Hilal Altınbilek kimdir - Boyu kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi Kim? | Fisilti.NET
Biyografi

Hilal Altınbilek kimdir – Boyu kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi Kim?

Atv ekranlarında yayımlanan “Bir zamanlar çukurova” dizisi baş rollerinden Züleyha karekterini canlandıran Hilal altınbilek hakkında bilinmesi gereken bütün detaylar yazımızın devamında yer alıyor. Hilal altınbilek kimdir? kaç yaşında, nereli, boyu kaç, sevgilisi kim?hilal altınbilek kimdir, boyu kaç, kaç yaşında, sevgilisi kim

Hilal Altınbilek kimdir? Hayatı

21 Ocak 1991 yılında İzmir de dünyaya gelen güzel oyuncu aslen de İzmir’lidir. İlkokul yıllarından itibaren tiyatro ile ilgilenmiştir. 2009-2010 yıllarında “Müjdat Gezen Sanat Merkezi” nde Actor Studio da oyunculuk eğitimlerine başlamıştır. Aynı zamanda Çağdaş drama topluluğundan ve Ali Haydar Elçığ dan oyunculuk dersleri almıştır.

167 boylarında 49 kilo olan Hilal aslen Türk-Hırvattır. Formunu gayet iyi korumakla beraber tiyatro ve oyunculuk alanında da ismi duyulan kişilerden olmayı profesyonel oyunculuğuyla sağlamıştır. Aldığı eğitimlerin hakkını en güzel şekilde veren güzle oyuncu bir çok dizide başrol oynamasıyla kendini gösteriyor.

züleyha kimdir

Bir Zamanlar Çukurova dizisiyle adını duyuran güzel oyuncu, dizi severlerin yakından ilgilendiği bir isim olmakla beraber, Karagül dizisinde ki başarılı performansı sayesinde adından daha çok bahsettirmişti.

Son zamanlarda çıkardığı albümler ve sevilen sesiyle İdo Tatlısesle de bir birliktelik yaşayan Hilal Altınbilek, objektiflere takıldığında “Mutluyuz Ne Denilebilir ki” sözlerini söylemişlerdi.

Filmleri ve Dizileri

2011 yılında “Derin Sular” dizisinde,

2013-2015 yıllarında “Karagül” dizisinde,

2016 yılında “Hayatımın Aşkı” dizisinde,

2018 yılında “Bir Zamanlar Çukurova” dizisi ve “Çocuklar Sana Emanet” filminde rol almıştır.

Birlikte Rol Aldığı Sanatçılar

Ece Uslu, Yavuz Bingöl ve Mesut Akusta ile başrol(Karagül dizisinde),

Engin Akyürek, Şerif Sezer, Birsen Dürülü, Osman Alkaş(Çocuklar Sana Emanet filminde),

Tayfun Eraslan, Ceyhan Gölçek, Kemal İnci, Deniz Baysal, Şükrü Özyıldız(Derin Sular dizisinde),

Burak Sarımola, Vahide Gördüm, Uğur Güneş, Sibel Taşçıoğlu, Turgay Aydın ve Murat Ünalmış(Bir Zamanlar Çukurova dizisinde),

Hande Doğandemir, Zafer Algöz, Ahmet Kural, Zeynep Eronat, Serkan Çayoğlu, Berk Hakman(Hayatımın Aşkı dizisinde) birlikte rol almıştır.

Oynadığı Diziler ve Filmlerde Hangi Karakterlerde Rol Almıştır?

Hayatımın Aşkı(Nil),

Bir Zamanlar Çukurova(Züleyha)

Karagül(Özlem),

Derin Sular(İrem)

 

Güncelleme: 14/10/18

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın