Şişman Bayanlar Nasıl Giyinmeli? Kilolu kadınlar nasıl giyinmeli tiyolar | Fisilti.NET
Magazin

Şişman Bayanlar Nasıl Giyinmeli? Kilolu kadınlar nasıl giyinmeli tiyolar

Şişman, Kilolu bayanlar  nasıl giyinmeli? Kilolu  kadınlar zayıf görünmek için  ne tür kıyafetler giymeli? Şişman kadınlar kilolarını gizlemek için nasıl giyinmeli tiyolar aşağıda yazımızın devamında yer almakta..

Şişman Bayanlar Nasıl Giyinmeli?

Birçoğumuzun ortak derdi olan kilo fazlalıkları ayna karşısına geçtiğimizde de kıyafetlerin üzerimizde hoş drurmamasına ve kendimizi beğenmememize sebep olabiliyor. Ama size önerdiğimiz tüyolardan yararlandığınızda fazla kilolarınızı gizleyebilir ve daha yakışır şekilde giyinebilirsiniz.

kilolu bayanlar nasıl giyinmeli
Kilo fazlalığı olan bayanların ilk olarak kaçınması gereken bazı moda parçaları var. Bunları ana hatlarıyla şöyle sıralayabiliriz. Öncelikle giydiğinniz elbiselerde kumaş seçimi önemlidir. Kilo fazlası olan bayanların ince kumaşlardan kullanmasında her zaman fayda var. Örneğin kadife ya da saten dokulu kıyafetler en küçük fazlalığı belli edebilen ve kendileri de kalın dokular olduğundan bunlar yerine viskon, poplin, krep, şifon gibi dökümlü ve ince kumaşlar sizin üzerinizde daha güzel ve dökümlü duracaktır.

Yine şişman bayanların kumaş seçimi kadar önemli olan diğer bir konu ise desen seçimidir. Düz kumaşlar ya da küçük desenlere sahip olan kumaşlar sizler için çok daha elverişli olacaktır. Büyük desenli kıyafetlerin desen detayı kilo nedeniyle üzerinizde daha büyük göründüğünden size uygun olmaz. Bunun terine küçük detay desenleri bulunduran kıyafetlerden kullanabilirsiniz. Örneğin kamuflaj desenleri yerine mini geometrik desen kumaşlardan ya da büyük floral – çiçek sesenler yerine küçük empirme desen kıyafetlerden kullanabilirsiniz.

Örneğin dökümlü tunik ya da dökümlü gömleklerle karın bölgenizde bulunan fazlalıkları kapatabilirsiniz. Bu açıdan dikkatleri karın bölgenize çekmemek adına omuzları desenli kazak ya da bluzleri tercih edebilirsiniz.
Yine karın ve mide kısmınızda bulunan simitleri örtmek adına robadan kesimli elbiseleri tercih etmelisiniz. Öte yandan basen bölgenizde fazlalıklarınız varsa yine kalça bitiminde sonlanacak olan tunikler buradaki fazlalıkları kamufle edebilecektir. Eğer alt – üst bacak fazlalıklarınız varsa uzun bol paça – dökümlü pantolonlarla da bu noktayı halledebilirsiniz.
Bele oturan elbiseler, jarse, streigt,n saten ya da kadive gibi fazlalıkları gözlere seren ürünlerden uzak durmalısınız. Kıyafetlerinizin farklı yanlarına saçılmış geometrik desenler, asimetrik kesimler ya da asimetrik renk oyunları ile dikkatleri bu detaylara dağıtabilirsiniz.

Yüksek topuklu ayakkabılar sizi yükselterek uzatacağından mutlaka yüksek topuklu ayakkabılardan kullanmalısınız. Babet, sneakers ya da loafer tipi düz tabanlı ayakkabılar asla sizin için uygun omaz. Ama dolgulu spor ayakkabılardan da günlük yaşamınızda kullanabilirsiniz.
Özel gecelek için koyu renkli akışkan kumaşlı elbiseler, günlük hayatınızda da iki parçalı ürünler sizin için daha uygun olacaktır. Şiman bayanlar daha çok koyu renkli kıyafetleri tercih etmeli ama bu demek değil ki kendinizi siyahlara ya da antrasitlere mahkum edeceksiniz. Unutmamalısınız ki koyu yeşil tonları, koyu sax maviler, koyu ultraviyoletler ya da koyu kırmızılar, mürdüm renkleri de koyu tonlardır. Her zaman gardırobunuzda bu renkleri tercih etmelisiniz.

Güncelleme: 21/06/18

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın