Melis Kar Kimdir - Boyu kilosu kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi kim? | Fisilti.NET
Biyografi

Melis Kar Kimdir – Boyu kilosu kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi kim?

O ses Türkiye isimli ses yarışması programı ile adını duyuran pop şarkıcısı Melis Kar kimdir? aslen nereli, boyu kaç cm, kilosu kaç, kaç yaşında, evli mi, sevgilisi kim  gibi bir çok soruya yanıt yazımızın devamında yer almakta..melis kar kimdir

Melis Kar Kimdir? Hayatı

Melis Kar, 18 Mart 1990 tarihinde Hatay’ın Antakya ilçesinde dünyaya gelmiş olan Türk Pop Müziği şarkıcısıdır. Necdet Kar ve Hicret Kar’ın ilk çocuklarıdır. Küçük yaşlardan beri şarkılara ilgisi olan Melis Kar, daha küçük yaşlarda piyano eğitimi almaya başlamıştır. Henüz 7 yaşındayken piyano eğitimlerine başlayan genç şarkıcı, lise çağına geldiğinde de müzikle uğraşmaya devam etmiştir. Lise döneminde bir müzik grubu kurarak ilk şarkıcılık deneyimini amatör olarak lisedeki sahnelerde yapmıştır. İlkokul eğitimini Cemil Şükrü Çolakoğlu ilkokulunda alırken, lise eğitimini ise Selim Nevzat Şahin Anadolu lisesinde almıştır. Üniversite çağına gelene kadar doğduğu yer olan Hatay’da ikamet etmiştir. Ancak Üniversite dönemi İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi’nde eğitim almak için İstanbul’a gelmiştir. 2008 yılında Bahçeşehir Üniversitesi’nde Mimarlık ve Tasarım Fakültesini kazanmıştır. Bu fakülte çatısı altında bulunan mimarlık bölümünde eğitim görmüştür. Eğitim dönemi boyunca başarılı bir grafik çizen Melis Kar üniversiteyi de başarıyla bitirmiştir. Asıl mesleği mimarlık olmasıan rağmen müzikle iç içe olmuş ve 2011 yılında Show tv ekranlarında yayınlanmış olan O ses Türkiye adlı yarışma programında yarı finalist olarak tanınmaya başlanmıştır.

o ses türkiye melis kar
Küçük yaşlardan beri piyano eğitimi alan ünlü şarkıcı, 2008 yılında da şan dersleri almaya başlamıştır. Soprano olarak Ferhat Göçer, Sezen Aksu ve Sertab Erener gibi şarkıcılarla aynı sahnede yer almıştır. O dönem Hadise, Murat Boz, Hülya Avşar ve Mustafa Sandal’ın jüri koltuğunda oturan ve ciddi bir izleciyi kitlesine sahip olan O Ses Türkiye yarışmasında boy göstermiştir. Acun Ilıcalı tarafından yapımcılığı ve sunuculuğu yapılan yarışmada Murat Boz’un takımında yer alıp yarı finale yükselmiştir.

Genç şarkıcının ilk albümü 2014 yılının Mayıs ayında piyasaya çıkmıştır. Kaçak isimli albümü dokuz sekiz müzik tarafından çıkarılmıştır. Bugüne kadar toplamda 2 albüm çıkaran Melis Kar’ın bu albümlerinin ismi Kaçak ve 2015 yılında piyasaya çıkardığı yerin de dolmuyor ki adlı single albümüdür. Daha önce pek çok ünlü şarkıcıyla aynı sahneyi paylaşmasından dolayı, bu açıdan oldukça deneyimli bir isimdir. Ünlü şarkıcı yeni albüm çalışmaları da yapmaktadır.

Güncelleme: 07/06/18

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın