Damla Sönmez Kimdir – Boyu kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi kim? | Fisilti.NET
Biyografi

Damla Sönmez Kimdir – Boyu kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi kim?

Oyuncu Damla Sönmez  kimdir? Kaç yaşında, Boyu kaç cm, kilosu kaç, Damla Sönmez nereli, evli mi, sevgilisi kim gibi bir çok soruya yanıt Damla Sönmez Hayatı konulu yazımızda yer almaktadır.

damla sönmez kimdir

Damla Sönmez Kimdir Hayatı

Damla Sönmez, 3 Mayıs 1987’de İstanbul’un Şişli semtinde dünyaya gelmiş tiyatro, dizi ve sinema oyuncusudur. Babası ünlü sanayicilerden Muammer Sönmez, annesi ise Figen Sönmez’dir. Oldukça başarılı bir eğitim hayatı olan Damla Sönmez, İstanbul’un ve Türkiye’nin en iyi eğitim kurumlarından birisi olan Saint Joseph Fransız Lisesi mezunudur. Başarılı oyuncu bu okuldan mezun olduktan sonra, dünyanın sayılı üniversitelerinden biri olarak kabul edilen Fransa’nın Paris şehrindeki Sorbonne Üniversitesinde eğitim gördü.

Sorbonne Üniversitesi’nde Tiyatro üzerine eğitim alan Damla Sönmez, Türkiye’ye döndükten sonra da Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda keman ve piyano eğitimleri aldı. Eğitim hayatı bununla da sınırlı kalmayan genç oyuncu, Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümüne’de kabul edilerek, bu okuldan da başarıyla mezun oldu. İşinde profesyonel olmayı ve en iyisini vermeyi hedefleyen güzel oyuncu, Amerika’ya giderek New York Film Akademisi’nden Meisner tekniği eğitmi aldı.

İlk olarak 2009 yapımı olan Bornova Bornova isimli sinema filmiyle izleyicinin karşısına çıktı. Daha sonra birçok yapımda irili ufaklı rol aldı. Ancak seyirci tarafından ilk kez tanınması, 2014 yılında yayınlanan Güllerin Savaşı isimli TV dizisi ile oldu. Bu dizide ünlü oyuncular Barış Kılıç ve Canan Ergüder ile birlikte başrol oynadı. 3 sene boyuncu herhangi bir film ya da dizi teklifini kabul etmedi. 2017 yılında, kendisi de bir oyuncu olan Ushan Çakır ile dünya evine girdiler. Yine aynı sene beyaz perdeye geri dönen başarılı isim, Ayla: The Daughter of War isimli sinema filminde rol aldı. Türkiye’nin en çok izlenen sinema filmlerinden biri olan Ayla: The Daughter of War filmi, aynı zamanda Türkiye’nin 2017 Oscar Adayı olmuştur. Damla Sönmez‘in de izleyici tarafından asıl tanınması ve en büyük çıkışı bu film sayesinde olmuştur.

Bu filmde, İsmail hacıoğlu, Taner Birsel, Ali Atay, Altan Erkekli, Erkan Petekkaya, Büşra Develi, Nilgin Kasapbaşoğlu ve Çetin Tekindor gibi Türk sinemasının önemli isimleriyle birlikte rol almıştır. Ünlü oyuncu, 2018 yılında ATV ekranlarında başlayan Masum Değiliz isimli diziyle yeniden izleyicinin karşısına çıkmıştır. Bu dizide, aynı zamanda eşi olan Uraz Kaygılaroğlu ile birlikte rol almaktadır.

Damla Sönmez Kişisel Bilgiler

Tam Adı

Damla Sönmez

Yaşı
3 Mayıs 1987 (31 Yaşında)

Sevgilisi
Seçkin Özdemir (Söylenti)

Güneş Burcu
Boğa

Doğum Yeri (Nereli)
İstanbul / Türkiye

Mesleği
Oyuncu

Göz Rengi
Mavi

Doğal Saç Rengi
Açık Kahverengi

Kilosu
53

Boyu
1.64 m veya 164 cm

Güncelleme: 23/04/18

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın