Erkan Koçak Köstendil Kimdir – Boyu kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi kim? | Fisilti.NET
Biyografi

Erkan Koçak Köstendil Kimdir – Boyu kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi kim?

Erkan Koçak Köstendil Kimdir? Aslen nereli, boyu kaç cm, kaç kilo, evli mi, sevgilisi kim, burcu nedir Vartolu Sadettin kimdir, gibi bir çok sorunuza yanıt yazımızın devamında yer alıyor.

Erkan Kolcak Kostendil kimdir

Erkan Koçak Köstendil Kimdir Hayatı

Erkan Kolcak Köstendil, 16 Ocak 1983 senesinde Bursa’nın Osmangazi semtinde dünyaya gelmiştir. İlkokul eğitiminden sonra Bursa Atatürk Lisesini kazandı. Lise hayatı boyunca her zaman konservatuvar hayali kurdu. Ailesinin desteğiyle birlikte liseden mezun olduktan sonra İstanbul Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’ni kazandı. Bu okulda Devlet Konsevatuvarı Tiyatro bölümünü başarıyla bitirdi. Çocukluğundan beri tiyatronun yanı sıra her zaman spora da ilgi duymuştur. Özellikle futbol en büyük ilgi alanlarından biridir.

Tiyatroculuktan önce Bursaspor altyapısında kalecilik bile yapmıştır. Spor ve tiyatro arasında ise, seçimini tiyatrodan yana kullanmıştır. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra Tuncay Özinel Tiyatrosu bünyesine dahil oldu. Bu sayede birçok tiyatro oyununda rol aldı. Tiyatrodan sonra bazı önemli dizilerde ve filmlerde küçük roller aldı. Asıl çıkışını 2009 yılında TRT 1 de yayınlanan Sakarya Fırat dizisi ile yakaladı. Bu dizide Er Mahmut Karakum karakterine hayat veren Erkan Koçak Köstendil‘in, bu dizideki başarılı performansı sonucu önü de açıldı.Sakarya Fırat dizisi sonrası Torbacının Esrarı isimli orta metraj bir filmde rol aldı. Daha sonra Babalar ve Evlatlar adlı TV dizisinde Ozan karakterini canlandırdı. 2013 yılında Show TV’de yayınlanan Merhamet dizisinde de rol aldıktan sonra asıl çıkışı yakaladığı Ulan İstanbul dizisinde Karlos karakterini canlandırdı. Başrollerinde Kaan Yıldırım, Şebnem Bozoklu ve Uğur Polat gibi başarılı isimlerin yer aldığı Ulan İstanbul dizisi sayesinde popülerliğini artırmış oldu. 2017 yılının en çok izlenen dizisi olma özelliği taşıyan ve daha şimdiden birçok hayranı bulunan Çukur adlı dizide Vartolu karakterini canlandırmaktadır.

Show TV de ekrana gelen dizide Aras Bulut İynemli, Ercan Kesal, Perihan Savaş ve Rıza Kocaoğlu gibi tanınmış isimlerle birlikte rol almaktadır. 2017 yılında uzun süredir sevgili olduğu Cansu Tosun ile nişanlanmıştır. Vakit adlı kısa filmi ile Türkiye’nin sinema alanında en seçkin ödülleri olarak kabul edilen Antalya Altın Portakal Film Festivalinde ”Vakit” adlı kısa filmi ile tam 5 ödül birden kazanmıştır. Aynı zamanda, Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Ödülleri’nde Genç Oyuncu Özel Ödülünün de sahibidir. Galatasaray Üniversitesi Kısa Film Yarışması’nda da ”Vakit” adlı kısa filmi ile tam 3 ödül birden kazanmıştır.

vartolu sadettin kimdir

Vartolu Sadettin Kimdir

Vartolu Sadettin çukur`un Babası idris koçovalı`nın gayrı resmi ilişkisinden doğan oğludur. İdris baba ceza evindeyken karısının isteği üzerine İdris babanın sağ kolu Paşa tarafından çukurdan gönderilir. Salih namıdeğer Vartolu Sadettin Muşta çok zor şartlar altında hayata tutunmayı bilir ve Çukura intikam almak için döner.

Erkan Kolcak Kostendil nerelidir

Erkan Koçak Köstendil`in aldığı ödüller

GQ Men of the Year / Yılın Yükselen Yıldızı / 2015

Magazin Gazetecileri Derneği / Jüri Özel Ödülü / “Ulan İstanbul” / 2015

17. Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Ödülleri / Genç Oyuncu Özel Ödülü / “Aut”

Galatasaray Üniv. 4. Sinepark Kısa Film Yarışması / En İyi Senaryo, En İyi Görüntü Ödülü / “Vakit” / 2010

Kral Midas Kısa Film Yarışması / En İyi Film, En İyi Yönetmen Ödülü / “Vakit”

47. Antalya Altın Portakal Film Festivali Özel Gösterim / En İyi Senaryo, En İyi Görüntü, En İyi Yönetmen, En İyi Film Ödülü / “Vakit” / 2010

Tobav Tiyatro Çırakları Tiyatro Ödülleri / En İyi Genç Erkek Oyuncu

Tiyatro Dergisi Tiyatro Ödülleri / En İyi Erkek Oyuncu

Erkan Koçak Köstendil`in oynadığı Film ve diziler

Yok Artık! / 2015

Takım: Mahalle Aşkına / 2015

Kara Bela / 2015

İstanbul’da Bir Gece / 2014

İtirazım Var / 2014

Güz Sancısı / 2008

Çukur / 2017

Görünen Adam / 2017

Bir Deli Sevda / 2017

Familya / 2016

Muhteşem Yüzyıl Kösem / 2015-2017

Ulan İstanbul / 2014-2015

Merhamet / 2013

Babalar ve Evlatlar / 2012

MAT / 2009

Kasaba / 2009

Sakarya Fırat / 2009

Erkan Koçak Köstendil Kişisel bilgiler

Tam Adı

Erkan Kolçak Köstendil

Doğum Tarihi
16 Ocak 1983 (35 yaşında)

Sevgilisi
Cansu Tosun

Güneş Burcu
Oğlak

Doğum Yeri (Nereli)
Bursa / Türkiye

Göz Rengi
Kahverengi

Doğal Saç Rengi
Açık Kahverengi

Kilosu
74

Boyu
1.81 m veya 181 cm

Güncelleme: 08/04/18

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın