En Çok İzlenmiş Güney Kore Filmleri | Fisilti.NET
GenelTv İçerikleri

Kesinlikle İzlenmesi Gereken En Çok İzlenmiş Güney Kore Filmleri

Günümüzde popülerleşmeye başlayan Güney Kore sineması, geleceğin Hollywood`u olma potansiyeli taşıyor. Yeni filmleri eskilerini aratması ve klişelerle dolu olması artık izlemeye değer film sayısını azaltırken uzak doğu ülkelerinin sineması potansiyel keşfetmemizi sağlıyor. Korku ve dram türünde oldukça başarılı olduklarını zaten çoğu film sever bilir. Gitgide daha fazla türde başarılı filmler ortaya koyan Güney Kore, sizin de ilginizi çekeceğini düşündüğümüz filmleri derledik ve içinden 10 filmlik bir liste hazırladık.

  • Deiji – Papatya

Hye-young  genç ve güzel bir ressamdır. Şehir meydanında tablo satarak geçimini sağlamaktadır. Park Yi ise şehrin en büyük uyuşturucu mafyası için çalışan kiralık bir katildir. Park Yi, Hye-young görüp aşık olur ve şehir meydanına bakan bir ev kiralar. Her gün onu izler ama gidip konuşmaya cesaret edemez. Drama ve romantik türdeki filmi izlerken yanınızda mendil bulundurmalısınız.

İMDB: 7.6

  • Chinjeolhan Geumjassi – İntikam Meleği

Masum olmasına rağmen 13,5 yıl cezaevinde yatan bir kadının, ceza evindeyken intikam planı hazırlayışını ve çıktıktan sonra intikamını almaya çalışmasını anlatan dram ve gerilim türü başarılı bir Kore filmi.

İMDB: 7.7

  • Bakjwi – Kan Arzusu

Ölümcül bir virüs tedavisi için özel bir laboratuvar kurulur ve 500 gönüllü denek üzerinde tedavi denemeleri uygulanır. Bunlar içinde ise sadece 1 kişi hayatta kalır ama oda kana susayan bir canavara dönüşmüştür. Gerilim ve birazda erotizm içeren filmi yetişkin insanlara öneriyoruz

İMDB: 7.1

  • Train To Busan – Zombi Ekspresi

Bir anda beliren zombiler ve tren istasyonunda sıkışmış kendini korumaya çalışan bir grup insan. Hayatta kalmaya çalışan insanların acizliğini hissedeceğiniz bu filmde, gerim gerim gerilmeye hazır olun.

İMDB: 7.5

  • Ang Ma Reul Bo At Da – Şeytanı Gördüm

Şeytandan farkı olmayan bir seri katil vahşice insanları öldürmektedir. Öldürdüğü kurbanlardan biri ise emekli bir baş komiserin kızı ve yetenekli bir ajanın nişanlısıdır. Ajan için nişanlısının intikamını almanın neye mal olduğunun bir önemi olmayacaktır.

İMDB: 7.9

  • Oldeuboi – İhtiyar Delikanlı

Beraber mutlu yaşayan bir çift bir çetenin saldırısına uğrar. Karısı öldürülen ve 15 yıl boyunca bir odada tutulan ve yaşlanan bir adamın intikamını almasını konu alan dram ve aksiyon filmi.

İMDB: 8.4

  • Neuk Dae So Nyeon – Kurt Çocuk

Anne ve iki kızlı bir ailede büyük kız hastadır. Aile bu durumdan ötürü kırsal bölgedeki bir eve yerleşir. Bu evin ahırında ise onları beklenmedik bir sürpriz bekler. Erkek bir çocuk tek başına ahırda bulunur. Çocuğu yanlarına alan aile çocuğun düşündükleri gibi sıradan biri olmadığını fark edeceklerdir.

  • Seulpeumboda deo seulpeun iyagi – Hüzünden Öte

Ailesi tarafından terk edilen bir çocuk lise yıllarında tanıştığı bir kızla beraber abi kardeş gibi yaşarlar. Zaman geçtikçe çocuk kıza aşık olur. Kendinde ona açılacak cesareti bulamaz. Bir gün kız ölümcül bir hastalığa yakalanır. Çocuk içinse artık bazı şeyleri değiştirmenin zamanı gelmiştir. Drama türünde oldukça etkileyici bir film.

İMDB: 7.9

 

  • Ajeossi – Mazisi Olmayan Adam

Eski şiddet dolu hayatından kurtulan ve kendi dükkanını işletmeye çalışan Tea`nın tek arkadaşı aynı apartmanda yaşadığı küçük bir kızdır. Mafya bir gün bu kızı kaçırır. Tea ise tek arkadaşı için eski hayatına son bir kez dönmeyi hazırdır.

İMDB: 7.8

  • Taegukgi Hwinalrimyeo – Kan Kardeşler

Güney Kore ile Kuzey Kore arasında çıkan savaşta 2 kardeş askere çağrılır. Savaş birbirlerini korumaya çalışan kardeşleri ayırır. Büyük kardeş artık ailesini korumak ve nişanlısına dönmek için uğraşacaktır.

İMDB: 8.1

 

 

 

Güncelleme: 24/09/18

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın