Çağlar Ertuğrul Kimdir - Boyu kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi kim? | Fisilti.NET
Biyografi

Çağlar Ertuğrul Kimdir – Boyu kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi kim?

Dağ Filminde gösterdiği performansla ilgi oldağı olmayı başaran yakışıklı oyuncu Çağlar Ertuğrul  Kimdir? Boyu kaç cm, kaç yaşında, kilosu kaç, burcu nedir, sevgilisi kim, rol aldığı film ve diziler hangileri? gibi bir çok soruya yanıt yazımızın devamında yer alıyor.çağlar ertuğrul kimdir

Çağlar Ertuğrul Kimdir Hayatı

Çağlar Ertuğrul, 5 Kasım 1987 tarihinde İzmir’in Karşıyaka İlçesinde dünyaya gözlerini açmıştır. Başarılı eğitim hayatı göze çarpmaktadır. Lise yıllarını Bornova Anadolu Lisesi’nde başarılı bir şekilde tamamlayan ünlü oyuncu 2011 yılında Koç Üniversitesi’nde Makine Mühendisliği bölümünü tamamlayarak mezun olmuştur. Üniversite yıllarında tiyatroya merak salan oyuncu okulun tiyatro kulübüne yazılarak oyunculuğa ilk adımlarını atmıştır. Ç.Ertuğrul, artık üniversitenin son yıllarındayken tiyatroya bir kademe daha eğilim göstererek Akademi Otuz Beş Buçuk Sanat Evi’nde oyunculuk eğitimi almıştır ve bu eğitimin geri dönüşlerini olumlu yönde almıştır. Ancak bu noktada kalmayarak 3 MOTA Sanat Atöylesi’nde modern oyunculuk derslerini de görmüştür.

Bu deneyimlerin ardından artık kalıcı olmak hedefiyle televizyonda yer almak isteyen usta oyuncu ilk televizyona çıkış tecrübesini Pınar Krem Peyniri, Rocco Sıkısakız ve Turkcell reklamlarında yer alarak kendini sanat camiasına tanıtma fırsatını kazanmıştır. Çağlar Ertuğrul, 2012 yılında yönetmen Alper Çağlar ile tanışmasının ardından rol aldığı Dağ filmi ile Türk izleyicisinin dikkatini çektiği ve yakışıklı oyuncunun bu deneyiminin ardından aldığı tekliflere yetişemediği ve yoğun tempolu bir dizi sektörüne adım atmak istediği görülmüştür. Dağ filminde aldığı rolün hakkını verdiğini düşünen isimlerin başında gelen diğer bir usta oyuncu ve yönetmen Mahsun Kırmızı Gül hız kesmeden senaryosunu kendi yazmış olduğu Benim İçin Üzülme adlı dizide birlikte rol arkadaşlığı teklifinde bulunmuş ve olumlu geri dönüş alarak birlikte başrolde izleyicilerin karşısına geçmişlerdir.

çağlar ertuğrul dağ filmi
Çağlar Ertuğrul, ivedi bir şekilde giriş yaptığı oyunculuk kariyerine pek çok dizi ve beyaz perde filmlerinde rol alması dikkatlerden kaçmayan detaylar arasında yer almaktadır. 2014 yılında Boynu Bükükler, Kurt Seyit ve Şura, Beyaz Karanfil ve bir çok usta oyuncunun yer aldığı dizilerde rol almıştır.Alper Çağlar’ın üstlendiği 2016 yılı yapımı Dağ 2 isimli beyaz perde filminde Ufuk Bayraktar, Ahu Türkpençe, Murat Serezli, Emir Benderlioğlu, Murat Arkın gibi oyuncular ile birlikte rol almıştır. Oyunculuk hususunda kendisini ispatlama fırsatını eline almış ve bunu en iyi şekilde yerine getirerek izleyicilerin kalbinde taht kuran yakışıklı oyuncu aynı zamanda genç kızların da yakından takip ettiği oyuncular arasında yer almıştır.çaglar ertuğrul deniz baysal

Şu sıralar Fazilet hanım ve kızları isimli dizide Yağız Egemen karakterine hayat vermekte olan Çağlar Ertuğrul  Deniz Baysal ile başrolleri paylaşmakta.

Çağlar Ertuğrul Kişisel Bilgiler

Tam Adı

Çağlar Ertuğrul

Doğum Tarihi
5 Kasım 1987 (31 yaşında)

Sevgilisi
Cansu Öngel

Güneş Burcu
Akrep

Doğum Yeri (Nereli)
İstanbul / Türkiye

Göz Rengi
Mavi

Doğal Saç Rengi
Açık Kahverengi

Kilosu
79

Boyu
1.88 m veya 188 cm

Güncelleme: 07/05/18

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın