Caner Cindoruk Kimdir - Kaç yaşında, Nereli,Boyu kaç, Sevgilisi kim? | Fisilti.NET
Biyografi

Caner Cindoruk Kimdir – Kaç yaşında, Nereli,Boyu kaç, Sevgilisi kim?

Yakışıklı oyuncu Caner Cindoruk  Kimdir? Aslen nereli, Kaç yaşında, boyu kaç cm, kilosu kaç, Caner Cindoruk`un sevgilisi kim, Evli mi, burcu ne gibi  bir çok soruya yanıt Caner Cindoruk Hayatı konulu yazımızda yer almakta..Caner Cindoruk Kimdir

Caner Cindoruk Kimdir Hayatı

Caner Cindoruk, 2 Nisan 1980 Adana Seyhan doğumlu tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur. Babası ünlü öykü yazarı Zafer Doruktur. Toplam 3 kardeş olan Caner Cindoruğun diğer kardeşleri de kendisi gibi oyuncudur. Babası Zafer Doruk, iki kez Orhan Kemal Öykü Ödülü kazanmış bir sanatçıdır. Sanatçı bir aileden gelen Caner Cindoruk, ünlü sinema ve dizi oyuncualarından olan Erdal Cindoruğun da yeğenidir. Ailesinin sanata düşkünlüğünden ötürü, ünlü oyuncunun çocukluğu kulislerde geçti.

Tiyatroculuk uğruna her türlü işi yapan Caner Cindoruk, çocukken tiyatrocuların çıraklığını yaptı. Lise ve üniversite eğitimi boyunca her türlü tiyatro topluluklarında yer aldı. Özellikle üniversitede iken okulun tiyatro grubunda hem oyuncu hem yönetici hem de yönetmenlik gibi çeşitli görevlerde bulundu. Profesyonel olarak tiyatrocu olmaya karar verdiğinde, ilk kez Fehim Paşa isimli tiyatro oyununda Yusuf karakteriyle izleyinin karşısına çıkmıştır. 1997 yılında Seyhan Belediyesi Tiyatro topluluğuna katılıp, bu ekiple ilk kez oyuna çıktı. Aralıksız 10 yıl boyunca Seyhan Belediye Tiyatrosu ve Adana Şehir Tiyatrosu’nda oyuncu olarak görev yaptı. İlk kez 2006 yılında İstanbul’a gelerek Beynelminel adlı sinema filminde oynadı. Bu filmde ilk kez Özgü Namal ile birlikte rol aldı.

Caner Cindoruk nereli
2008 yılında Kelebek adlı filmde rol alan ünlü oyuncu, o tarihe kadar sadedce Kara Güneş adlı televizyon dizinde boy göstermiştir. 2008 yılında ise Kara Güneş dizisinden sonra, Geç Gelen Bahar ve Yaprak Dökümü adlı dizilerde görev yaptı. Dönemin en popüler dizisi olan Yaprak Dökümünde oynadığı Şevket karakteri ile tüm Türkiye tarafından tanınan bir isim haline geldi.

2009 yılında ise kendisini asıl üne kavuşturan Hanımın Çiftliği adlı dizide başrol oynadı. Orhan Kemal’in ünlü eserinden diziye aktarılan Hanımın Çiftliği dizisinde, Özgü Namal ve Mehmet Aslantuğ gibi ünlü isimlerle birlikte rol aldı. Bu dizinin çekimleri sırasında tanıştığı Ebru Özkan ile 5 yıl sevgili oldu. Bu süreçte ünlü çift, Pandaların Hikayesi adlı tiyatro oyununda birlikte oynadılar. 2012 yılında ünlü yönetmen Bahman Gobadi’nin Gergedan Mevsimi adlı sinema filminde dünyaca ünlü aktris Monica Bellucci ile birlikte rol aldı. Şu sıralar Fox TV`nin fenomen dizisi olan Kadın isimli dizide Sarp karakterini Canlandırıyordu fakat senaryo gereği dizide hafıza kaybı yaşayarak Alp ismi ile devam ediyor gerçekler aydınlanmayı bekliyor…

Caner Cindoruk Kişisel bilgiler

Tam Adı

Caner Cindoruk

Doğum Tarihi
2 Nisan 1980 (Yaş 36)

Sevgilisi
Gökçe Bahadır

Güneş Burcu
Koç

Doğum Yeri (Nereli)
Adana / Türkiye

Göz Rengi
Açık Kahverengi

Doğal Saç Rengi
Siyah

Kilosu
74

Boyu
1.85 m veya 185 cm

Güncelleme: 23/04/18

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın