Çağla Şikel - Boy kilo kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi kim? | Fisilti.NET
Biyografi

Çağla Şikel – Boy kilo kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi kim?

Son günlerde magazin gündeminde en çok konuşulan adlar arasında yer alan şanlı manken Çağla Şikel kimdir, nereli, kaç yaşında, hangi dizi ve filmlerde rol aldı, çocukları kim? gibi hakkında merak edilen sualler yazımızda….çağla şikel nereli, boyu kaç, sevgilisi kim?

Çağla Şikel Kimdir?

Çağla Şikel, 2 Ocak 1979, İstanbul doğumlu oyuncu, sunucu ve manken. Annesi Asuman Şikel Adanalıdır, babası ise Karslı Azerbaycan Türklerindendir.

İlkokula İstanbul’da 1985 senesinde Ahmet Hamdi Tanpınar İlkokulu’nda başladı. Çağla Şikel daha sonra ilkokul 4. sınıftan itibaren İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarında bale eğitimi aldı.

1993’te Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarın Ortaokul kısmından mezun oldu.

1993-1996 seneleri arasında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Lise öğrenimine devam eden Çağla Şikel, 1997’den itibaren Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Yüksek Lisans eğitimi alan Çağla Şıkel 1999 yılında mektepten mezun oldu.

Konservatuar öğrenimine devam ettiği yıllrda Atatürk Kültür Merkezinde kontratlı personel olarak muhtelif çocuk oyunları ve müzikallerde rol aldı.

Rol aldığı oyunlardan kimileri; Fındıkkıran Balesi, Külkedisi, İllüzyonist Oz, Yedisi birden, Arşın Mülk Alan, olarak sıralanabilir.

1996 senesinde oynadığı Odessia Odesa isimli filmle sinemaya adım attı.

1997 senesinde Miss Turkey müsabakasında birinci oldu. Bu birinciliğin ardından Şeysel adalarındaki Miss World 1997 hoşluk müsabakası ile Europes Queen Of Beauty seçilerek dünya dördüncüsü mükâfatını aldı.

Podyumlarda manken ve fotomodel olarak kariyer yapan Çağla Şikel; televizyonda program sunuculuğu dizi oyunculusu olarak da çalıştı.

Özellikle ‘Miss World’le beraber 1997- 2003 tarihleri arasında Fransa ‘da Zeki Triko, Amerika, Almanya, Hong Kong, Rusya, Yunanistan, İsviçre ve Mısır ‘da defilelerde bulundu.

Yurtiçi ve yurtdışında pek çok defileye katılan Şikel; 2002 senesinde mankenlik işinin yanı gizeme Müjdat Dolaşan’in yazıp idarediği “Tri Peypirs Kabare”sinde oyuncu ve dansçı olarak yer aldı.

Daha sonraki yıllarda2004 senesinde Tv ‘de yayınlanmaya başlayan takribî 3 sene devam eden Cennet mahallesi dizisinde misyon alan Çağla Şikel bir yandan da Atv de yayınlanan “Dansa Var mısın?” müsabaka programında sunucu olarak çalıştı.

Avrupa yakası adlı dizide de rol aldı. Daha evvel 2000 senesinde “Zehirli Çiçek” isimli dizide ve 2008’de Görgüsüzler dizisinde oynamıştı.

2008 senesinde televizyonda sunulan “İllede Roman Olsun” müsabaka programında Alişan, Müjdat Dolaşan, Melek Baykal ve Hüsnü Şenlendirici‘yle birlikte programı sundu.

2000 senesinde manken Bozok Gören ile beraber oldu.

2012 senesinde “Bugün Ne Giysem” isimli müsabaka programında Hakan Akkaya, İvana Sert, ve Özge Ulusoy‘un da bulunduğu jüride misyon yaptı.

9 Ağustos 2008 da şarkıcı Emre Altuğ ile evlenen Çağla Şikel, 2015 yılında boşanmıştır. Bu konutluluğundan Hüseyin Kuzey ve Uzay Tuncer d.1 Mart 2012 isminde iki oğlu olmuştur.

manken çağla şikel nereli

Filmleri :

1996 – Odessia Odesa

2008 – Görgüsüzler Sultan

2004-2007 – Cennet Mahallesi Sultan

2007 – Avrupa Yakası Melek

2000 – Zehirli Çiçek

Bugün Ne Giysem

Çağla Şikel kişisel bilgiler

Tam Adı : Çağla Şikel Yaşı ve Doğum Tarihi: 39 (2 Ocak 1979)

 Boyu: 1.80 m

Kilosu: 57

Nereli: İstanbul, Türkiye

Eski Sevgilisi/ Eski Eşi: Emre Altuğ

Gözlerinin Rengi: Kahverengi

Saçlarının Rengi: Koyu Sarı

Burcu: Oğlak

Güncelleme: 03/12/18

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın