Beyazıt Öztürk ( Beyaz) Boyu Kilosu kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi kim? | Fisilti.NET
Biyografi

Beyazıt Öztürk ( Beyaz) Boyu Kilosu kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi kim?

Beyazıt Öztürk, kısaca Beyaz olarak bilinen sunucu, showmen, oyuncu, komedyen ve tv pragramcısı olan Beyaz, Acun ılıcalı’nın sunduğu O Ses Türkiye yarışmasında juri koltuğuna  oturarak sevenlerinin karşısına çıkıyor. Özel hayatı merak uyandıran ünlüler arasında yer alan Beyaz kimdir? kaç yaşında, aslen nereli, sevgilisi var mı varsa kimdir? gibi bütün sorularınıza yanıt yazımızın devamında yer almakta..beyaz kimdir, boyu kilosu kaç, kaç yaşında, sevgilisi kim

Beyaz Kimdir? Hayatı

Beyazıt Öztük, kısaca Beyaz, 12 Mart 1969 yılında Bolu‘da, memur bir ailenin ikinci oğlu olarak dünyaya geldi. Aslen Artvin’lidir. Babasının polis olması nedeniyle, ilk ve orta öğrenimini Anadolu’nun farklı illerinde tamamladı. O zamanlar iki aşamalı olarak yapılan üniversite giriş sınavının ilk aşamasını geçip ikincisini kazanamayınca, resim yeteneğini değerlendirebileceği düşüncesiyle güzel sanatlara yöneldi. Eskişehir Anadolu Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi’nin Seramik-Heykel bölümünü kazandı. Aynı zamanda lisanlı basketbolcu olan Öztürk, üniversite eğitimini sürdürürken, bir yandan da radyo programcılığıyla ilgilenmeye başladı. Özel televizyon kanallarının ve radyoların sayısının hızla arttığı bir dönemde, ev arkadaşıyla birlikte Eskişehir radyolarında çalışmaya başladı. Ancak “r” harfini telaffuz edememesi nedeniyle, sunuculuk isteği reddedildi ve sadece program hazırlamakla yetindi. Yine de kuralları aşarak sesini dinleyicilere ulaştıran Öztürk, farklı ve esprili tarzıyla beğeni topladı. Sonrasında, ev arkadaşının kurduğu “Genç Radyo”da program sunmaya devam etti ve arkadaşlarıyla birlikte, siyasi içerikli bir mizah dergisi olan “Gına”yı çıkarmaya başladı. “Beyaz” takma adını ilk defa bu dergi için çizdiği karikatürlerin altında kullandı. Eskişehir’de geçirdiği bu dönemde, iki heykel, iki seramik, bir karikatür sergisi açan Öztürk, son olarak da bir karma seramik sergisine katıldı.

Ömer Karacan’ın kurduğu Radyo Klas’tan gelen teklif üzerine, amatör radyocunun yolu İstanbul’a düştü. Burada, “Gece Tavuğu” adlı bir programıyla profesyonel yayıncılığa başladı ve geniş bir dinleyici kitlesi oluşturdu. Yine Karacan tarafından, 1995’te kurulan Number One TV’ye geçen Öztürk’ün yıldızı burada parladı. Webcam aracılığıyla stüdyodan, “Beyaz” adıyla canlı yayın yapmaya başladı. Programında yüzünün görünmediği, karanlık bir silüetten izleyiciye seslendi ve büyük ilgi gördü. 90’lı yılların ortalarında, kariyerinde radyoculukla başlayan bu süreç, televizyon programları ve stand-up şovlarıyla devam etti.

beyaz show bitti mi, beyaz shov devam edecek mi?

Beyaz Show

Beyazıt Öztürk 1996 yılında Kanal D ekranlarında Beyaz Show ile başladığı serüvene yaklaşık çeyrek asır devam ettirdikden sonra Beyaz Show’a veda etti.

HT Magazin yazarı Mustafa Doğan’ın köşesine taşıdığı bilgilere göre, ekranların en uzun soluklu talk show’unun Kanal D macerası resmen bitti.

İşte yazının dikkat çeken o kısımları:

“Doğan Ailesi’ne olan bağlılığı ve duygusal kişiliği herkesçe bilinen Beyaz’ın satış nedeniyle tadının kaçtığı, yeni sezonda ekranda olmaya sıcak bakmadığı zaten biliniyordu. Bir yandan yeni yönetimin elini rahatlatma niyeti de vardı. Malum, patronaj değişikliği sonrası hızlı bir dönüşüm yaşanıyor kanalda. Yayın çizgisi yavaş yavaş değişiyor. Nisan sonu programın yayınına aniden ara verilmesi de bundandı. Ama final kararını o değil, yeni yönetim aldı. Nezaketen kendisine başka program yapması teklifi götürülmüş. Tabii Beyaz bunun ne anlama geldiğini biliyor, düşünmeden reddetmiş. Çeyrek asırlık bir programa böyle bir veda yakışmazdı. Zaten dediğim gibi, programın Kanal D macerası bitti, ekran macerası değil”

o ses türkiye beyaz

Beyaz O Ses Türkiye

Acun ılıcalı‘nın  kanalı olan TV8 ekranlarında yayımlanan “O Ses Türkiye” isimli ses yarışması programı geçmiş sezonlarda olduğu gibi bu sezonda en çok izlenen yapımlar arasında yer almayı başardı. Juri koltuğunda Murat Boz, Hadise, Sede Sayan ve Beyazıt Öztürk’ün yer aldığı programın sunuculuğunu Acun ılıcalı yapmakta..

Beyaz Kişisel Bilgiler

Tam Adı: Beyazıt Öztürk

Doğum Tarihi ve Yaşı: (12 Mart 1969) (49 yaşında)

Doğum Yeri (Nereli): Bolu, Türkiye

Güneş Burcu: Balık

Sevgilisi: Tanem Sivar (Ayrıldı)

Mesleği: Sunucu, Komedyen

Kilosu: 72

Boyu: 1.84 m

Göz Rengi: Mavi

Doğal Saç Rengi: Siyah

Güncelleme: 25/11/18

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın