Murat Boz Kimdir - Boyu kilosu kaç, Kaç yaşında, nereli, Sevgilisi kim? | Fisilti.NET
Biyografi

Murat Boz Kimdir – Boyu kilosu kaç, Kaç yaşında, nereli, Sevgilisi kim?

Yakışıklı Pop şarkıcısı Murat Boz Kimdir? Aslen nereli, boyu kaç cm, kaç yaşında, evli mi, sevgilisi kim, en popüler şarkısı hangisi, Murat boz hangi  burc gibi  bir çok soruya yanıt  Murat Boz Hayatı konulu yazımızda yer almakta.

murat boz kimdir

Murat Boz Kimdir? Hayatı

Murat Boz, 7 Mart 1980 yılında Zonguldak Ereğli ilçesinde dünyaya gelmiştir. Son dönemin en popüler şarkıcıları arasında kalan Murat Boz, Cafer Boz ve Ayşe Boz’un çocuğudur. İlköğretim ve orta öğretimini doğduğu yer olan Zonguldak ‘ta tamamlamıştır. Şarkıcının İstanbul ‘a gelişi ise 1995 yılında olmuştur. İstanbul’da bulunan Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’ni kazanıp eğitim amacıyla gelmiştir. İstanbul’a geldikten sonra da Cemal Reşit Rey ve Atatürk Kültür Merkezi gibi salonlarda düzenlenen konserlerde vokalist olarak görev yaptı. Lise eğitimini alırken de 1998 yılında Milliyet Gazetesi tarfından düzenlenen liseler arası müzik yarışmasında da birincilik almıştır. Erkek solist dalında bu yarışmada Türkiye birincisi olmuştur. Lise dönemi sonrası da 1999 yılında Bilgi Üniversitesi’ni burslu olarak kazanmıştır. Kazandığı bölüm Jazz Vokal bölümüdür. Buradaki eğitimine de 2003 yılında kazandığı İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı’nda devam etmiştir. Burada Temel Bilimler Bölümü alanında eğitim almıştır. Aynı zamanda Türkiye’nin ünlü şarkıcılarından biri olan Tarkan ‘ın vokalistliğini de uzun süre boyunca yapmıştır.

Murat Boz’un Türkiye’de asıl tanınması ise 2006 yılında single bir albüm olarak piyasaya çıkan aşkı bulamam ben adlı şarkısıyla olmuştur. 2007 yılında ise ilk kez stüdyo albümü olarak çıkardığı Maximum albümünü piyasaya sürmüştür. 2007 yılında birçok ödülü de bir arada kazanmasıyla ön plana çıkan bir sanatçı olmuştur. Altın Kelebek Ödül Töreni en iyi çıkış yapan erkek sanatçı ödülü, kral tv video müzik ödülleri en iyi çıkış yapan erkek sanatçı ödülü ve son olarakta İstanbul FM altın ödülleri töreninde en iyi çıkış yapan erkek sanatçı ödülünün sahibi olmuştur. Yani aynı yıl içerisinde 3 farklı müzik ödülünü kazanan isim Murat Boz olmuştur. 2011 yılında üçüncü stüdyo albümü olan Aşklarım büyük benden adlı albümle piyasaya çıkmıştır. Ünlü şarkıcının O Ses Türkiye programında da jüri üyeliği yaptığını belirtebiliriz. Hadise, Hülya Avşar, Mustafa Sandal ve Ebru Gündeş gibi farklı şarkıcılarla birlikte O Ses Türkiye jüri koltuğuna birden fazla kez ve birden fazla sezon boyunca oturmuştur.

murat boz aslı enver çifti

Murat Boz kişisel bilgiler

Tam Adı
Murat Boz

Doğum Tarihi
7 Mart 1980 (38 Yaşında)

Sevgilisi
Aslı Enver

Güneş Burcu
Balık

Doğum Yeri (Nereli)
Zonguldak / Türkiye

Mesleği
Şarkıcı

Göz Rengi
Ela

Doğal Saç Rengi
Açık Kahverengi

Kilosu
76

Boyu
1.85 m veya 185 cm

Murat Boz Hakkında Bilinmeyen bilgiler

 • Mütevazi bir aileden geldiğini ve maddi durumlarının sıradan bir Türk ailesiyle eş değer olduğunu söylüyor.
 • İleride şarkıcı değil aslında futbolcu olmak istiyordu ve mahalle maçlarında hep sol açık oynuyordu. Ancak sonradan annesinin müziğe olan yeteneğini keşfetmesi üzerine futbolcu olma hayalinden vazgeçti.
 • 2016 yılında bugünkü sevgilisi Aslı Enver ile ”Kardeşim Benim” adlı filmde birlikte oynadı.
 • Bugüne kadar Acun Ilıcalı’nın yanında birçok kez görev alan Murat Boz, O Ses Türkiye yarışmasının 2015-16 sezonunda yine jüri olarak yer aldı.
 • Bir dönem Cola Turka, İstikbal ve McDonald’s reklamları için müzikler yaptı.
 • 2008 yılında menajerliğini yapan Alman asıllı Eliz Sakuçoğlu ile evlendi. Ancak anlaşmazlık yaşayan ikili dört yılın ardından ayrıldı.

murat boz ve ailesi

Murat Boz`un Ailesi

 • Babası – Cafer Boz
 • Annesi – Ayşe Nedret Boz
 • Kardeşi – Ali Boz

murat boz elif sakuçoğlu

Murat Boz`un Eski sevgilisi
 • Eliz Sakuçoğlu – Aslen Alman vatandaşı olan Eliz ile yaklaşık sekiz yıl süren uzun süreli bir aşk yaşadı. 2015 yılında bu ilişki sona erdi ve basında çıkan aldatma haberlerini ikisi de yalanladı.

murat bozun ilk filmi

Murat Boz`un İlk Filmi

2014 yılında ”Hadi İnşallah” filmiyle oyunculuğa adım attı ve ilk oyunculuk deneyimi olmasına rağmen filmde Büşra pekin ile beraber başrol oynadı.

Güncelleme: 09/06/18

Benzer Konular

Comments (4)

Bir Cevap Yazın