Buse Varol Kimdir - Boyu kilosu kaç, Kaç yaşında, Aslen nereli | Fisilti.NET
Biyografi

Buse Varol Kimdir – Boyu kilosu kaç, Kaç yaşında, Aslen nereli

Bilindiği üzere Alişan, Eda Erol ile yollarını ayırdıktan sonra adı Buse Varol ile anılmaya başlanmıştı. Ünlü şarkıcı Alişan, Buse Varol ile nişanlanmıştı ve geçtiğimiz günlerde dünya evine girdi. Peki kimdir Buse Varol ?

buse varol kimdir

Buse Varol Kimdir? Hayatı

Buse Varol 1990 Manisa doğumlu. Üniversite tahsilini Eğitim Fakültesi Öğretmenlik Bölümü’nde tamamlamıştır. 2 yıl kadar bir süre özel bir eğitim kurumu olan dershanelerde stajyer öğretmenlik yapan Varol, ailesinden ayrı yaşamakta ve liseye giden bir erkek kardeşe sahiptir. 2012 senesinde düzenlenen Miss Turkey’e katıldı ve sonrasında ün sahibi olan Varol uzun bir süre modellik yapmış. Daha sonrasında da oyunculuk kariyeri başlamıştır. Tozlu Yollar dizisinde Şerife karakterine can veren Varol, Arka Sokaklar dizisinde de Yasemin isminde bir polis memurunu canlandırdı. Güzelliği ile ön planda olan Varol, başarılı bir oyuncu ve fiziki özellikleri de bir hayli dikkat çekici. 1,74 cm boy uzunluna ve kg’lık ağırlığa sahip olan Buse Varol kumral saç rengine ve mavi gözlere sahip.

Modelliğinin sonucu olarak iyice tanınmaya başlayan Varol, oyunculuk teklifleri almaya başlamıştı. Teklifleri değerlendirirken modelliği bırakarak oyunculuk kariyerine giden ilk adımı atan Varol, ilk olarak 2013 yılında yayınlanmış olan Tozlu Yollar dizisi ile ekrana çıktı. Bu dizide Şerife adında bir karakteri canlandıran Varol, daha sonra Arka Sokaklar adlı diziden bir teklif aldı ve yıl süre ile bu dizide Yasemin adında ki bir polis memuru rolüne can verdi.

2015 yılında Şehrin Melekleri dizisinde başrol oynadı. 2016 yılında Sevda kuşun Kanadında adlı dizide Doktor Elif olarak karşımıza çıkan Varol, aynı yıl içerisinde Show Tv’de yayınlanan Kış Güneşi adlı dizide Nadide olarak karşımıza çıktı. Ardından da Alişan ve Çağla Şikel ile başrollerini paylaştığı Dostlar Mahallesi adlı dizide Bahar karakteri ile kariyerine devam etti.

buse varol alişan
Bu dizinin setinde tanıştığı Alişan ile öncelikle adı aşk dedikoduları ile anılan Varol özellikle ünlü şarkıcı Alişan’ın Eda Erol ile ayrılığının ardından nişanını yaptı ve geçtiğimiz günlerde de evlendiler.

Buse Varol Kişisel bilgiler

Gerçek adı
Buse Varol Tektaş

Doğum Tarihi
10/05/1990 (28 yaşında)

Medeni Hali
Evli

Sevgilisi/Eşi
Alişan

Boy
1.73

Kilo
51

Burç
Boğa

Meslek
Manken/Model Oyuncu

Doğum yeri
Manisa

Güncelleme: 20/05/18

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın