Merve Özbey Kimdir - Boyu kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi kim? | Fisilti.NET
Biyografi

Merve Özbey Kimdir – Boyu kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi kim?

Sevilen şarkıcı Merve Özbey  kimdir? Kaç yaşında, Nereli? sorusu izleyiciler tarafından merak edilmekte. Bir çok ünlü ismin vokalistliğini yapan  Merve Özbey hakkında merak edilenler yazımızın devamında yer almaktadır.

merve özbey kimdir

Şarkıcı Merve Özbey Kimdir? Hayatı

18  Temmuz 1988 İstanbul doğumlu olan Merve Özbey aslen Erzurumludur. Üniversiteyi İstanbul Teknik üniversitesi Türk Sanat Müziği egitimi almıştır.

Bir gece kulubünde Şatkıcı Utku`un vokalistliğini yaparken Ebru gündeş tarafından keşfidilir. Ebru  Gündeş`in vokalim olurmusun? teklifini red etmeyen Merve Özbey kariyerinde ciddi bir adım atmış olur.

Demet Akalın, Bengü, Özcan Deniz, Ferman Toprak, Utku ve Yaşar İpek gibi bir çok ünlü ismin vokalistliğini yapmış olan Şarkıcı Demet Akalın’ın albüm lansmanında solo performans sergilerken Erdem Kınay’la tanıştı. Emre Kınay, proje albüm yapacağını söyledi ve Merve Özbey‘e demo kaydı yaptı. 2012 yılında Emre Kınay’ın çıkardığı Proje albümünde “Duman” şarkısına eşlik etti. Şarkı büyük kitlelere ulaşarak, Merve Özbey‘in ilk kez duyulmasını sağladı. 2013 yılında Emre Kınay’ın ikinci albümü olan Proje 2’de “Helal Ettim” şarkısını seslendirdi. Emre Kınay ile yaptığı şarkılar ses getirince solo albüm yapmaya karar verildi.

2015’in Temmuz ayında Merve Özbey’in ilk albümü Yaş Hikayesi piyasaya sürüldü. Albümün çıkış şarkısı da sözleri Deniz Erten, müziği Erdem Kınay’a ait olan “Yaş Hikayesi” oldu. Albümün ikinci video klibi ise “Topsuz Tüfeksiz” şarkısına çekildi.

merve özbey vuracak

Daha önceleri Demet Akalın tarafındanda seslendirilen “Vuracak” isimli şarkıya klip ceken Merve Özbey  yaz ayına damga vuracak bir performans sergilemeyi başardı.

Merve Özbey Kişisel bilgiler

Adı Soyadı: Merve Özbey
Doğum Tarih: 18 Temmuz 1988
Nereli: İstanbul, Türkiye
Burcu: Yengeç
Kilosu: 53
Boyu: 1.60 Cm
Göz Rengi: Siyah
Saç Rengi: Açık Kahverengi
Eğitim Durumu: İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Sanat Müziği
Sevgilisi: Murat Binici
Evli mi: Hayır
Eşi: Yok
İnstagram Hesabı: www.instagram.com/merveozbeyofficial
Twitter Hesabı: twitter.com/mervezby
Facebook Hesabı: facebook.com/merveozbeyofficialpage

Güncelleme: 17/07/18

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın