Yıldız Tilbe Kimdir - Kaç yaşında, Boyu kilosu kaç, Nereli, Sevgilisi kim? | Fisilti.NET
Biyografi

Yıldız Tilbe Kimdir – Kaç yaşında, Boyu kilosu kaç, Nereli, Sevgilisi kim?

Bestelerin anası Yıldız Tilbe Kimdir? Aslen nereli, boyu kaç cm, kilosu kaç, kaç yaşında, evli mi, sevgilisi varmı vs gibi bir çok soruya yanıt  Yıldız Tilbe  Hayatı konulu yazımızın devamında yer alıyor..yıldız tilbe kimdir

Yıldız Tilbe Kimdir Hayatı

Yıldız Tilbe, 16 Temmuz 1966 yılında İzmir’de dünyaya gelmiş ses sanatçısı ve bestecidir. Aslen Ağrı`lıdır. Kürt asıllı olan ünlü şarkıcının babası Ali Tilbe, annesi ise Altun Tilbe’dir. Toplam 6 kardeş olan Yıldız Tilbe, bu kardeşlerin en küçüğüdür.

İzmir’in Mustafa Rahmi Balaban Ortaokulu’nda eğitim alırken, henüz orta ikinci sınıfta eğitimini yarım bırakarak evlenmiştir. Bu evliliği uzun sürmeyen ünlü şarkıcının, Sezen isimli bir kızı vardır. Eşiyle boşandıktan sonra maddi zorluklar yaşamış ve kızı ile ailesine bakabilmek için şarkıcılığa başlamıştır. Şarkıcılık kariyerine ilk olarak düğün salonlarında başlamıştır. Daha sonraları gece klüplerinde de sahne almaya başlayan Yıldız Tilbe, bir gün çalıştığı yere gelen Sezen Aksu’nun kendisini beğenmesi ile onun vokalisti olmuştur. Sezen Aksu sayesinde İstanbul’a gelen ünlü şarkıcı, Sezen Aksu’nun vokalistliğini yaparken diğer yandan da barlarda sahne almıştır. Bu sırada ünlü aranjör Aydın Oskay’la tanışarak, Delikanlım isimli albümüyle piyasaya çıkmıştır.

Sözlerini’de kendisi yazdığı Delikanlım şarkısı ile müzik piyasasına iyi bir giriş yapmıştır. Bu sırada medya da kendisine yoğun ilgi göstermiş, hayat hikayesi tüm televizyonlarda anlatılmıştır. İlk klibini de Cenk Torunla birlikte Delikanlım adlı şarkısına çekmiştir.

Delikanlım isimli albümden sonra, 1995 yılında Dillere Destan, 1996 yılında Aşkperest, 1998 yılında Salla Gitsin Dertleri, 2001 yılında Gülüm, 2002 yılında Haberi Olsun, 2003 yılında Yürü Anca Gidersin, 2004 yılında Yıldız’dan Türküler isimli albümleri çıkarmıştır. Yıldız Tilbe, söz yazarlığı ve yaptığı müzikten başka, özel yaşamıyla da sık sık gündeme gelmiştir. 1996 yılında evine yapılan narkotik baskınında esrar kullanırken yakalanmıştır.

Aynı dönemde Balıklı Rum Hastanesi’nde esrardan kurtulmak için tedavi görmüştür. 2012 yılında TRT Müzik kanalında, Şarkıların yıldızı isimli bir müzik programı yapmış olsa da, bu programın ömrü sadece 5 hafta olmuştur. Aynı yıl Flash TV’de ”Yıldız Tilbe İle” isimli müzik ve sohbet programını sunmuştur. Uzun süre ekranlardan uzak kalan isim, 2017 yılında ekranlara geri dönerek Türkiye’nin en çok izlenen yapımlarından olan, O Ses Türkiye isimli ses yarışması programında jüri koltuğuna oturmuştur.

yıldız tilbe o ses

Yıldız Tilbe Kişisel Bilgiler

Tam Adı

Yıldız Tilbe

Doğum Tarihi
16 Temmuz 1966 (51 yaşında)

Sevgilisi
Bilinmiyor

Güneş Burcu
Yengeç

Doğum Yeri (Nereli)
İzmir / Türkiye

Göz Rengi
Açık Kahverengi

Doğal Saç Rengi
Kahverengi

Kilosu
58

Boyu
1.64 m veya 164 cm

Güncelleme: 27/04/18

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın