Özgü Namal Kimdir - Boyu kilosu kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi kim? | Fisilti.NET
Biyografi

Özgü Namal Kimdir – Boyu kilosu kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi kim?

Melahat Özgü Namal Kimdir merak edenler için Boyu, kilosu, yaşı, kariyeri, birliktelikleri, rol aldığı dizi ve filmler hakkında bir yazı hazırladık..

özgü namal kimdir

Özgü Namal Kimdir? Hayatı

 

Özgü Namal 28 Aralık 1978 yılında İstanbul’un tarihi ve en güzel semtlerinden biri olma özelliğini taşıyan Üsküdar’da dünyaya gelmiştir. Çocukluğu da Anadolu yakasının Osmanlı zamanındaki incilerinden biri konumunda bulunan Üskdar’da geçmiştir. Özgü Namal, sinema, dizi ve tiyatro oyuncusudur. Kısacası izleyicilerin karşısında hem beyaz perde ‘de hem tv ekranlarında hem de tiyatro sahnelerinde çıkmaktadır. Ünlü oyuncu Hanımın Çiftliği ve Kurtlar Vadisi gibi diziler sayesinde tüm Türkiye’de son derece ünlü bir kadın haline gelmiştir. Özgü Namal’ın babası Kubilay Namal, annesi ise Akile Namal’dır. Genellikle bayanlarda duymaya alışık olduğumuz Duygu isminde bir de erkek kardeşi bulunan genç isim, Üsküdar harici Nakkaştepe, Kuzguncuk ve Bağlarbaşı gibi İstanbul’un çeşitli yerlerinde yaşamıştır. İlk tiyatro deneyimi henüz çok küçük bir yaştayken, 14 yaşında Enis Fosforoğlu Tiyatrosu’nda başlamıştır. İlkokul sonrası Üsküdar’da yer alan Üsküdar Cumhuriyet Lisesi’nde eğitim görmüştür. Küçük yaşlardan beri oyuncu olmak isteyen Özgü Namal, liseyi bitirdikten sonra da bu doğrultuda bir adım atarak, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümüne girmiştir.

 

Üniversiteden başarıyla mezun olduktan sonra da 1997 senesinde ilk kez profesyonel olarak tiyatro sahnesinde izleyicinin karşısına çıkmıştır. Masal Gerçek Tiyatrosu ile birlikte çocuklar için hazırlanan çeşitli tiyatro oyunlarında görev yaptı. Tiyatro kariyerinin ardından ise 1998 yılında Tv’de izleyicinin karşısına çıkmıştır. Affet Bizi Hocam adlı televizyon dizisiyle birlikte ilk TV deneyimini de elde etti. Ünlü oyuncu ayrıca, Yeditepe İstanbul ve Karate Can gibi dönemin popüler televizyon dizilerinde de rol almıştır. Türk Televizyon tarihinin en çok izlenen yapımlarından bir konumunda olan Kurtlar Vadisi dizisinde de Elif karakterini canlandırarak tüm Türkiye tarafından tanınan bir isim haline gelmiştir. Bu sayede 1. Beyaz İnci Televizyon Ödülleri Töreni’nde en iyi kadın oyuncu ödülüne layık görülmüştür. Bu ödül sonrası Tv kariyerine bir dönem ara verip, sinemaya ağırlık vermeye başlamıştır. 2008 yılı Özgü Namal 3 farklı sinema filmiyle birlikte izleyicinin karşısına çıkmıştır. Özgü Namal, Yetenek Sizsiniz Türkiye adlı televizyon programında da jüri koltuğuna oturmuştur.

özgü namal nereli

Özgü Namal Kişisel bilgiler

Tam Adı : Melahat Özgü Namal

Yaşı ve Doğum Tarihi: 40 (28 Aralık 1978)

Metre Olarak Boyu: 1.69 m

Santimetre Olarak Boyu: 169 cm

Kilosu: 55

Nereli: İstanbul, Türkiye

Eski Sevgilileri: Oktay Kaynarca, Başar Savur

Yeni Sevgilisi: Ahmet Serdar Oral

Gözlerinin Rengi: Kahverengi

Saçlarının Rengi: Siyah

Güneş Burcu: Oğlak

Güncelleme: 18/06/18

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın