Farah Zeynep Abdullah Kimdir - Boyu kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi kim? | Fisilti.NET
Biyografi

Farah Zeynep Abdullah Kimdir – Boyu kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi kim?

Farah Zeynep Abdullah Kimdir? aslen nereli, boyu kaç cm, kilosu kaç, kaç yaşında, evli mi, sevgilisi kim,  burcu nedir hangi dizilerde oynadı?  gibi birçok sorunuza yanıt Farah Zeynep Abdullah`ın hayatı konulu yazımızda yer almakta..

Farah Zeynep Abdullah kimdir

Farah Zeynep Abdullah Hayatı

Farah Zeynep Abdullah, 17 Ağustos 1989 doğumlu sinema ve dizi oyuncusudur. Annesi Gülay Abdullah, babası ise Irak Asıllı bir Türk vatandaşı olan Osman Abdullahtır. Genellikle izleyiciler tarafından isminin anlamı merak edilen Farah Zeynep Abdullah‘ın ismi, İran’ın son şahı olan Rıza Pehlevi’nin eşi Farah Diba‘dan gelmektedir. Babası Osman Abdullah, Farah Diba’ya duyduğu büyük hayranlık nedeniyle kızına Farah adını koymuştur.Varlıklı bir aileden gelen güzel oyuncu, İstanbul’un en elit eğitim kurumlarından olan Saint Michel Fransız Lisesi’nde eğitim görmüştür. Ailevi sebeplerden ötürü 2006 yılının sonunda İngiltereye taşınmıştır. Lise eğitimi henüz bitmediği için, okuluna İngiltere’de devam etmiştir.

 

Üniversite eğitimini de yine İngiltere’nin en seçkin üniversitelerinden olan London City University’de sürdürmüştür. Eğitim aldığı bölüm de mesleği ile alakalı olan ünlü oyuncunun aklında her zaman bu işi yapmak vardı. Çevresindekilerin, Türkiye’de dizi oyuncusu olmanın zorluklarını anlatmasına rağmen hedefine gitmekten çekinmeyen Farah Zeynep Abdullah, Türkiye’ye tatile geldiği sırada Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinin seçmelerine katılmıştır. Girdiği bu seçmelerde Aylin karakteri için seçilmiştir.

Asıl şöhretini de Aylik karakteriyle, Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinde yakalamıştır. Bu dizi için İngilteredeki okulunu bırakan genç oyuncu, 2 sezon boyunca başarıyla rol almıştır. Okulu henüz bitmediği için 2. sezonun sonunda diziden ayrılmış ve okulunu bitirmek üzere İngiltere’ye dönmüştür. London City University’de Drama bölümünden mezun olup 2013 yılında tekrardan Türkiye’ye gelmiştir.

Ünlü yazar ve yönetmen Yılmaz Erdoğan’ın Kelebeğin Rüyası adlı film için yaptığı teklifi kabul etmiştir. İlk sinema deneyimini Kelebeğin Rüyası’nda yaşayan güzel oyuncu, bu filmde Kıvanç Tatlıtuğ ile birlikte başrolü paylaşmıştır. Bu projenin ardından Kanal D’de ekranlara gelen Kurt Seyit ve Şura adlı dönem dizisinde yine Kıvanç Tatlıtuğ ile birlikte rol almıştır. Yeteneği sayesinde hızla yükselen başarılı oyuncu, 2015 yılında yine bir Yılmaz Erdoğan filmi olan ve büyük beğeni toplayan Ekşi Elmalar adlı yapımda rol almıştır. Öyle bir Geçer Zaman Ki dizisinde canlandırdığı Aylin karakteri ile 2011 Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülüne layık görülmüştür.

Farah Zeynep Abdullah Kişisel bilgiler

Tam Adı

Farah Zeynep Abdullah

Doğum Tarihi
17 Ağustos 1989 (29 yaşında)

Sevgilisi
Gökhan Tiryaki

Güneş Burcu
Aslan

Doğum Yeri (Nereli)
İstanbul / Türkiye

Göz Rengi
Kahverengi

Saç Rengi
Koyu Sarı

Kilosu
61

Boyu
1.60 m veya 160 cm

Güncelleme: 09/04/18

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın