Tolga Çevik Kimdir - Boyu kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi kim? | Fisilti.NET
Biyografi

Tolga Çevik Kimdir – Boyu kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi kim?

Tolgshow isimli program ile yediden yetmişe her kesimi güldürmeyi başaran Tolga Çevik en çok merak edilen ünlüler arasında yer almakta, Tolga Çevik kaç yaşında? nereli  evli mi gibi bir çok soruya yanıt yazımızın devamında yer almakta.

tolga çevik kimdir? boyu kaç, kaç yaşında, nereli

Tolga Çevik Kimdir? Hayatı

Özellikle komedi alanında, son yıllara damga vuran usta oyuncu Tolga Çevik, bugüne kadar birçok projede çok önemli roller almış ve büyük bir hayran kitlesine sahip olmayı başarmıştır.
Aslen Mersinli olan usta oyuncu, 12 Mayıs 1974 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Bahariye ilkokulunu başarı ile tamamladıktan sonra Özel Doğuş lisesi ile öğrenimine devam etmiştir. Lise döneminde tiyatro çalışmalarına katılmaya başlamıştır. Bu yıllarda katıldığı lise yarışmalarında en iyi oyuncu ödüllerine layık görülmesi, kendisini bu alana yöneltmiştir. Bu alanda yetenekli olduğunun farkına varan usta oyuncu, bu alanda uzun yıllar tiyatro eğitimleri almıştır. Tiyatro hocası Hadi Çaman’dır.

Yeditepe oyuncuları tiyatro grubunda yer almaya başlamış, Oyuncaklar da Sever, Cephede Piknik gibi tiyatro oyunlarında başarı ile yer almıştır.

Bu oyunlarından sonra, Amerika’ya gitmiş ve burada sahne sanatları bölümünü bitirmiştir. Bu dönemde de ünlü Amerikalı aktör Robin Williams’dan eğitimler almış.
1996 yılında geldiği Türkiye’de daha önce devam ettiği Yeditepe Oyuncuları grubunda bir dönem görev aldıktan sonra B.K.M. kadrosuna katılmıştır. Bu dönemi hızla yükselmeye başladığı bir dönemin başlangıcı olmuştur.

Burada Bana Bir Şeylher Oluyor tiyatro oyunundan sonra film dünyasına adımını atmış ve Usta sanatçı Yılmaz Erdoğan ile çalışmaya başlamıştır. Yılmaz Erdoğan projelerinden olan, Vizontele, Vizontele Tuuba ve Organize İşler projelerinde yer almıştır.
Usta oyuncu Tolga Çevik, ünlü komedyen Cem Yılmaz’ın kız kardeşi olan Özge Yılmaz ile evlidir. Özge Yılmaz ile 2004 yılında evlenmişler ve Tuna isimli bir kızları ve Tan isimli bir oğulları olmuştur.

tolga çevik ve ailesi
1996 yılındaki Feride, 1998 yılındaki Salacak Öyküleri, 2000 yılındaki Köçek ve Vizontele, 2002 yılındaki Aşk ve Gurur, 2003 yılındaki Esir Şehrin İnsanları ve Vizontele Tuuba, 2004 yılındaki Dişi Kuş, Her Şey Yolunda, Hızlı Adımlar ve Sevinçli Haller, 2005 yılındaki Organize İşler, 2006 ile 2007 yılları arasındaki Avrupa Yakası, 2007 ile 2014 yılları arasındaki Komedi Dükkanı (2014 yılında Arkadaşım Hoş geldin olarak isim değiştirmiştir), 2012 yılındaki Sen Kimsin ve Patron Mutlu Son, 2016 yılındaki Müdür Ne’aptın ünlü oyuncunun yer aldığı projelerdir.

Tolga Çevik Kişisel Bilgiler

Tam Adı

Tolga Çevik

Yaşı
12 Mayıs 1974 (44 Yaşında)

Sevgilisi
Özge Çevik (2004- Günümüz)

Güneş Burcu
Boğa

Doğum Yeri (Nereli)
İstanbul / Türkiye

Mesleği
Oyuncu

Göz Rengi
Kahverengi

Doğal Saç Rengi
Siyah

Kilosu
71

Boyu
1.78 m veya 178 cm

Güncelleme: 25/07/18

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın