Can Bonomo Kimdir - Boyu Kilosu Kaç, Kaç yaşında, Nereli? | Fisilti.NET
Biyografi

Can Bonomo Kimdir

Kendine has tarzı ile ilği odağı olan şarkıcı Can Bonomo Kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşında? boyu kaç cm, sevgilisi kim? gibi bütün sorularınıza yanıt Can Bonomo Hayatı konulu yazımızın devamında.can bonomo kimdir

Can Bonomo Kimdir? Hayatı

Can Bonomo, 24 Mayıs 1987 yılında İzmir’de doğmuştur. Annesini genç yaşta kaybeden Can Bonomo, üzüntüsünü uzun yıllar üzerinden atamadığını çeşitli demeçlerinde belirtmiştir. Annesi eski bir ressam olan Can Bonomo’nun kökeni, Osmanlı zamanında İzmir ve Selanik illerine göç eden Yahudilerdendir. Çocukluğunu geçirdiği evin sanata dair bir çok objenin olduğunu söyleyen sanatçı bu sayede şiire karşı sempati duyduğu ve bir çok şiiri ezberlediği bilinmektedir. Şiirin yanı sıra enstrümanlara karşı ilgisi de 9-10 yaşlarında gitar çalmaya başlamasıyla dikkat çekmiştir. Eğitim – Öğretim yılının başlarında yani ortaokul ve lise yıllarında devam ettirdiği müzik merakını İstanbul’da da sürdürmüştür. Bilgi Üniversitesi’nde Sinema-Televizyonculuk bölümünü kazanarak henüz 17 yaşında evinden uzaklaşarak İstanbul’a taşınan Bonomo, müzik kariyerine ses prodüksiyonculuğuyla devam etmiştir. Can Bonomo iş haricinde kalan günlerini yakın arkadaş çevresine ayırarak kendi stüdyosunda anlık müzik keyfiyle ve deneyimiyle vakit geçirdiğini belirtiyor.İlgi çekici olan bir diğer konu ise Can’ın soyadı olan, Bonomo.

Latincede iyi bir adam anlamına geliyor. Sanat ona ailesinden kalan bir miras olduğu için sanatın neredeyse bütün dallarıyla ilgilenen Can B. Müzik hayatının dışında illüstrasyona iglili ve fotoğraf çekmek ona rahatlık getirdiğine inanıyor. Can Bonomo’nun albümleri Meczup, Bulunmam Gerek, Aşktan ve Gariplikten, Kainat Sustu adlı albümlerdir. Can Bonomo’nun Single şeklindeki Şarkıları Love Me Back, ile birlikte Ali Baba adlı şarkısıdır.

Ünlü şarkıcının kazandığı ödülleri de vardır. Bunlardan en önemlileri Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri’nin verdiği En İyi Çıkış Yapan Sanatçı ödülü, 38. Altın Kelebek Ödülleri’nde aldığı En İyi Çıkış Yapan Solist ödülü, Onsekiz Mart Üniversitesi Medya Ödülleri En İyi Çıkış Yapan Sanatçı ödülü, Avrupa Gazeteciler Derneği Ödülleri tarafından verilen Yılın En İyi Rock Müziği Sanatçısı ödülü ile birlikte 10. Radyo Boğaziçi Müzik Ödül töreni tarafından kendisine verilen En İyi Alternatif Müzik Şarkıcısı ödülüdür. Can Bonomon’un şiir kitapları da bulunmaktadır. Bunlar, Delirmek Belirmektir ile birlikte Şu Sevdalar Tevatürü adlı kitaplardır. Genç ismin televizyon ekranlarında yer aldığı diziler ise 2014 yılında yayınlanan Yalan Dünya dizisi ile birlikte 2016 yılındaki Aile İşi dizisidir.can bonomo öykü karayel çifti

Not: İlişkilerini evlilikle taçlandırmaya hazırlanan oyuncu Öykü Karayel ile şarkıcı Can Bonomo’nun, 24 Haziran seçiminden dolayı haziran ayındaki düğünlerini temmuz ayına ertelediği iddia edildi.

Can Bonomo Kişisel bilgiler

Gerçek adı

Can Bonomo

Doğum Tarihi

16/05/1987 (31 yaşında)

Boy

1.78

Burç

Boğa

Meslek

Şarkıcı

Güncelleme: 09/05/18

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın