Özge Özpirinçci Kimdir - Boyu kilosu kaç, kaç yaşında, nereli, sevgilisi kim? | Fisilti.NET
Biyografi

Özge Özpirinçci Kimdir – Boyu kilosu kaç, kaç yaşında, nereli, sevgilisi kim?

Başarılı oyuncu Özge Özpirinçci  Kimdir? Aslen nereli, Kaç yaşında, Evli mi, sevgilisi kim, Fox TV ekranlarında Yayımlanan Kadın dizisinin Bahar`ı kimdir  tanıyalım..

Özge Özpirinçci Kimdir

Özge Özpirinçci Kimdir Hayatı

Özge Özpirinçci, 1 Nisan 1986’da İstanbul Nişantaşı’nda dünyaya gelmiştir. Çocukluğu İstanbul’da geçmiştir ve tam bir İstanbul aşığıdır. İlkokul ve ortaokulu İstanbulda okuduktan sonra, lise eğitimi için yurt dışına gitmiştir. AFS eğitim programı kapsamında, öğrenci değişimi ile kendisine sunulan seçeneklerden Abd’yi seçmiştir. 1 sene boyunca Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunarak, eğitimini başarılı bir şekilde sürdürmüştür. Yurt dışı eğitiminden sonra Türkiye’ye gelerek Sabancı Üniversitesi’ni kazanan güzel oyuncu, bu üniversitenin Yönetim Bilimleri Bölümünden 2008 yılında mezun olmuştur. Babası Emrah Özpirinçci, İngiliz Filolojisi mezunu olan bir filologdur.

Annesi Güzide Özpirinçci ise İngilizce öğretmenidir. Özge Özpirinçci sürekli ingilizce konuşulan bir ailede büyüdüğü için ingilizceyi ana dili kadar iyi bilmektedir, bu sebeple yurt dışında eğitim alırken bu konuda zorluk çekmemiştir. Ağabeyi de Özge Özpirinçci ile meslektaştır ve sinema televizyon eğitimi için Newyork’ta yaşamaktadır.

İlk olarak ‘Cesaretin Var Mı Aşka’ dizisiyle karşımıza çıkan güzel oyuncu, daha sonrasında bir döneme damga vuran gençlik dizisi ‘Kavak Yellerinde’ kısa bir oyunculuk dönemi yaşamıştır.

Başrol olarak oynadığı ‘Melekler Korusun’ adlı dizide ise tam 73 bölüm boyunca iyi bir performans göstererek beğeni toplamıştır. Oynadığı dizilerin yanı sıra birçok sinema filminde de rol almıştır. Bu filmlerden en çok ses getirenleri hiç şüphesiz ”Veda” ve ”Anadolu Kartalları’dır.” Bu filmler sayesinde yurt içinde birçok ödüle de aday gösterilmiştir. Bunun yanı sıra sunuculuk tecrübesi de olan oyuncu, bir dönem TRT 1 kanalında Toplu Hayat Programını sunmuştur Aynı zamanda birçok reklam filminde oynamıştır. Bunlardan en akılda kalıcı olanları ise ‘Eti Browni’ ve ‘Algida’ reklamı olmuştur. Buğra Gülsoy ile başrolünü paylaştığı ‘Aşk Yeniden’ adlı komediye dayalı TV dizisinde büyük bir başarı göstermiş ve bu performans karşılığınıda 29 Kasım 2015 gecesi yayınlanan 42. Altın Kelebek Ödüllerinde En İyi Komedi Kadın Oyuncusu ödülünü almıştır. Buğra Gülsoy ve Özge Özpirinçci, birlikte başrol oldukları ‘Acı Tatlı Ekşi’ isimli filmde de birlikte oynamışlardır.kadın dizisi bahar kimdir

Güzel ve başarılı oyuncu şuan Fox Tv’de yayınlanan ‘Kadın‘dizisinde başrol olarak oynamaktadır. Diriliş Ertuğrul dizisinden tanıdığımız ünlü oyuncu Engin Altan Düzyatan‘la uzun bir birliktelik yaşayan Özpirinçci, nişanlandıktan kısa bir süre sonra ayrılmıştır. Şimdilerde ise Burak Yamantürk ile birlikteliği bulunmaktadır..

 

Özge Özpirinçci Kişisel Bilgiler

Adı Soyadı: Özge Özpirinçci
Doğum Tarihi: 1 Nisan 1986
Nereli: İstanbul
Burcu: Koç
Kilosu: 51
Boyu: 1.60
Göz Rengi: Kahverengi
Saç Rengi: Koyu Kahverengi
Eğitim Durumu: Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimlerinden 2008 yılnda mezun olmuştur.
Sevgilisi: Yok
Evli mi: Hayır
Eşi: Yok
İntagram Hesabı: https://www.instagram.com/ozpirincci
Twitter Hesabı: https://twitter.com/egzozpirincci
Facebook Hesabı: https://www.facebook.com/ozpirincci

Güncelleme: 25/04/18

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın