Zuhal Topal - boyu kilosu kaç, kaç yaşında, nereli, konutlu mu, eşi kim? | Fisilti.NET
Biyografi

Zuhal Topal – boyu kilosu kaç, kaç yaşında, nereli, konutlu mu, eşi kim?

Geniş Aile ve Avrupa Avrupa dizileriyle tanınan Zuhal Topal sunuculuk kariyerinde dönüm noktası olarak nitelendire bileceğimiz  Zuhal Topal ile izdivaç isimli  program ekranlardan kaldırıldıktan sonra Fox TV de yayımlanan Zuhal Tolap’la sofrada isimli yemek programı ile merak konusu olmaya devam ediyor.. Peki Zuhal Topal kimdir? kaç yaşında, evli mi, boyu kilosu kaç, sevgilisi kim? gibi bütün sorulara yanıt yazımızın devamında yer alıtor.zuhal topal nereli, evli mi, kaç yaşında

Oyunculukla başladığı ekran serüvenini sunuculukla devam ettiren Zuhal Topal, 23 Eylül 1976 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Üniversite imtihanlarında Mimarlık Fakültesi iç mimari kısmını ve aynı zamanda maharet imtihanıyla Müjdat Dolaşan Sanat Merkezi Tiyatro kısmını kazandı. Fakat seçimini ufak yaşlardan bu yana ilgi duyduğu tiyatrodan yana kullandı. 1995 senesinde Müjdat Dolaşan Sanat Merkezi Tiyatro kısmında okumaya başladı.

1996 senesinde özel bir tiyatroda iki ayrı çocuk oyununda başrol oynadı. 1997 senesinde Müjdat Dolaşan ile beraber Kanal D televizyonunda sunuculuk yaptı.
1997 senesinde konservatuarın son sınıfında iken “Sevda Kondu” isimli dizide Erdal Özyağcılar’ın kızı rolünde oynadı.

Zuhal Topal bir çok reklam filmi ve muhtelif organizasyonlarda yer aldı, bir hayli tv dizisinde, reklam filminde, tiyatro sahnelerinde oyunculuk, dublaj sanatçılığı ve tv sunuculuğu yaptı.

Zuhal Topal, 2003 senesinde başrollerini İnci Türkay ve Şahap Sayılgan’ın oynadığı Büyülü Annemdizisinde Suzan kişiliği ile tanındı. 2004 senesinde Halide Edip Adıvar’ın kitabından uyarlanan Yol Palas Cinayeti filminde Sacide şahsiyetini canlandırdı.

2006- 2009 seneleri arasında senaryocuyu Gani Müjde olan Sinem Kobal, Hakan Altıner, Sinan Çalışkanoğlu, Kayhan Yıldızoğlu, Ümit Erdim, Cansu Demirci, Gökhan Keser, Parla Şenol, Serkan Şenalp, Defne Joy Foster, gibi oyuncuların rol aldığı “Selena” isimli dizide Zuhal Topal, “Fitnat Korkmaz” isminde makûs bir müdireyi oynadı.

2007 senesinde Show TV’de yayınlanan müsabaka programı “Şarkı Söylemek Gerekli” 1. Sezonunda müsabakacı olarak katıldı koçluğunu İlhan Şeşen yaptı ve birinci oldu. Müsabakanın jüri aboneleri Olcayto Ahmet Tuğsuz, Erol Büyükburç, Fuat Güner, İnci Çayırlı, Oray Eğin, Eyşan Özhim olurken öteki müsabakacılar ise; Hilal Özdemir – Hazım Körmükçü, Hakan Aysev – Serap Ezgü, Ferda Anıl Yarkın –Helin Avşar, Suat Suna – Irmak Ünal, Metin Arolat – Hande Subaşı, Işın Karaca – Vatan Şaşmaz,Burcu Güneş – Berke Hürcan, Yeliz Eker – Semih Saygıner, Linet – Erhan Yazıcıoğlu, Zeynep Dizdar –Yağmur Atacan, Mirkelam – Didem Uzel oldular.

2009 senesinde Metin Akpınar’ın başrolünde oynadığı “Papatyam” isimli dizide rol aldı. 2009 – 2011 sezonunda Ufuk Özkan, Rasim Öztekin, Fırat Tanış ,İlker Ayrık, Halit Akçatepe’nin başrollerini paylaştığı “Geniş Aile” isimli dizide rol aldı.

zuhal topalın eşi kim

Tiyatro oyunculuğu başta olmak üzere, dizi, film oyunculuğu ve sunuculuk yapmaktadır. 9 yıldır şarkıcı ve müzisyen Korhan Saygıner ile evlidir, Lina isminde bir kız çocuğu vardır.

Şu sıralar Fox TV ekranlarında yayımlanan Zuhal Topal’la sofrada isimli yemek programının sunuculuğunu yapmakta..

zuhal topal'la sofrada

 

Zuhal Topal Kişisel Bilgiler

Tam Adı

Zuhal Topal

Doğum Tarihi
23 Eylül 1976 (40 yaşında)

Sevgilisi
Korhan Saygıner (Evli)

Güneş Burcu
Terazi

Doğum Yeri (Nereli)
İstanbul / Türkiye

Göz Rengi
Açık Kahverengi

Doğal Saç Rengi
Kumral

Kilosu
58

Boyu
1.72 cm

Güncelleme: 03/12/18

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın