Şükrü Özyıldız Kimdir - Boyu kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi kim? | Fisilti.NET
Biyografi

Şükrü Özyıldız Kimdir – Boyu kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi kim?

Dizi ve Sinema oyuncusu Şükrü Özyıldız  Çoban Yıldızı, Kış Güneşi ve Ekşi Elmalar gibi önemli projelerde yer alarak adından söz ettiren isim oldu. İzleyicilerin oyuncunun Özel yaşamı hakkında meraklarını gidermek amaclı bir yazı kaleme aldık. Peki Şükrü Özyıldız kimdir? Kaç yaşında nereli öğrenelim.

şükrü özyıldız kimdir, boyu kaç, nereli,sevgilisi kim

Şükrü Özyıldız Kimdir? Hayatı

18 şubat 1988 tarihinde Türkiyenin izmir ilinde dünyaya gelen Şükrü Özyıldız`ın Annesi Rum kökenli babası ise Karadenizlidir.  İki çocuklu bir ailenin bireyi olan Şükrü Özyıldız, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Gemi Makineleri Mühendisliği bölümünü kazanıp, İstanbul’da bir yıl okuduktan sonra yeniden sınava girerek, Ege Üniversitesi’nde İşletme bölümünü okumuştur.

Öğrenci değişim programı olan Erasmus üzerinden Portekize giden yakışıklı oyuncu burada bir süre kafes dövüşlerine katılmıştır. Küçüklüğünden beri dövüş sporlarına ilğisi olduğunu kafes dövüşlerine katıldığını dile getiren oyuncu artık kafes dövüşlerine katılmama kararı aldığını üzrerindeki hiperaktif enerjiyi dizi setlerinde bastırdığını söylemiştir.

Müjdat Gezen Sanat merkezinde bir süre eğitim aldıktan sonra bir çok tiyatro oyununda rol almıştır. Şükrü Özyıldız, ilk olarak 2011 Yılında “Derin Sular” adlı dizide görülmüştür. 2013 yılında Star TV ekranlarında yayınlanan Benim Hala Umudum Var dizisinde başrollerini Gizem Karaca ve Berk Oktay ile paylaşmış daha sonra ise 2013 yılında da ilk sinema filmi Neva da başrol oynamıştır.

Bir çok reklam, dizi ve sinama filminde yer alan Şükrü Özyıldız, şu sıralar Star TV ekranlarında yayımlanan “Nefes Nefese” isimli dizide  Yusuf alacan karakterine hayat vermekte. Usta oyuncu Uğur Yüce, Melisa Şenolsun gibi isimlerle baş rolleri baylaşmakta.

Şükrü Özyıldız Kişisel Bilgiler

Tam Adı

Şükrü Özyıldız

Doğum Tarihi
18 Şubat 1988 (28 yaşında)

Sevgilisi
Hande Doğandemir (Söylenti)

Güneş Burcu
Kova

Doğum Yeri (Nereli)
İzmir / Türkiye

Göz Rengi
Kahverengi

Doğal Saç Rengi
Koyu Kahverengi

Kilosu
76

Boyu
1.91 m veya 191 cm

 

Güncelleme: 07/08/18

Benzer Konular

Comments (2)

Bir Cevap Yazın