Ayça Ayşin Turan - Boyu Kilosu, Nereli, Kaç yaşında, Sevgilisi kim? | Fisilti.NET
Biyografi

Ayça Ayşin Turan Kimdir

 Netflix’in ilk Türkiye yapımı dizisi olan The Protector’da Leyla karakterşne hayat veren Ayça Ayşin Turan kısa sürede en çok araştırılan oyuncular arasında yer aldı. Peki Kimdir Ayça Ayşin Turan? Kaç yaşında, nereli, boyu kilosu kaç, sevgilisi kim?

ayça ayşin turan kimdir?
Ayça Ayşin Turan

Ayça Ayşin Turan’ın Hayatı

Ayça Ayşin Turan, 25 Ekim 1992’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Radyo sinema Televizyon bölümünde eğitimine devam eden oyuncu pek çok dizide rol almıştır. Oyunculuk eğitimini Gazanfer Özcan ve Gönül Ülkü tiyatrosunda alan Ayça Ayşin Turan’ın oyuncu koçu Ferit Selçuk’tur. Ayrıca Sinop Belediye Konservatuarı’nda da eğitim görmüştür.

2011 yılında Dinle Sevgili dizisinde “Gülfem” rolüyle televizyona adım atan oyuncunun asıl çıkışı Karagül dizisindeki “Ada” rolüyle olmuştur. 2014’te yayın hayatına adım atan Karagül dizisinde Ece Uslu, Şerif Sezer, Yavuz Bingöl gibi isimlerle beraber rol almıştır.

İlk sinema filmi, 2015’te Şükrü Özyıldız ile başrolü paylaştığı Özcan Deniz imzalı “Sevimli Tehlike”dir.

26 yaşındaki genç oyuncu son olarak geçtiğimiz gün birinci bölümüyle ekranlarda olan “Meryem” dizisinde ilk başrolünü oynadı. Güzel oyuncu son olarak The Protector” (Hakan: Muhafız) isimli projede yer aldı.

Ayça Ayşin Turan Kişisel Bilgiler

Gerçek adı: Ayça Ayşin Turan
Doğum Tarihi: 25/10/1992 (26 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Boy: 1.67
Kilo: 48
Burç: Akrep
Meslek: Oyuncu
Mezuniyet: İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon
Doğum yeri: Sinop

Güncelleme: 09/12/18

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın