Birce Akalay kimdir - Boyu kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi kim? | Fisilti.NET
Biyografi

Birce Akalay kimdir – Boyu kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi kim?

Birce Akalay kimdir? aslen nereli, kaç yaşında, boyu kaç,  kilosu kaç, hangi burc, evli mi, sevgilisi kim, hangi dizilerde oynadı  gibi bir çok sorunuza yanıt Birce akalay biyografisi konulu yazımızda cevap buluyor..

birce akalay kimdir

Birce Akalay Kimdir – Hayatı

Birce Akalay, 19 Haziran 1984 senesinde Sercan Akalay ve Yasemin Akalay’ın tek çocuğu olarak İstanbul’da dünyaya gelmiş sinema ve tiyatro oyuncusudur. Küçük yaşlardan itibaren tiyatroya özel bir tutkusu vardı. Ailesinin tek çocuğu olduğundan dolayı da rahat bir çocukluk dönemi geçirdi. Kendi isteği ile ailesi tarafından Pera Güzel Sanatlar Lisesi’ne gönderildi.Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nin Tiyatro bölümünü derece ile bitirdi. Lise bittikten sonra İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji bölümünü kazandı. Ancak eğitimine bu bölümde devam etmek istemediği için 2010 yılından henüz mezun olmadan okulu bıraktı. Daha sonra Haliç Üniversitesi Konservatuvat Tiyatro Bölümüne kaydolup, bu okuldan mezun oldu. Başarılı oyunculuğunun yanı sıra fiziği ile de dikkat çeken Birce Akalay 1.73 boyundadır.

 

2004 yılında Türkiye Güzellik yarışmasında da derece elde etmiştir. Güzel oyuncu, televizyon kariyerine spor spikerliği ile başlamıştır. TV8 ve Star TV kanallarında Şampiyonlar Ligi Özel ve 8. Etap programlarının hem hazırlayıcılığını hem de sunuculuğunu yapmıştır.

Genç oyuncunun, dizi sektörüne adım atması ise 2009 yılında TRT 1 de yayınlanan Alayına İsyan adlı diziyle olmuştur. Bu dizide Sevtap karakterini başarıyla canlandırdıktan sonra aynı sene 2009 yılında Emre Altuğ ile birlikte Sizi Seviyorum adlı sinema filminde rol almıştır. Bir yıl içinde hem Tv’de hem de sinemada boy göstermiştir. Birkaç sene boyunca TV’ye ara veren Birce Akalay 2011 yılında uzun süredir birlikte olduğu Murat Ünalmış ile evlenip bir buçuk yıllık bir evliliğin ardından ise boşanmıştır.

birce akalay dövmeleri2013 yılında Ben Onu Çok Sevdim adlı diziyle televizyonlara geri dönmüştür. Bu dönem dizisinde, ünlü Türk opera sanatçısı Ayhan Aydan’ı canlandırmıştır. Asıl çıkışını Kanal D ekranlarında yayınlanan ve Zeki Alasya, Kayhan Yıldızoğlu, Sarp Levendoğlu, Emir Berke Zincidi gibi isimlerin rol aldığı Küçük Ağa dizisi ile yapmıştır. 2014 yılında ise Küçük Ağa dizisinden rol arkadaşı olan Sarp Levendoğlu ile evlenmiştir. Bu evliliği de kalıcı olmayan Birce Akalay 2017 yılında ikinci kez boşanmıştır.  2017 yılında Yaptırdığı Kelebek dövmesi  magazin haberlerine konu olmuştu. Şu an ise , Kanal D ekranlarında yayınlanan Siyah Beyaz Aşk adlı dizide Aslı Çınar karakterini canladırmaktadır.

 

Birce Akalay Kişisel bilgiler

Tam Adı

Birce Akalay

Doğum Tarihi
19 Haziran 1984

2018 Yılına Göre Yaşı
34 Yaşında

Güneş Burcu
Koç

Doğum Yeri (Nereli)
İstanbul / Türkiye

Sevgilisi
Sarp Levendoğlu

Göz Rengi
Ela

Doğal Saç Rengi
Siyah

Kilosu
56

Boyu
1.73 m veya 173 cm

Güncelleme: 08/04/18

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın