Halit Ergenç Kimdir - Kaç Yaşında, Nereli, Boyu kaç, Sevgilisi kim? | Fisilti.NET
Biyografi

Halit Ergenç Kimdir – Kaç Yaşında, Nereli, Boyu kaç, Sevgilisi kim?

Usta oyuncu Halit Ergenç  kimdir? Aslen nerelidir, Kaç yaşında, Boyu kaç cm, hangi burc, evli  mi, eşi kim, sevgilisi kim vs  gibi bir çok sorunuza yanıt Halit Ergenç Hayatı konulu yazımızın devamında yer alıyor..

halit ergenç kimdir

Halit Ergenç Kimdir Hayatı

Halit Ergenç, 30 Nisan 1970 yılında İstanbul’un Fatih semtinde dünyaya gelmiş sinema, tiyatro ve dizi oyuncusudur. Babası da kendisi gibi sanatçı olan Halit Ergenç, Mehmet Sait Ergenç’in oğludur. Çocukluğu boyunca sürekli kavga eden bir ailenin içinde büyüdü. Annesi ile babası o henüz 7 yaşındayken boşandılar. Annesinin yanında kalmaya devam etti. İstanbul Teknik Üniversitesi’ni kazanan Halit Ergenç 1 sene sonra okulu bırakarak, Mimar Sinan Güzel Fakültesi Opera Bölümüne giriş yaptı. Uzun yıllardır Türkiye’nin en çok izlenen dizilerinde rol alan Halit Ergenç Türkiye’nin en çok kazanan oyuncularından biridir. İlk olarak Zerda dizisinde izleyicinin karşısına çıkmıştır. Bu dizide varlıklı bir ağayı canlandıran Ergenç, 3 sezon süren dizide başarılı bir performans ortaya koymuştur. Bu performansı ile Aliye dizisinde başrol oynamıştır. Karısından ayrılan ve çocuklarıyla arası iyi olmayan kötü bir karakteri canlandırmıştır. Aliye dizisinde rol aldığı dönemde, sokakta halktan çeşitli tepkiler görmüştür. Bu tepkilerin rolünü iyi yapmasından kaynaklandığını söyleyen oyuncu, ”Demek ki rolümü iyi yapmışım.” demiştir. İki büyük projenin ardından Binbir Gece dizisi için gelen başrol teklifini kabul etmiştir. Bu dizide zengin bir iş adamı olan Onur Evliyaoğlu karakterini canlandırmıştır.


Şarkıcılık kariyeri de bulunan ünlü oyuncu, Ajda Pekkan ve Leman Sam gibi ünlü sanatçılara vokalist olarak eşlik etti. Müzikle ilişkisini hiçbir zaman koparmaya ünlü isim, İstanbulda düzenlenen hemen her opera etkinliğine katılmaktadır.

2006 yılında Altın Kelebek Ödül Töreni’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazanmıştır. Diğer ödülü de 2009 Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Ödülleri’nde kazandığı En İyi Erkek Oyuncu ödülüdür.

halit ergenç bergüzar korelSanat hayatı için Amerikalı ünlü aktör Marlon Brando’nun ”Bir aktör için en kötü şey kendisi için yaratılan efsaneye kendisinin de inanmasıdır” sözünü felsefe haline getirmiştir. Her zaman mütevazı yaşamı benimseyen ender sanatçılardandır. 2009 yılında birçok projede ortak rol aldığı ve kendisi gibi ünlü bir oyuncu olan Bergüzar Korel ile dünya evine girmiştir. Bu evlilikten Ali isminde bir oğlu vardır. Son dönemde yeğeni ile birlikte bir internet projesine yaklaşık 1 milyon lira civarında yatırım yapmasıyla ön plana çıkmıtır. Ancak bu proje istenilen verimi vermemiş ve başarısızlıkla sonuçlanmıştır.

Halit Ergenç Şu sıralar StarTV ekranlarında yayımlanan Babil isimli dizide İrfan Karakterine hayat vermektedir.

Halit Ergenç Kişisel bilgiler

Tam Adı : Halit Ergenç

2018 yılına göre yaşı: 48

Doğum Tarihi: 30 Nisan 1970

 Boyu: 1.83 m

Eğitim: Mimar Sinan Üniversitesi

Mesleği: Aktör

Kilosu: 66

Nereli: İstanbul, Türkiye

Sevgilisi/Eşi: Bergüzar Korel

Gözlerinin Rengi: Mavi

Saçlarının Rengi: Sarı

Güneş Burcu: Boğa

Güncelleme: 11/04/18

Benzer Konular

Comments (1)

Bir Cevap Yazın