Acun ılıcalı Kimdir - Boyu kilosu kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi kim? | Fisilti.NET
Biyografi

Acun ılıcalı Kimdir – Boyu kilosu kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi kim?

O Ses Türkiye, Yetenek Sizsiniz Türkiye gibi fenomen programların yapımcı ve sunuculuğunu üslenen aynı zamanda TV8 kanalının sahibi Acun ılıcalı sonzamlarda özel hayatında yaşadığı sorunlar ile gündemde.. Şeyma Subaşı ile evlenip bir kaç ay sonra boşanması ikilinin bir anda gündeme gelmesine sebep olmuştur.Peki tam anlamıyla Acun ılıcalı kimdir? aslen nereli, kaç yaşında işte bütün detaylar..acun ılıcalı kimdir? nereli, kaç yaşında

Acun ılıcalı kimdir?

Acun ılıcalı, 29 Mayıs 1969 tarihinde Erzurum’un Aziziye ilçesinden olan bir ailenin oğlu olarak Edirne’de doğmuştur.

Annesinin ismi İlknur ve annesi kooperatifler şehir müdürüydü. Babasının ismi Ergün ve babası müteahhitti. Ömer Cenker Ilıcalı isminde bir abisi vardır. Abisinin mektebe gitmesini çekemediği için 5 yaşında mektebe başlamıştır. O surattan mektebi hep reyin sandığını söylemiştir.

İlkokul ve ortaokulu Edirne İstiklâl İlkokulu’nda bitirmiştir. 10 yaşında Kadıköy Anadolu Lisesi’ni kazanmıştır. Okumak için anneannesinin yanına, İstanbul’a gitmiştir. Ailesinden uzak olduğu için derslerinden kopmuştur. Daha sonra annesinin atamayı İzmit’e çıkmış ve ailesi İstanbul’a taşınmıştır.

Lise yarıyılında derslerden koptuğu için ders çalışsın diye odaya kapatılmıştır. Odaya kapatıldığında; kitaptaki harflerden lig kurup, onlara maç yaptırdığını söylemiştir. İstanbul Üniversitesi İngilizce hocalığı kısmını kazanmıştır. Üniversite yaşamı 7 sene sürmüştür. Ancak mektebi tamamlayamamıştır. Babaanne ve dedesini trafik kazasında kaybetmiştir.

19 yaşında evlenmiştir. Evlendikten sonra tam dostlarının kendi evinde buluştuğunu söylemiştir. Evinde dostlarıyla buluştuğu bir gün; konutu polis bastığını, polislerin balkondan girdiğini ve konuttakilerin reyin oynadığını görünce gittiklerini söylemiştir. Konutluluğunda bir kız çocuğu olmuştur. Eşi ve kendisi talebe olduğu için onlara babası bakmıştır.

Babasının verdiği apartman ödentilerini tükettiğini, konuta gelen haciz kağıdının atıldığını söylemiştir. Bir gün televizyon izlediği sırada kapının açıldığını, haciz memurlarının gelip televizyonu alıp gittiklerini, televizyonu teslim ettikleri bireyin kendi ekibinin kalecisi olduğunu ve televizyonun bir saat sonra geri geldiğini söylemiştir.

Bir gün anne ve babası, kızını da alıp, Bodrum’a doğru yola çıkmıştır. Balıkesir’de akşam saatlerinde Ergün Ilıcalı durgun bir biçimde kafileyi sollarken bir anda karşısına 180 kilometre süratle gelen bir taşıt çıkmış ve kafa kafaya çarpışmışlar. O anda Ergün Ilıcalı ve İlknur Ilıcalı can vermiştir. Acun Ilıcanın kızının bedeninde 18 ayrı yerde kırık oluşmuştur.

Acun Ilıcalı, anne ve babasının vefat haberinden sonra; travma geçirmiş, bir sene süresince konuttan çıkmamış ve eşinden boşanmıştır. 1994 senesinde Bağdat sokağında ağır bir motosiklet kazası geçirmiştir. Motosiklet kazasında sol kolu kırılmış, artta oturan dostunu kaybetmiştir. 36 dikiş atılan operasyondan sonra sol koluna platin takılmıştır.

Anne ve babasından kalanları iki senede harcamıştır. 1995 senesinde Bağdat sokağına bir kot dükkanı açmıştır. Fakat kısa zamanda batmıştır. O yarıyılda sıfır lirası olduğunu, dostları sayesinde parası olmadığını sezmediğini söylemiştir. Üniversiteden Esat isminde bir dostuyla kaldığı sıralarda hava alanınına giderken Show Tv binasını görmüştür. Yanında üniversiteden dostu Esat’ta vardır.

1996 senesinde çocukluk dostu Göktuğ Sevinçli’nin o yarıyıl Show Tv’de spor servisinde çalıştığını bilince onu arayıp “Bizde Esatla birlikte gelelim” yanıtına rağmen Göktuğ Sevinçli’de “Gelin burası çok hoş” diyince İrfan Şahin’i ziyaret etmiştir.

İrfan Şahin, onları o yarıyıl spor müdürü olan İlker Yasin ile tanıştırmıştır. İlker Yasin, Acun Ilıcalı ve dostunun futboldan çok iyi kavradığını muhabbet ederken kavramıştır. İlker Yasin, Acun Ilıcalı ve dostunun Show Tv’de çalışmasını istemiştir. Böylece Acun Ilıcalı stajyer kadrosunda işe başlamıştır. Fenerbahçe taraftarı olmasına karşın Beşiktaş muhabirliği yapmıştır.

Televizyonculuğa Show Tv’de Beşiktaş muhabirliği ile başlamıştır.2002 senesinde “Acun Firarda” isimli gezi-cümbüş içerikli televizyon programının imalciliğini ve sunuculuğunu yapmaya başlamıştır. Programda Acun Ilıcalı’ya kameraman Feridun, Çaykun Ertan ve Esat Yöntunç takviyeci olurken, Şebnem Schaefer’de programın moda kısmı için takımda yer almıştır. 2006 senesinde program sona ermiştir. 2006 senesinde “Acun Medya” isimli firmayı kurmuştur.
acun survivor
2004-2006 seneleri arasında “Fear Factor” isimli fobi-gerilim içerikli televizyon programının; 2007-2010 seneleri arasında “Var mısın Yok musun” isimli müsabaka içerikli televizyon programının; 2006 senesinde “Survivor Türkiye” isimli müsabaka içerikli televizyon programının imalciliğini ve sunuculuğunu yapmıştır. 2007-2008 seneleri arasında “Yoksa Rüya mı?” isimli güncel içerikli televizyon programının; 2008-2014 seneleri arasında “Söyle Söyleyebilirsen” isimli ses müsabakası içerikli televizyon programının imalciliğini yapmıştır.

2009 senesinde “Devler Ligi” isimli futbol içerikli televizyon programının; 2009 senesinde “Marifet Sizsiniz Türkiye” isimli marifet müsabakası içerikli televizyon programının; 2010-2011 seneleri arasında “Yok Böyle Dans” isimli dans müsabakası içerikli televizyon programının; 2011 senesinde; “O Ses Türkiye” isimli ses müsabakası içerikli televizyon programının imalciliğini ve sunuculuğunu yapmıştır.
o ses türkiye acun
Çalışanlarıyla beraber “Acunn.com” isimli portal internet sitesini kurmuştur. 2013 senesinde Show Tv’den ufalayıp, Star Tv’ye geçmiştir. 2013 senesinde; “3 Adam” isimli televizyon programının imalciliğini yapmaya başlamış, çalışanlarıyla birlikte “Sekiz.com” isimli giyim içerikli İnternet sitesini kurmuş, “MNG Shop” yeni ismiyle Shop90 isimli televizyon kanalına %40 ortak olmuş ve Doğuş Yayın Grubu ortaklığında “Tv8” isimli televizyon kanalını satın almıştır %70 sahibi.

2014 senesinde; Star Tv’den ufalamış ve “Ninja Warrior Türkiye”, “Para Bende”, “Hülya Avşar Show”, “Arda’nın Mutfağı”, “Aileler Yarışıyor”, “Ver Fırına”, “Kel İlgi”, “Yüksekokul”, “Ütopya” isimli televizyon programlarının; 2015 senesinde “Rising Star Türkiye”, “İşte Benim Tarzım” isimli televizyon programlarının imalciliğini yapmıştır. 2016 senesinde “İşte Benim Tarzım Namlılar” isimli müsabaka programının imalciliğini yapmaya başlamıştır. 2008 senesinde ilk defa Türkiye’de aidat erişmenleri arasına girmiştir. 2

2011 senesinde 2.836.191 kazanç aidatı tahakkuk ederek, Türkiye’de kazanç aidatı listesinde 62. olmuştur. Türkiye’de yer alan üniversiteler de ve Anadolu’nun değişik yerlerinde stand-up şovları yapmıştır. Şovlarında iş yaşamı süresince başına gelenleri mizahî bir dille izleyicilere anlatmıştır. 7 Ekim 2016 tarihi haysiyetiyle Shop90 isimli televizyon kanalını kapatarak TV8,5 isimli spor kanalı yayına başlamıştır.

1988 senesinde Seda Başbuğ ile evlenmiştir. İlk konutluluğundan Banu isminde bir kızı olmuştur. 1993 senesinde Seda Başbuğ ile parçalamıştır. 1999 senesinde çıkarılan değerli askerlik kanunuyla 5.000 Alman markı ödeyerek 2000 senesinde 30 günlük askerlik hizmetini bitirmiştir. 2003 senesinde Zeynep Yılmaz ile evlenmiştir. Bu konutluluğundan Yasemin ve Leyla isimlerinde iki kızı olmuştur.
şeyma subaşı acun ılıcalı boşandı mı
2010 senesinde Şeyma Subaşı ile bir ilişkisi olduğu iddia edilmiştir. 2013 senesinde Şeyma Subaşı ile olan konutluluk dışı ilişkisinden Melisa isminde bir kızı olmuştur. 12.07.2016 tarihinde eşi Zeynep Yılmaz’dan uyuşmalı olarak tek celsede boşanarak 18 Eylül 2017 tarihinde Fransa’nın Marsilya kentinde 250 bireyin katıldığı bir merasimle Şeyma Subaşı ile evlendi.
acun ılıcalı şeyma subaşı ayrıldı
Acun Ilıcalı ve Şeyma Subaşı çifti 26.11.2018 tarihinde uyuşmalı olarak boşanmıştır. 

Acun ılıcalı kişisel bilgiler

Tam Adı

Ali Acun Ilıcalı

Doğum Tarihi
29 Mayıs 1969

2018 Yılına Göre Yaşı
48 yaşında

Göz Rengi
Koyu Kahverengi

Doğal Saç Rengi
Siyah

Doğum Yeri (Nereli)
Edirne, Türkiye

Güneş Burcu
İkizler

Kilosu
79 kg

Metre Olarak Boyu
1.82m

Mesleği
Televizyon Yapımcısı, Sunucu

Sevgilisi

Şeyma Subaşı / Eski

Güncelleme: 29/11/18

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın