Survivor Adem Kılıççı Kimdir - Boyu kilosu kaç, Kaç yaşında, Aslen nereli? | Fisilti.NET
Biyografi

Survivor Adem Kılıççı Kimdir – Boyu kilosu kaç, Kaç yaşında, Aslen nereli?

Survivor 2018 ünlüler takımında yer alan Adem kılıççı kimdir? aslen nereli, boyu kaç cm, kaç yaşında burcu nedir, evlimi gibi bir çok sorunuza yanıt Adem kılıççı hayatı konulu yazımızda yer almaktadır.adem kılıççı kimdir

Adem Kılıççı Kimdir? Hayatı

Adem Kılıççı tüm Türkiye’nin Survivor yarışması ile tanıdığı, en azından bu şekilde popülerliği oldukça yükselen bir sporcudur.

Survivor yarışmasında bütün ülkenin artık tanımış olduğu ve hemen herkesin ilgi ile takip ettiği Adem Kılıççı, 5 Mart 1986 yılında Ağrı’da dünyaya geldi. Kendisi şuan 32 yaşında olup, 1,85cm boy uzunluğuna sahiptir. Asıl mesleği boksörlüktür. İstanbul Fenerbahçe Boks Şubesi üyesidir.

Adem Kılıççı’yı ilk olarak Survivor 2017 yılında tanıdık. Survivor yarışmasının 2017 yılında ki döneminde Ögeday ile finale kalan Adem, ikinci oldu.
Kendisi 2004 yılında Antalya’da düzenlenmiş olan Dünya Boks Şampiyonası’na katıldı ve burada gümüş madalya kazandı. 2007 yılında Chicago’da yapılan Dünya Amatör Boks Şampiyonası’na da katıldı ve burada bronz madalyanın sahibi oldu. 10 Ağustos 2008 tarihinde ki Yaz Olimpiyatlarında, 69 kg’ın ilk turunda İngiliz boksör Billy Joe Saunders’a karşı 14-3 gibi bir skor ile yenilerek elendi. İlk raundu 2-0, ikinci raundu 6-1 ve üçüncü raundu da 11-2 geride tamamlayan Adem, maçtan 14-3 gibi bir skor ile mağlup olarak ayrıldı. 2009 yılının İtalya’sında Pescara’da yapılan Akdeniz Oyunları’nda gümüş madalyanın da sahibi oldu. 2011 yılında da Ankara’da yapılan Büyükler Avrupa Şampiyonası’nda gümüş madalya kazandı. 2012 Londra Olimpiyatları’na da katıldı. 1 Şubat 2017 tarihinde doping testinde dehydrochlormethyl testesteron (turinabol) isimli yasak maddeye rastlandığı için Olimpiyatlardan diskalifiye edildi. Bu neden ile aldığı 5.’lik derecesi de iptal edilmiş oldu.

boksör adem kılıççı

2013 yılında Mersin’de düzenlenen Akdeniz Oyunları Altın Madalya sahibi olan Adem, 2014-2015 Dünya Boks Federasyonu (AIBA) tarafından düzenlenen APB Profesyonel Boks Ligi’nde Dünya Şampiyonu olarak Rio Olimpiyatlarına katılma hakkını elde etmiş oldu. Fakat numunesinde yasaklı madde bulunması nedeni ile Olimpiyatlara katılamadı.

Boks kariyerinden daha çok Survivor adlı Tv Programından tanıdığımız Adem, bu yarışmada oldukça başarılı bir rol çizmek ile kalmıyor, ayrıca örnek davranışları sayesinde pek çok kişinin takdirini kazanıyor. Özellikle katıldığı ilk Survivor yarışması olan Survivor 2017’de davranışları ve olaylara verdiği tepkiler sayesinde pek çok izleyicinin takdirini kazanmış ve Survivor yarışmasının kendi eleştiri programı tarafından da favori yarışmacılar arasına katılmıştır.

Güncelleme: 14/05/18

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın