Dünyanın En Zengin 10 Hayvanı | Fisilti.NET
Genel

Dünyanın En Zengin 10 Hayvanı

Evcil hayvanlar kimi zaman koruyucumuz, kimi zaman dostumu kimi zamanda bize yardımcı olan sevimli canlılardır. Ancak bazı evcil hayvanlar bunun oldukça üzerinde bir konuma sahip. Sahipleri tarafından çok sevilen bu canlılara milyonlarca dolarlık servet bırakılıyor. Gelin dünyanın en zengin hayvanlarını inceleyelim.

 

  • Üçüncü ve Dördüncü Gunther

Karlotta, Evcil hayvanı olan Üçüncü Gunter’e 65 milyon dolarlık bir miras bıraktı. 1992 yılından sonra krallar gibi yaşayan Gunter’in yediği önünde yemediği ise arkasındaydı. Üçüncü Gunter öldükten sonra yavrusu Dördüncü Gunter de servetten beslenmeye devam etti. Tabi bu parada işlenmeye de devam edince şu anda 400 milyon dolarlık bir paranın sahibi olduğunu söyleyebiliriz. Tek havlamada onlarca hizmetçi koşmaktadır.

  • Trouble

Sahibi Leona 2007 yılında ölünce köpeği Trouble’ye 12 milyon dolar bıraktı. Leona kardeşi olan Alvin’in köpeğe iyi bakması şartı ile milyonlarca dolar bağışlamıştır.

  • Tommaso

Tommaso yavru bir sokak kedisi iken dul bir kadın olan Maria tarafından sahiplenilir. Maria’nın öülümünün ardından 12 milyon dolarlık servet kara kediye kalır.

  • Conchita, Lucia ve April Maria

Conchita, Lucia ve April Maria adlı 3 köpeğin toplamda 8.3 milyon dolarlık servet ile beraber değeri on milyonlarca dolar olan evlere sahiptir. Sahibi olan Posner öldükten sonra köpeklerin hayatı cennet haline gelmiştir.

 

  • Samantha

Altman ölümünün ardından köpeğine bakması için Dana’ya 6 milyon dolar bırakmıştır. Bu para köpek için pek bir şey ifade etmiyordu çünkü köpek 3 yıl sonra ölmüştür.

 

  • Blackie

Dünya rekorlar kitabına göre dünyanın en zengin kedisi olan Blackie yaklaşık olarak 12,5 milyon dolarlık servetin sahibidir. Sahibi ölümünün ardından akrabalarına hiç bir şey bırakmamış paranın bir kısmını çalışanlarına büyük kısmını ise kedisine bırakmıştır

 

  • Gigoo

Buraya kadar hep kedi ve köpeklerden bahsettik ancak sıradaki zengin hayvanımız Gigoo adındaki bir tavuk. 15 milyon dolarlık servetin sahibi olan Gigoo bu parayı diğer arkadaşları ile paylaşıyor. Sahibi olan Blackwell’,n ölümünün ardından paranın bir kısmını karısına kalan kısmını ise tavuklarına bırakmıştır.

  • Tina ve Kate

Tüm hayatı boyunca bekar olan Nora, hayatındaki tek arkadaşları olan Tina ve Kate adlı köpeklerine yaklaşık olarak 450.000 Sterlinlik servetini bıraktı. Vasiyetinde tüm paranın köpekler ölünceye kadar onlara harcanması ardından ise hayır kurumlarına bölünmesi yazıyordu

  • Tinker

Margeret ölümünün ardından 100.000 Euroluk nakit para ve mülklerini en sevdiği canlı olan kedisi Tinker’a bıraktı. Kedi öldükten sonra ise tüm para arkadaşları olan Ann ve Eugene’ye kalacaktı. Arkadaşları kedinin ölümü için sabırsızlıkla bekliyor olmalı.

  • Majel Roddenberry’nin Evcil Hayvanları

Yaklaşık 4 milyon Dolarlık servetin sahibi olan Majel ölümünün ardından hayvanlarının sahipsiz kalmaması için tüm parasını hayvanlarına bıraktı. Paranın 3 milyonu hayvanlara 1 milyonu ise hayvanlara bakması için arkadaşı olan Reinelda’ya bıraktı.

Güncelleme: 28/09/18

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın