Ayça Erturan Kimdir - Boyu kaç, kaç yaşında, nereli, sevgilisi kim? | Fisilti.NET
Biyografi

Ayça Erturan Kimdir – Boyu kaç, kaç yaşında, nereli, sevgilisi kim?

Oyuncu Ayça Erturan kimdir? Aslen nereli, Boyu kaç cm, Ayça Erturanın kilosu kaç, Kaç yaşında sevgilisi kim burcu ne  evli mi gibi  bir çok soruya yanıt yazımınız devamında yer alıyor..

Ayça Erturan kimdir

Ayça Erturan Kimdir? Hayatı

Ayça Erturan, 1 Ağustos 1983 yılında İstanbul’da dünyaya gelen tiyatro, dizi ve sinema oyuncusudur. Aslan burcu olan Ayça Erturan iki kardeştir ve kendinden 4 yaş büyük bir ablası vardır. Tiyatroya M.S.M kursları ile başlayan başarılı oyuncu, Marmara Üniversitesi Radyo Televizyon bölümünden mezun olmuştur. Üniversite eğitimi sırasında aynı zamanda Pera Güzel Sanatlar’da oyunculuk konusunda eğitim almıştır. BKM adıyla bilinen Beşiktaş Kültür Merkezi topluluğunun bir üyesi olan Ayça Erturan, birçok televizyon dizisinde, tiyatro oyununda ve reklam filminde rol almıştır.bkm Ayça Erturan

BKM bünyesindeki BKM Mutfak isimli tiyatro grubuyla birlikte sergilediği, Çok Güzel Hareketler bunlar adlı tiyatro gösterileriyle tanınmıştır. Bu gösterilerin aynı zamanda Kanal D ekranlarında yayınlanması sayesinde, Ayça Erturan tüm Türkiye tarafından tanınan bir oyuncu haline gelmiştir.

Ayça Erturan sevgilisi kim

2014 yılında ünlü komedyen Levent Kırca’nın oğlu olan Oğulcan Kırca ile dünya evine girmiştir. 5 Sezon boyunca Çok Güzel Hareketler Bunlar kadrosunda yer aldıktan sonra, programa yeni yüzlerin katılması amacıyla ekipten ayrılarak sinema ve dizi alanında rol almaya başlamıştır.

İlk sinema deneyimini, Çok Film Hareketler Bunlar isimli BKM Mutfak yapımı sinema filmiyle yaşamıştır. 2015 yılında ise Faik Ergin, Oya Aydoğan, Selahattin Taşdöğen ve Eylük Öztürk gibi tanınmış oyuncuların rol aldığı Aşk Nerede adlı sinema filminde beyaz perdeye çıkmıştır. Yine aynı sene içerisinde ATV’de ekranlara gelen Evli ve Öfkeli adlı dizide Ebru Cündübeyoğlu, Sarp Akkaya, Serkan Altunorak, Birce Akalay ve Yıldız Çağrı Atiksoy gibi ünlü isimlerle birlikte oynamıştır.

Evli ve Öfkeli dizisi, Ayça Erturan‘ın ilk kez başrol olarak ekran karşısına çıktığı dizidir. Türk televizyon tarihinin efsane dizileri arasında gösterilen Avrupa Yakası isimli dizide Banu karakteriyle 2 bölümde rol almıştır. Ayça Erturan’ın tek tiyatro deneyimi BKM Mutfak ekibiyle olmamıştır. Yılmaz Erdoğan tarafından keşfedilen Ayça Erturan, Çok Güzel Hareketler Bunlar adlı tiyatro gösterisinin öncesinde, Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı Bir Demet Tiyatro isimli yapımda da rol almıştır. Neşeli Hayat, Çok Film Hareketler Bunlar, Aşk Nerede, Takım: Mahalle Aşkına isimli sinema filmleri de başarılı oyuncunun rol aldığı yapımlardır.

Ayça Erturan Kişisel bilgiler

Adı Soyadı: Ayça Erturan
Doğum Tarihi: 1 Ağustos1983
Nereli: İstanbul
Burcu: Başak
Kilosu: 60
Boyu: 1.70
Göz Rengi: Kahverengi
Saç Rengi: Kahverengi
Eğitim Durumu: Marmara Üniversitesi Radyo Ve Televizyon Bölümü Mezunu
Sevgilisi: Yok
Evli Mi: Evet
Eşi: Oğulcan kırca
İnstagram Hesabı: www.instagram.com/aycaaerturan7
Twitter Hesabı: twitter.com/aycaerturan
Facebook Hesabı: facebook.com/bkmaycaerturan

Güncelleme: 17/04/18

Benzer Konular

Comments (1)

Bir Cevap Yazın