Genel

Özge Borak Kimdir – Boyu kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi kim?

 Özge Borak oyunculuğunun yanı sıra sosyal medya hesabında yaptıgı paylaşımlarlada  gündememe geliyor.  Bir dönem Komediyen Ata  Demirer ile yaptığı evliliği sonlandıran oyuncunun özel hayatına dair bir çok soruya yanıt aranıyor Boyu kaç, kaç yaşında, sevgilisi kim, Özge Borak Kimdir? işte bütün detaylar..

özge borak kimdir, boyu kilosu kaç, kaç yaşında
Özge borak

ÖZGE BORAK KİMDİR? HAYATI

14 şubat 1982 istanbul doğumlu olan Özge Borak, Usta oyuncu, İstanbul Devlet Opera ve Balesi başkoreografı Selçuk Borak’ın kızıdır. Çocukluğundan bu yana tiyatro ile iç içe olan  Özge, İstanbul Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Oyunculuk macerası Tiyatro sahnelerinde başlayan Özge Borak, Nazım Hikmet’in unutulmaz eseri Memleketimden İnsan Manzaraları ve Turgut Özakman’ın uyarlaması Sarıpınar: 1914’ün de bulunduğu pek çok başarılı tiyatro eserinde rol aldı.

2003 yılında  Kara Gün isimli Sinama filmi ile Tv dünyasına adım atan güzel oyuncu Sultan Makamı, Ihlamurlar Altında, Eşref Saati ve Küçük Kadınlar dizilerinde rol aldı. 2009 yılında “Eyvah Eyyvah” filminde ve 2008 yılında “Eşref Saati” dizisinde birlikte rol aldığı oyuncu Bülent Şakrak ile 2006 yılında evlendi. 25 Ekim 2010 tarihinde boşandılar.

Özge Borak, 2010 yılında vizyona giren “Eyvah Eyvah” isimli sinama filminde Ata Demirer ile baş rolleri paylaştılar, bu filmde canlandırdığı  hemşire Müjgan karakteri ile sinama severlerin beğenisini kazanmayı başardı. Eyvah Eyvah`ın vizyon başarısı filmin ikinci serisini çektirmiştir.

Eyvah Eyvah filminde rol arkadaşı olan Ata Demirer ile 11 kasım 2011 tarihinde nişanlanan Özge borak, 22 nisan 2012 tarihinde evlendi fakat bu evlilik vazla sürmedi 2014 tarihinde boşandılar. Şu sıralar Show TV ekranlarında yayımlanan Güldür Güldür isimli Talk Show pragramı oyuncuları arasında yer almaktadır.

ÖZGE BORAK KİŞİSEL BİLGİLER

Tam Adı Özge Borak
Doğum tarihi14 Şubat 1982
SevgilisiYok/eski Ata Demirer (2012-2014)
Doğum Yariİstanbul / Türkiye
BurcuKova
Mesleği Oyuncu
Göz rengiKahve rengi
Saç rengiKoyu kahve rengi
Kilosu58
Boyu172 cm
Güncelleme: 27/07/18

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir