Ushan Çakır Kimdir – Kaç yaşında, boyu kilosu kaç, Nereli, Sevgilisi kim? | Fisilti.NET
Biyografi

Ushan Çakır Kimdir – Kaç yaşında, boyu kilosu kaç, Nereli, Sevgilisi kim?

Oyuncu Ushan Çakır  Kimdir? Aslen nereli, kaç yaşında, boyu kaç cm, kilosu kaç Ushan  isminin anlamı nedir? Ushan Çakır  türk mü, Ushan Çakır   hangi burc, sevgilisi kim gibi  bir çok soruya yanıt Oyuncunun hayatı konulu yazımızda yeralıyor.

uhsan çakır kimdir

Ushan Çakır Kimdir Hayatı

Ushan Çakır, 23 Mayıs 1984 İzmir Karşıyaka doğumlu, tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur. Şu an 34 yaşında olan oyuncu ikizler burcudur. Ushan Çakır’ın ilk kez Beyazperdeye çıkışI, 2011 yılında yayınlanan ve o dönemin en çok konuşulan yapımlarından olan Dedemin İnsanları adlı filmle olmuştur. Ünlü oyuncu, Dedemin İnsanları filminde, Çetin Tekindor, Yiğit Özşener, Zafer Algöz, Gökçe Bahadır, Hümeyra, Ezgi Mola, Ünal Silver ve Mert Fırat gibi Türk sinemasının ünlü isimleriyle birlikte rol almıştır. Yine 2011 yılında Türk dizi tarihinin en iyi dizileri arasında gösterilen Leyla ile Mecnun dizisinde zengin bir iş adamının şımarık oğlu olan Arda karakterini canlandırmıştır. Bu dizide Müge Boz, Ali Atay, Melis Birkan, Cengiz Bozkurt, Osman Sonant, Köksal Engür ve Ezgi Asaroğlu gibi isimlerle birlikte rol almıştır. Aynı zamanda koyu bir Karşıyaka futbol klübü taraftarı olan Ushan Çakır, fırsat buldukça Karşıyaka maçlarını tribünden takip ettiğini söylemiştir. Lise dönemi boyunca amatör olarakta futbol oynamıştır.

Ushan Çakır, 2011 yılının Eylül ayında büyük bir skandal ile birlikte gündeme gelmiştir. İddialara göre 22 Eylül 2011 yılında, Leyla ile Mecnun dizisinden rol arkadaşı Ezgi Asaroğlunu bir tartışma sırasında saçlarından sürükleyerek yaralanmasına sebep olmuştur. Bu olay uzun süre gündemi meşgul ettikten sonra, Leyla ile Mecnun dizisinin yapımcısı tarafından her iki oyuncunun da sözleşmeleri feshedilmiştir. Ezgi Asaroğlu’nun şikayeti üzerine Ushan Çakır‘a mahkeme tarafından 3000 TL adli para cezası verilmiştir. Genç oyuncu, 2017 yılının temmuz ayında ise kendisi gibi dizi oyuncusu olan Damla Sönmez ile, İstanbul’da düzenlenen bir törenle nişanlandı. 31 Mart 2018 tarihinde ekranlarda yayınlanmaya başlayan Masum Değiliz dizisinde rol almaktadır.

Yönetmen koltuğunda Serkan İpekören’in oturduğu iddialı dizide, Ushan Çakır’a Sercan Badur, Oyna Unustası, Aras Aydın, Uraz Kaygılaroğlu ve nişanlısı Damla Sönmez eşlik etmektedir. Dizi ve film oyunculuğunun yanı sıra, sürekli olarak çeşitli tiyatro oyunlarında da görev almaktadır. Genç oyuncu, 2014 yılında Ukrayna’da düzenlenen Odessa Film Festivali’nde Sev Beni adlı filmle En İyi Erkek Oyuncu ödülünü de kucaklamıştır.

Uhsan Çakır Kişisel Bilgiler

Adı Soyadı: Ushan Çakır
Doğum Tarihi: 23 Mayıs 1984
Nereli: İzmir
Burcu: İkizler
Kilosu: 68
Boyu: 1.75
Göz Rengi: Kahverengi
Saç Rengi: Kumral
Eğitim Durumu: İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı
Sevgilisi: Var
Evli mi: Hayır
Eşi: Yok
instagram Hesabı: https://www.instagram.com/ushanckr
Twitter Hesabı: https://twitter.com/ushan_cakir
Facebook Hesabı: https://tr-tr.facebook.com/Ushan-Cakir

Güncelleme: 29/04/18

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın