Burcu Kıratlı Kimdir - Kaç yaşında, Boyu kaç, Nereli, Sevgilisi kim? | Fisilti.NET
Biyografi

Burcu Kıratlı Kimdir – Kaç yaşında, Boyu kaç, Nereli, Sevgilisi kim?

Güzel oyuncu Burcu Kıratlı  kimdir? Aslen  nereli, boyu kaç cm, kilosu kaç, Burcu Kıratlı  kaç yaşında, evli mi, sevgilisi kim vs gibi bir çok soruya yanıt  Burcu Kıratlı Hayatı konulu yazımızda yer almakta.

burcu kıratlı kimdir

Burcu Kıratlı Kimdir? Hayatı

Burcu Kıratlı, 23 Temmuz 1989’da İstanbul’un en güzel semtlerinden olan Beşiktaş’ta dünyaya gelmiştir. İlkokul öğrenimini Ata Koleji’nde tamamlayan genç oyuncu, orta okul öğrenimini Beşiktaş Kolej’inde, lise öğrenimini ise Yeni Yıldız Kolejinde tamamlamıştır. Daha sonrasında ise, Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesini lisans derecesinde başarılı bir şekilde bitirerek mezun olmuştur. Oyunculuğa çocukluğundan beri ilgi duyan sanatçının, oyunculuk geçmişi çok eskiye dayanır. Okul hayatı boyunca kısa film ve tiyatro oyunlarında yer almıştır. Ayrıca Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde ileri actor stüdyo eğitimi almıştır. Aynı sanat merkezinde 2 yıl boyunca kadrolu oyuncu olarak tiyatro oyunlarında sahneye çıkmıştır.

Ekranların tanınan siması ve magazin basınının duayen isimlerinden Kenan Erçetingöz’ün üvey kızıdır.Annesi ve öz babası o daha çok küçükken ayrılmıştır. Çocukluğundan beri annesi ve üvey babası Kenan Erçetingöz ile birlikte yaşamıştır. Medya sektörünün önemli isimlerinden olan Kenan Erçetingöz, kızına oyunculuk konusunda her zaman destek olmuştur.

Babasının desteğini her zaman hissettiğini belirten Burcu Kıratlı, aynı zamanda babasının kısıtlayıcı birisi olduğunu söylemiştir. Bir röportajında babası hakkında; “Azarlayıp kızardı, hoşuna gitmeyen birşey yaptığımda ceza verirdi. Telefonum gece çaldığında bir hafta telefon yasağı koyardı. Eve giriş saatim 7’ydi.” demiştir.

Tv’de ilk rolünü 2010 yılında TRT1 ekranlarında yaynlanan ve toplamda 2 sezon süren ‘Elde Var Hayat’ isimli dizide aldı. 2013’de ise Ünlü şarkıcı ve oyuncu Özcan Deniz’in hem yazıp hemde yönettiği “Ateş ve Su” filminde karşımıza çıktı. 2014 yılında Biray Kaldıran’ın yazdığı ‘Peri Masalı’ adlı filmde başrol olan Kıratlı, senaryo gereği beline kadar uzanan saçlarını kazıtmıştır. Daha sonrasında tekrardan TV ekranlarına dönen güzel oyuncu, 10 Aralık 2014’de TRT 1 kanalında yayınlanan ‘Diriliş Ertuğrul’ dizisinde ‘Gökçe’ karakterine hayat vermiştir. Türk televizyon tarihinin çok izlenen yapımlardan birisi olan Diriliş Ertuğrul sayesinde popülaritesi artmıştır. Dizi’de rol almaya devam ederken ‘Bizim Hikaye‘ isimli sinema filminde de izleyicinin karşısına çıkmıştır.aşk ve mavi

2018 yılında ise, ATV’de yayınlanan “Aşk Ve Mavi” adlı dizide ‘Mavi‘ karakteriyle ekranlara geri dönmüştür. Bu dizide Emrah’la başrolü paylaşan güzel isim, ünlü oyunculardan Ahmet Kural’ın da eski nişanlısıdır.

Burcu Kıratlı Kişisel bilgiler

Tam Adı

Burcu Kıratlı

Doğum Tarihi
23 Temmuz 1989 (29 yaşında)

Sevgilisi
Alperen Durmaz

Güneş Burcu
Aslan

Doğum Yeri (Nereli)
İstanbul / Türkiye

Göz Rengi
Koyu Kahverengi

Doğal Saç Rengi
Kahverengi

Kilosu
52

Boyu
1.64 m veya 164 cm

Güncelleme: 21/04/18

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın