Gülse Birsel Kimdir - Boyu kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi kim? | Fisilti.NET
Biyografi

Gülse Birsel Kimdir – Boyu kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi kim?

10 parmağında 10 marifet Oyuncu, senarist ve gazeteci olan Gülse Birsel Kimdir tanıyalım.. Gülse Birsel  nereli, kaç yaşında, boyu kaç cm, kilosu kaç, evli mi, sevgilisi kim, burcu nedir, sosyal medya hesabı kullanıyormu gibi bir çok soruya yanıt yazımızın devamında bula bilirsiniz..
gülse birsel kimdir

Gülse Birsel Kimdir? Hayatı

Gülse Birsel, 11 Mart 1971 yılında İstanbul’un ünlü semtlerinden Beyoğlu’nda dünyaya gelmiştir. Beyoğlunda ise genellikle sanat camiasından isimlerin ikamet ettiği Cihangir mahallesindendir. Gülse Birsel’in mesleği senaristlik, dizi oyunculuğu ve yazarlıktır. Gülse Birsel’in TV izleyicisinin karşısına ilk çıkışı Mart 2002 yılında Atv ekranlarında yayınlanmış olan GAG programı sayesinde olmuştur. Daha sonra ise hem senaryosunu yazıp hem başrolünü üstlendiği Avrupa Yakası dizisi sayesinde tanınmıştır. Gültekin Şener ve Semiha Şener’in kızları olarak dünyaya gelen Gülse Birsel’in bir ablası ve bir de abisi vardır. İlkokul eğitimi sonrası Beyoğlu Anadolu Lisesi’ni kazanan Gülse Birsel, lise öğrenimi sonrası Türkiye’nin en prestijli üniversitelerinden biri konumunda olan Boğaziçi Üniversitesi’ni kazanmıştır. Boğaziçi Üniversitesi’nde Ekonomi alanında eğitim alan Gülse Birsel, henüz üniversite yıllarındayken gazetecilik mesleğine ilgi duymaya başlamıştır. Eskiden beri gazetecilik konusunda ilgisi bulunan ünlü oyuncu, üniversite döneminde bu hayalini gerçekleştimrke istemiştir. Bu doğrultuda ise Aktüel isimli dergide muhabirlik görevinde bulunarak severek yaptığı gazetecelik mesleğine başlangıç yapmıştır.

#Jetsosyete 18 Şubat Pazar akşamı Star’da başlıyor. 🎊🎉💫✨ @startv @bkmonline @jetsosyete_tv

Gülse Birsel Official (@gulsebir)’in paylaştığı bir gönderi ()


Üniversiteyi başarıyla bitirdikten sonra da Amerika Birleşik Devletleri’ne gitmiştir.

New York Colombia Ünivetsitesi’ne kabul edilip sinema alanında master yapan Gülse Birsel 1996 yılında da tekrar Türkiye’ye dönmüştür. Esquire dergisi genel yayın yönetmenliği ve Harper’s Bazaar dergisi genel yayın yönetmenliği gibi çeşitli dergilerde genel yayın yönetmenliği tecrübesi de bulunan Gülse Birsel, daha sonra ise Sabah gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmaya başlamıştır. 2004 yılında Atv ekranlarında yayınlanmaya başlayan ünlü komedi dizisi Avrupa Yakası ise ünlü oyuncunun Türkiye tarafından asıl tanınmasını sağlayan proje olarak dikkat çekmektedir.

Engin Günaydın, Gazanfer Özcan, Evrim akın Hümeyra ve Ata Demirer isimlerinin yer aldığı Avrupa Yakası dizisi, yayınlandığı dönemde son derece popüler bir dizi olarak ön plana çıkmaktaydı. 2012 yılında ise yeniden bir komedi dizisi ile ekranlara dönen ünlü oyuncu, Beyazıt Öztürk, Altan Erkekli ve Olgun Şişmek’in yer aldığı Yalan Dünya adlı dizide başrol oynamıştır. Gülse Birsel ünlü gazetecilerden biri olan ve NTV de uzun yıllar program sunuculuğu yapan Murat Birsel ile Ağustos 1999 tarihinde evlenmiştir.

Film ve Dizileri :

Yalan Dünya

Ah Kalbim

7 Kocalı Hürmüz

Avrupa Yakası

Hırsız Var

Eyvah Eski Kocam

KİTAPLARI

Gayet Ciddiyim

Hâlâ Ciddiyim

Yolculuk Nereye Hemşerim?

Velev ki Ciddiyim

Gülse Birsel Kişisel bilgiler

Tam Adı
Gülse Birsel

Doğum Tarihi
11 Mart 1971

2018 Yılına Göre Yaşı
47 Yaşında

Güneş Burcu
Balık

Sevgilisi/Eşi
Murat Birsel

Doğum Yeri (Nereli)
Beyoğlu / İstanbul

Göz Rengi
Açık Mavi

Doğal Saç Rengi
Koyu Sarı

Kilosu
62

Boyu
1.75 m veya 175 cm

Güncelleme: 30/05/18

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın