Seray Kaya Kimdir - Boyu kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi kim? | Fisilti.NET
Biyografi

Seray Kaya Kimdir – Boyu kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi kim?

Fox Tv  ekranlarında yayımlanan  Kadın dizisinin yaramaz kızı Şirin karakteri Kimdir? Seray  Kaya aslen nereli, evli mi, kaç yaşında, sevgilisi kim, boyu kaç cm, burcu nedir  ve daha  bir çok sorunun yanıtı yazımızın devamında yer alıyor.

Seray kaya kimdir

Seray Kaya Kimdir? Hayatı

 

Seray Kaya, 4 Şubat 1991 yılında İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde dünyaya gelmiş olan dizi ve tiyatro oyuncusudur. Çocukluktan beri oyuncu olmak isteyen Seray Kaya, lise eğitimini bitirdikten sonra Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde oyunculuk üzerine eğitim aldı. Üniversiteye gitmek yerine, ilk olarak hayalini kurduğu oyunculuk mesleği üzerine eğitim almayı seçti. Lise hayatı boyunca bir yandan da özel bir güzellik salonunda makyöz olarak çalışmıştır.

Oyunculuğa ilk kez 2012 yılında ATV ekranlarında yayınlanan Huzur Sokağı adlı televizyon dizisiyle başlamıştır. Bu dizide Selin Demiratar, Güven Hokna, Kutsi, Gökhan Mete, Paşhan Yılmazel, Hakan Eratik, Nilgün Kasapbaşoğlu, Caner Kurtaran, Sinem Öztürk ve İpek Özkök gibi dizi sektörünün önemli isimleri ile birlikte rol almıştır. İlk kez televizyon ekranlarında görülmesiyle birlikte makyözlük mesleğini rafa kaldıran genç oyuncu, kariyerini tamamen oyunculuk üzerine kurmuştur. Sadri Alışık Kültür Merkezi bünyesinde çeşitli tiyatro oyunlarında da görev yapmıştır. İlk oyunculuk deneyimini de bu merkez bünyesinde rol alarak gerçekleştirmiştir.

2 yıl boyunca Huzur Sokağı dizisinde oynayan genç isim, 2014 yılında bu dizinin ekranlara veda etmesiyle birlikte Kocamın Ailesi adlı dizide rol almaya başlamıştır. Bu dizide Selen Seyven, Durul Bazan, Gökhan Alkan, Yeşim Salkım, Tuğçe Kurşunoğlu, Şehsuvar Aktar ve Ayşenşil Şamlıoğlu gibi sektörün tanınan isimleriyle birlikte izleyicinin karşısına çıkmıştır. Kocamın Ailesi dizisinde rol aldıktan 1 yıl sonra, Evli ve Öfkeli adlı komedi dizisinde görev yapmıştır.

seray kaya kaç yaşında

Seray Kaya 2016 yılında ise Show TV’de ekranlara gelen Gülümse Yeter adlı dizide rol almıştır. Bu dizide hayranı olduğu Erdal Özyağcılar ismiyle de çalışma fırsatı bulan genç oyuncuya, Pamir Pekin, Aslı Bekiroğlu, Yılmaz Kunt, Sermet Yeşil ve Erkan Sever gibi isimler de eşlik etmiştir. Güzellik salonunda çalışmasından dolayı, dizi setinde kendi makyajını da yapabilen Seray Kaya aynı zamanda makyaj yarışmalarında boy göstemiştir. Özel bir Tv kanalında yayınlanan ve en iyi makyözün seçildiği programda birinci olmuştur. Şu ana kadar herhangi bir sinema filminde rol almayan oyuncu, 2018 yılı itibariyle beyaz perdede de izleyicinin karşısına çıkmayı planlamaktadır. Şu sıralar Fox TV`nin Fenomen dizisi “Kadın”da Şirin karakterini canlandırmaktadır.

Kadın Dizisi Şirin Kimdir

Şirin Sarıkadı doğduğundan beri sorunlu bir çocuk ve genç kız olmuştur. Liseyi bitirdiği ilk sene üniversiteye girmeyi başaramamıştır.  Güzel Sanatlar’ın resim bölümüne girmek istemektedir ve bunu ilk denemesinde başaramamasının sebebi de yeteneksizliği değil, son birkaç senedir geçirdiği psikolojik zorluklardır.  İnsanlardan kaçan, sosyalleşmekten korkan utangaç bir kişiliği vardır. Ablası Bahar`ın Kocası olan Sarp`a aşık olur ve bu aşk bir felaketle sonuçlanır..

Seray Kaya Kişisel Bilgiler

Tam Adı

Seray Kaya

Doğum Tarihi
4 Şubat 1991 (27 yaşında)

Sevgilisi
Birkan Batuk

Güneş Burcu
Kova

Doğum Yeri (Nereli)
İstanbul / Türkiye

Göz Rengi
Ela

Doğal Saç Rengi
Koyu Kahverengi

Kilosu
52

Boyu
1.64 m veya 164 cm

Güncelleme: 26/04/18

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın