Kendi İşinizi Kurmak İçin 7 Güzel Sebep | Fisilti.NET
Genel

Kendi İşinizi Kurmak İçin 7 Güzel Sebep

Herkesin bildiği gibi kendi işini kurmak oldukça zorlu bir süre gerektiriyor ve bu bir günde olan bir şey de değil.  Dışarıdan başarılı şirketlere bakınca sadece zenginlik ve lüks görüyoruz ancak dökülen terler, çekilen eziyetler ve uykusuz geceleri hesaba katmıyoruz. Güzel bir fikir ile yola çıkıp, Pazar oluşturmak ve bunu ileri boyuta taşımak evet kolay değil ancak imkansız da değil. Başarıyı yakaladıktan sonra kazanılacak olan ödüller ise bu zahmete değdiğini gösterecektir. Kendi işinizi kurmak için bir kıvılcım arıyorsanız onu yazımızda bulacaksınız.

  • Monotonluktan kurtulup kendi yolunu çizmek

Belki ilk aylarda uykusuz kalacaksınız, gece gündüz demeden uğraşacak hatta mesaili saati bile özleyeceksiniz ancak bu tamamen kendiniz için olan bir yorgunluk olacak. Tabiri caiz ise kendi isteğiniz ile yorulacaksınız.

  • Kendi İş Fırsatlarınızı Oluşturmak

Binlerce şirketin yaptığı ve ilerlediği gibi başarılı bir iş sahibi olmak aslında o kadar da zor değil. Eğer çalıştığınız işi sevmiyorsanız artık vakit gelmiş sayılır.

  • Arz Talep ilişkisi

Başlangıç için en büyük etken fikirdir ancak fikrinizin arz talep açısından uygun olması da oldukça önemlidir eğer ürünün pazarda bir karşılığı yoksa başarı kazanmanız mümkün değildir.

  • Para Kazanma

Para kazanmak mı kulağa çok basit geliyor değil mi ancak bu o kadar da kolay bir şey değil. Girişimci olan kişilerin çoğu da bunu biliyor ve sevdiği iş yerine para kazanacağı işe yöneliyor.  Para kazanmak zor iştir ancak harcamalarınızı dengede tutarsanız bu anlamda başarılı olabilirsiniz.

  • Çalıştığın işi sevmiyor olmak

Sevmediğiniz bir işte çalışmak sabit maaşlı bir işi bırakmak için yeterli bir neden değildir ancak kendi işinizi kurmak içinse yeterli bir nedendir. Çalıştığımız yıllar heba olup mutsuz olacaksa o halde bırakın gitsin.

  • İnsanlara Yardımda Bulunmak

Yanınızda birileri çalışıyorsa ve siz onlara yardımcı olup problemlerini çözüyorsanız siz başarılı bir patronsunuz diyebiliriz. Birilerinin geçimini sağlıyor olmak, onları geliştiriyor ve mutlu ediyorsanız gerçekten siz muhteşem birisiniz.

  • Fark Yaratabilmek

Eğer sizde dünyayı değiştirmek istiyorsanız bu kendi işinizi kurmak için yeterli sebeplerden biridir.Eğer sizin sayenizde birçok insan hayata farklı bakacaksa, topluma yararlıysa neden kendi işinize başlamayacaksınız ki?

Güncelleme: 26/09/18

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın