Evrim Akın Kimdir - Boyu kilosu kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi kim? | Fisilti.NET
Biyografi

Evrim Akın Kimdir – Boyu kilosu kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi kim?

Oyuncu ve Sunuculuk yapan Evrim Akın kimdir? Aslen nereli, Boyu kaç cm, evrim akın kaç kilo, evli mi, sevgilisi kim, hangi dizilerde oynadı, evrim akının sundugu programlar hangileri? gibi bir çok soruya yanıt yazımızın devamında yer almakta.evrim akın kimdir

Evrim Akın kimdir Hayatı

Evrim Akın, 1979 tarihinde Ankara’nın Mamak ilçesinde dünyaya gelen dizi oyuncusudur. Memur bir ailenin kızı olan Evrim Akın‘ın annesinin adı Elif Akın, babasının adı ise Mustafa Süngü Akın’dır ve subaylık yapmıştır. Selçuk Akın adında bir de erkek kardeşi vardır. Aslen İzmir’dir. Babasının mesleği gereği tayin dolayısıyla İzmir’e tekrar dönme olasılığı bulmuşlardır. Liseye İzmir’de başlamış ve başarıyla bitirmiştir. Konak Belediye Tiyatrosu’nda bir dönem kursiyer olarak tiyatroya adım atmıştır. Konservatuar eğitimi için1996 yılında İstanbul’da yaşayan dayısının yanına gitti ve burda öğrenim görmeye başladı. Bunun sonrasında Müjdat Gezen Sanat okuluna girmeye hak kazandı.

Babasının vefati sonucu 16 yaşında eğitimini yarım bırakmak zorunda kaldı. Henüz 18 yaşındayken Müjdat Gezen tarafından kurulan Sanat Merkezi’nde öğrencilik yaptığı sırada tanıştığı Ümit Çırak ile dünya evine girdi, fakat evliliği uzun sürmedi ve 6 ay sonra eşinden boşandı. Bir süre sonra İbrahim Tatlıses ile tanıştı ve Tatlıses’in özel asistanlığını üstlendi. İki sene boyunca Tatlıses ile çalışan Akın, ‘İbo Show’ da ve ‘İmparator’ adlı dizide ‘Çiçek’ rolünde oynadı.

İbo Show’da bulunduğu çeşitli skeçler sayesinde tanındı ve 1997 yılında ‘Eltiler’ adlı dizide ‘Hande’ karakteriyle oyunculuğa ilk adımını atmış oldu.
2004 yılında ‘Avrupa Yakası’ isimli Gülse Birsel’in senaryosunu üstlendiği, yapımcılığını Sinan Çetin’in yaptığı dizide ‘Selin’ karakterini canlandırdı. Bu rolde asıl çıkışını yaptı. Replikleriyle hafızalara kazınan güzel oyuncu uzun bir süre bu dizide atv ekranlarında bulundu. Kanal D’de Koca Kafalar Tv ‘de sunuculuk yaptı. 2007 yılında Fox Tv de yayınlanan ‘Bez Bebek’ dizisinde oyuncak bebek ‘Nana‘ karakteriyle bir dönemin çocuklarının kalbini fethetmiştir. Tv8’de yayınlanan ‘Uzman Avı‘ isimli bir yarışma programını sundu. 2011 ve 2013 yılları arasında Atc ekranlarında yayınlanan ‘Alemin Kralı’ adlı dizide ‘Jülide’ karakterine hayat verdi. 2014 yılında ‘Ev Kuşu’ isimli Tv programında, yarışmaya katılan insanların evine misafir oldu ve evlerini yeniledi. Bu programla birçok eve misafir oldu ve halkla bütünleşti. 2 Nisan 2015 yılında Show Tv’de başlayan Yusuf Çim‘le sunuculuğunu paylaştığı ‘Piramit’adllı yarışma programında Gökhan Yıkılkan’la yarışmacı koçu olarak görev yaptı. Son olarak hala sürmekte olan ‘Çocuktan Al Haberi‘ adlı yarışma programında çocukların seçimleriyle yetişkenlerin puan kazandığı programda sunuculuk yapmaktadır.

çocuktan al haberi evrim akın

Evrim Akın Kişisel Bilgiler

Tam Adı

Evrim Naz Akın

Doğum Tarihi
12 Haziran 1979 (39 yaşında)

Sevgilisi
Levent Gül

Güneş Burcu
İkizler

Doğum Yeri (Nereli)
Ankara / Türkiye

Göz Rengi
Ela

Doğal Saç Rengi
Koyu Kahverengi

Kilosu
52

Boyu
1.59 m veya 159 cm

Evrim Akın Hakkında Bilinmeyenler

  • Küçük yaşta baleye başladı ve çocukken bir keresinde inşaat alanında düşerek ayağını incitti.
  • İbrahim Tatlıses’in yanında asistan olmaktan memnun olduğunu dile getiren Evrim, oyuncu olma siteği yüzünden Tatlıses’in yanından ayrıldığını belirtiyor.
  • Babasını kaybetmesi hayatı üzerinde büyük travma yarattı. Şu sıralar annesi ve kardeşiyle beraber yaşıyor.
  • Kardeşi Selçuk’a bir nevi annelik yaptığını ve daima yanında olduğunu söylüyor.
  • 17 yaşındayken hatalı bir evlilik yaptı ve yaklaşık altı ay evli kaldı.
  • Tv ekranlarında en keyif aldığı ve severek çalıştığı proje Çocuktan al haberi.
Güncelleme: 06/05/18

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın