Alişan Kimdir - Boyu kilosu kaç, Kaç yaşında, Nereli | Fisilti.NET
Biyografi

Alişan Kimdir – Boyu kilosu kaç, Kaç yaşında, Nereli

Geçtiğimiz günlerde Buse Varol ile dünya evine giren  şarkıcı Alişan Kimdir? aslen nereli, kaç yaşında, boyu kaç cm, kilosu kaç, burcu nedir vs  gibi bütün sorulara cevap Alişan`ın hayatı konulu yazımızın devamında yer almakta.alişan kimdir

Alişan Kimdir? Hayatı

Alişan 1976 yılında dünyaya gelen Arabesk ve Pop Müzik sanatçısıdır. Türkiye’nin en tanınan sanatçılarından biri olan Alişan ilk olarak 1998 senesinde başrolün oynadığı Aynalı Tahir adlı dizi ile iyice tanınan bir sanatçı haline geldi. Nisan 2007 senesinde çıkarmış olduğu Kimselere Güvenemem ile müzik dünyasının yeniden gündemine oturdu. Başladığı 2004 yılından beri yayın hayatını devam ettiren Cennet Mahallesi dizisi ile de Ferhat rolüne can verdi ve gerçek anlamda hem ses sanatçılığı ile hem de oyunculuğu ile iyiden iyiye hafızalara kazındı. Asıl adı Serkan Burak olan sanatçımız 19 Haziran 1976 senesinde Kasımpaşa İstanbul’da dünyaya geldi. Aslen Bingöl’lü bir ailesi olan sanatçı daha çok küçük yaşlarda müziğe duyduğu ilgi ve yeteneği ile dikkat çekmeyi başardı. Okuduğu türküler ile daha okul yıllarında öğretmenlerinin aralarında ilgi odağı haline geldi. Asıl olarak pilot olmak isteyen sanatçı girdiği üniversite sınavında yeterli başarıyı gösteremedi. 21 yaşında iken Prestij Müzik ile çalışmaya başladı. Sana Bir Şey Olmasın adlı kaseti 1997 senesinde yayımlandı. Alişan bu evreden önce de babasının desteği ile bir kaset çıkarmıştı zaten. Aynı zamanda Prestij Müzik’in üç ortağından biri olan Hilmi Topaloğlu aile dostları oluyordu. Kasetin çıkışında diğer iki ortak olan Mahsun Kırmızıgül ve Burhan Aydemir de katkıda buna yardımda bulundu. Sanatçı, albümden çıkarttığı Kralı Gelse adlı parça ile meşhur oldu. Daha sonrasında da İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuarı’na girdi.

Alişan daha sonra Aynalı Tahir adlı televizyon dizisinde seyircinin karşısına çıktı. Erol Köse ile çalışmaya başlayan sanatçı 1999 senesinde Var Ya adlı ikinci kasetini çıkarttı ve dizi oyunculuğuna da devam etti. Aynı sene Kurt Kapanı dizide Kenan Kalav ve Pınar Altuğ ile birlikte oynadı. 2001 yılında da Aşkına Eşkıya dizisinde başrol oynadı. Daha sonrasında da 2002 senesinde Papatya ile Karabiber isimli filmde rol aldı. 2004 senesinde Cennet Mahallesi adlı komedi dizisinde rol aldı.


Alişan 2007 yılında Mehmet Ali Erbil’in kızı Sezin Erbil ile nişanlandı. Fakat kısa süre sonra ayrıldılar. Daha sonra Eda Erol ile birlikte olan sanatçı geçtiğimiz günlerde Buse Varol ile evlendi.

Alişan Kişisel bilgiler

Tam Adı

Serkan Burak Tektaş

Takma Adı
Alişan

Doğum Tarihi
19 Haziran 1976 (42 yaşında)

Güneş Burcu
İkizler

Sevgilisi/Eşi
Buse Varol

Mesleği
Şarkıcı, Oyuncu ve Sunucu

Doğum Yeri (Nereli)
İstanbul / Türkiye

Göz Rengi
Ela

Saç Rengi
Siyah

Kilosu
69

Boyu
1.77 m veya 177 cm

Güncelleme: 17/05/18

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın