Bengü Erden Kimdir - Boyu kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi kim? | Fisilti.NET
Biyografi

Bengü Erden Kimdir – Boyu kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi kim?

Türk pop müziğinin sevilen isimlerinden  Bengü Kimdir? Aslen nereli,  gerçek ismi soy ismi nedir?  instagram, twitter gibi sosyal medya hesapları kullanıyormu? vs gibi bir çok soruya yanıt  yazımızın devamında..

bengü kimdir? boyu kaç kaç yaşında

Bengü Kimdir? Hayatı

Bengü Erden, 23 Nisan 1979’da İzmir’de dünyaya gelmiştir. Aslen Malatyalıdır fakat babasının işleri dolayısıyla İzmir’e taşınmak zorunda kalmışlardır. Müziğe yoğunlaşması ilkokul yıllarında öğretmenlerinin yoğun ısrarı sonucunda oldu. İlk deneyimini İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’nda ilkokul 5. sınıftayken yaşadı.

Yaşadığı heyecan sonucu küçük yaşlarda müziğe merak saran Bengü, tekrar İzmir’de sahnelenen ”Oliver Twist” isimli müzikalde başrol olarak görev aldı. Sesi ve duruşuyla kısa sürede ilgi odağı haline geldi ve İzmir Devlet Konservatuvarı Genel Müdürü Müfit Bayraşa’dan bir yıl boyunca özel olarak şan dersleri aldı. 1998 senesinde Müfit Bayşara’nın desteği ve Bengü’ye verdiği bestesiyle ‘MÜYAP’ ve SHOW TV’nin organize ettiği ”POP SHOW” isimli tv programında 2.olarakadını duyurmayı başardı. Yarışma sırasında jüri kısmında yer alan Kenan Doğulu ile tanışarak, Doğulu’dan aldığı albüm teklifi üzerine İstanbul’a yerleşme kararı aldı. Sonrasında Akademi İstanbul’da müzik eğitimine devam etti. Hem albüm hemde eğitimi için İstanbul’da bulunması Bengü için büyük bir fırsattı.

Doğulu ile yapacakları albümün çalışmaları tam 3.5 yıl sürdü. Bu 3.5 yıl boyunca Kenan Doğulu’nun vokalistliğini üstendi. Ayrıca üzerinde çalıştıkları albümün aranjörlüğünü yapan Ozan Çolakoğlu’yla da çeşitli albümlerde yer aldı. Gerek yurt içi, gerekse yurt dışında 250’den fazla konser vererek hayranlarıyla özel olarak ilgilendi. Performanslarındaki başarısı, sevecenliği ve duruşuyla program, müzikal ve sahnelerin kısa sürede aranılan yüzü haline geldi. Bu başarıları yapımcıların da ilgisini çekti ve gelen bir teklif üzerine Bengü, atv kanalında yayınlanan ‘Elifnağme‘ adlı bir programı kendi tarzı ile başarıyla sundu. İkinci albümü ‘Bağlasan Durmam‘ ile milyonların sevgisini kazandı ve büyük bir hayran kitlesine ulaştı. Yine aynı albümün bir parçası olan ‘Ucuz Mumlar ve Müjde’ isimli şarkısınında söz yazarlığını ve bestesini üstlendi. Böylelikle söz yazarlığındada iddialı olduğunu göstermiş oldu. 2007 yılında SHOW TV’de yayınlanan ‘Bak Kim Dans Ediyor” adlı yarışma programına katıldı ve birinci oldu. 2009 yılında 5. albümü olan ”İki Melek’i” Avrupa müzik etiketi ile piyasaya sürdü. Bu albümden sonra ‘Kocaman Öpüyorum’ parçası büyük yankı uyandırdı ve listelerde birinci sıralarda uzun süre yer aldı.

Bengü Kişisel Bilgiler

Tam Adı

Bengü Erden

Doğum Tarihi ve Yaşı
23 Nisan 1979 tarihinde doğdu, 2018 itibariyle 39 yaşında.

Güneş Burcu
Boğa

Doğum Yeri (Nereli)
İzmir, Türkiye

Sevgilisi
Akın Altan

Doğal Saç Rengi
orjinal saç rengi koyu kahverengi

Göz Rengi
Kahverengi

Boyu
162 cm yada 1.62 m

Ayakkabı Boyu
38 Numara

Kilosu
51 kg

Mesleği
Pop Şarkıcısı

Güncelleme: 12/07/18

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın