Tarkan Tevetoğlu Kimdir - Nereli, Kaç yaşında, Boyu kaç, Sevgilisi kim? | Fisilti.NET
Biyografi

Tarkan Tevetoğlu Kimdir – Nereli, Kaç yaşında, Boyu kaç, Sevgilisi kim?

Türk Pop müziğinin Mega Star`ı Tarkan Tevetoğlu Kimdir? Aslen nereli, Boyu kilosu kaç, Kaç yaşında, Tarkan evli mi, Tarkanın çoçuğunun ismi nedir, tarkanın sevgilisi kim, tarkan hangi burc gibi çok soruya yanıt Tarkan Tevetoğlu   hayatı konulu yazımızda yer alıyor.

tarkan kimdir hayatı

Tarkan Tevetoğlu Kimdir Hayatı

Aslen Rizeli olan Tarkan Tevetoğlu 6 çocuklu bir ailenin 5.çocuğu olarak 17 Ekim 1972’de Almanya’da dünyaya geldi. İlköğretimini tamamladıktan sonra 1986 yılında 15 yaşındayken ailesiyle birlikte Türkiye’ye dönen Tarkan eğitim hayatına Karamürsel lisesinde devam etti. 13 yaşında Klasik Türk Müziği eğitimi almaya başlayan Tarkan, müzik eğitimi için 1990-1992 yılları arasında İstanbul’a giderek Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde eğitimine devam etti. Profesyonel müzik hayatına 1992’de İstanbul Plak ile yaptığı anlaşmanın ardından “Yine Sensiz”adlı albümüyle giriş yapmıştır. Albümün çıkış parçası olan “Kıl Oldum Abi” parçasıyla büyük bir çıkış yaşadı. 1994 yılında üniversite eğitimini tamamlamak için New York’ta Baruch college’inde İngilizce bölümünde 2 yıllık üniversite eğitimi aldı. Üniversite eğitimini Amerika’da tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönen Tarkan 1994 yılında Aacayipsin adlı albümünü çıkardı. BU albümde Sezen Aksu ile çalışan Tarkan’ın albümü 2 milyondan fazla sattı. Türkiye ve Avrupa ‘da birçok konser veren Tarkan Türk Pop Müziğinin önemli isimlerinden biri haline gelmişti.Aynı sene çıkarttığı “Şıkıdım”adlı single çalışması ile Türkiye’de ve uluslararası birçok müzik piyasasında büyük yankı uyandırdı ve müzik listelerinin başında yer aldı.
1995’te dönemin başarılı menajerlerinden Ahmet San ile sözleşme imzaladı. 1994-1997 yılları arasında Hollanda,Almanya,İngiltere ve İsviçre’de Avrupa turnesine çoktı.1997 yılının Temmuz ayında satış rekorları kıran “Ölürüm Sana”adlı albümünü çıkarttı. Albüm 2,5 milyon satarak rekor kırdı. Albümde yer alan “Şımarık”adlı Sezen Aksu şarkısıyla büyük başarı elde etti. Şarkının tüm dünyada tanınmasıyla bazı yabancı sanatçılar tarafından kendi dillerince uyarlandı. 2001 yılında “Karma”adlı albümünü yayınladı. Aynı yıl çıkardığı “Kuzu Kuzu “ VE “Hüp”adlı çalışmalarıyla büyük beğeni toplayan Tarkan, 2003 yılında Nazan Öncel ile çalıştığı “Dudu “adlı albümünü çıkardı. Pepsi,OPET,Turkcell gibi büyük markaların reklamlarında yer alan Tarkan 2005 yılında “Bounce”adlı single çalışmasının ardından, ilk İngilizce albümü olan “Come CLoser” sevenleriyle buluşturdu. Bu albümden sonra müziğe kısa bir ara veren Tarkan 2007 yılında farklı bir tarz denediği “Metamorfoz”adlı albümüyle sevenleriyle kavuştu. Bu albümdeki tarzı da birçok hayranı tarafından beğenildi.Her zaman sıradışı tarzıyla gençleri etkilemeyi başaran Tarkan, farklı saç imajları ve giyim tarzıyla dikkat çekmeyi başardı. 2016 yılında seslendirdiği Türk Sanat Müziği eserleri ile büyük beğeni toplayan “Ahde Vefa”albümünü çıkardı. 2016 yılında eşi Pınar Dilek ile dünya evine giren Tarkan evliliğini mutlu bir şekilde sürdürmektedir.

tarkan pınar dilek

 

Tarkan Kişisel bilgiler

Tam Adı

Tarkan Tevetoğlu

Doğum Tarihi
17 Ekim 1972 (46 yaşında)

Kilosu
67

Göz Rengi
Yeşil

Doğum Yeri (Nereli)
Alzey / Almanya

Güneş Burcu
Terazi

Boyu
1.69 m veya 169 cm

Doğal Saç Rengi
Siyah

Sevgilisi
Pınar Dilek

Güncelleme: 30/04/18

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın