Melisa Şenolsun Kimdir - Boyu kaç, kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi kim? | Fisilti.NET
Biyografi

Melisa Şenolsun Kimdir – Boyu kaç, kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi kim?

Bir çok başarılı projede yer alan Melisa Şenolsun en çok merak edilen genç ünlüler arasında yer aldı. Star TV`de yayınlanacak olan “Nefes Nefese” isimli Dizide Rüya karakterine hayat verecek olan Melisa Şenolsun  Kimdir? bütün detaylar yazımızın devamında yer almakta.

melisa şenolsun kimdir

Melisa Şenolsun Kimdir? Hayatı

Melisa Şenolsun, 24 Eylül 1996 yılında İzmir şehrinde doğmuştur. Annesi ev hanımı olan Melisa Şenolsun’un babası ise ülkemizdeki gümrük müşavirlerindendir. Oyunculuk yapan bir abisi (Efecan Şenolsun) ve bunun dışında bir de ablası vardır. Ortaöğretim hayatını İzmir gelişim Koleji Anadolu Lisesi’nde geçirdi. Bu zamanda Uğur Mumcu Bornova Devlet Tiyatrosunda çalıştı. Daha sonrasında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarında Tiyatro bölümünde eğitim almaktadır. Melisa Şenolsun, 2015 yılında Dilan Çiçek Deniz, Bensu Soral, Burak Deniz, Beste Kökdemir ve Şükrü Özyıldız ile birlikte “Tatlı Küçük Yalancılar” dizisinde rol almıştır. Aynı yıl içerisinde “Kiralık Aşk” dizisinde Elçin Sangu, Barış Arduç, Onur Büyüktopçu, Müjde Uzman ve Salih Bademci ile birlikte oynamıştır. Melisa Şenolsun, 2016 yılında “Quills-Tüy Kalemler” adlı Tiyatroda Erdal Beşikçioğlu ile birlikte yer almıştır. Erdal Beşikçioğlu’nun aynı zamanda hayranı olan Melisa Şenolsun, ünlü isimle birlikte tiyatro oyununda rol alırken çok heyecanlandığını çeşitli açıklamalarda belirtmiştir.

Şükrü Özyıldız Kimdir? Boyu kaç, Kaç yaşında Okumak için Tıklayın

2017 yılında Nihat Durağın yönetmenlik yaptığı “Babam adlı” Sinema Filminde Berker Güven, Erkan kolçak Köstendil, Güner Özkul, İhsan Varol, Çetin Tekindor, Cezmi Baskın, Seray Gözler ve Ali Düşenkalkar ile birlikte rol aldı. Ünlü sanatçının rol aldığı tiyatro oyunu 2016 yapımı olan Quills, bunun haricinde Tüy ve Kalemler: Doug Wright’tır. Ünlü ismin rol aldığı film ve diziler ise şunlardır; 2015 yılında yayınlanan Tatlı Küçük Yalancılar (TV Dizisi), 2015 yılında ATV kanalında ekranlara gelen Kiralık Aşk (TV Dizisi), 2016 yılında gösterilmeye başlanan Umuda kelepçe Vurulmaz (TV Dizisi) ve 2017 yapımı Babam (Sinema Filmi). Burcu Terazi olan Melisa Şenolsun’un fiziksel özellikleri ise şu şekildedir; boyu 1.71 metre, kilo 56, göz rengi Kahverengi, saç rengi sarıdır. Ünlü isim özel hayatıyla çok gündeme gelmese de sevgilisi ise Ozan Dolunay’dır. Ayrıca spora olan ilgisiyle de tanınan genç oyuncu, yüzme sporuyla uzun yıllar boyunca ilgilenmiştir. Denize kıyısı olan İzmir şehrinde doğması da yüzmeye olan ilgisinin artmasına sebep olmuştur. TV ve sinema sektöründe rol alsa da tiyatroya da her zaman devam etmek istediğini açıklamıştır.

nefes nefese rüya kimdir

Şu sıralar Star TV ekranlarında Ysyımlanacak olan  “Nefes Nefese” isimli dizide Rüya karakteri ile baş rollerde boy gösterecek. Nefes Nefese Rüya kimdir sorusuna; Babası Ayaz Kıran’la sakin bir hayat sürerken; annesinin hayatta ve Suriye’de olduğunu öğreniyor. O güne kadar babasının dizinin dibinden ayrılmayan sözünden çıkmayan Rüya annesini bulmak için Suriyeli Baran ile sahte bir evlilik yapmak zorunda kalıyor.

Melisa Şenolsun Kişisel Bilgiler

Adı Soyadı: Melisa Şenolsun
Doğum Tarihi: 24 Eylül 1996
Nereli: İzmir
Burcu: Terazi
Kilosu: 56
Boyu: 1.71
Göz Rengi: Kahverengi
Saç Rengi: Sarı
Eğitim Durumu: İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı
Sevgilisi: Ozan Dolunay
Evli mi: Hayır
Eşi: Yok
instagram Hesabı: https://www.instagram.com/melisasenolsun
Twitter Hesabı: https://twitter.com/MelisaSenolsun

 

Güncelleme: 07/07/18

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın