Hande Soral Kimdir? Boyu Kilosu kaç, Kaçyaşında, nereli, Sevgilisi Kim? | Fisilti.NET
Genel

Hande Soral Kimdir? Boyu Kilosu kaç, Kaçyaşında, nereli, Sevgilisi Kim?

Hande Soral Küçük Kadınlar dizisinde Armi karakteri ile büyük başarı sağlamıştı. Bir çok projede yer alan Hande Soral TR1 ekranlarının Fenomen Dizisi Diriliş Ertuğrul’da İlbige Hatun karakterine hayat veriyor.. Peki Hande Soral Kimdir? Kaç yaşında, boyu kilosu kaç, evli mi, sevgilisi kim? gibi bütün sorularınıza yanıt yazımızın devamında yer almakta..

hande soral kimdir? aslen nereli, sevgilisi kim, kaç yaşında

Hande Soral Kimdir? Hayatı

2 Şubat 1987 tarihinde Bursa inegöl’de dünyaya gelen Hande Soral, İnegöl Turgut Alp lisesinden mezun olmuştur. Üniversite öğrenimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünde okuyarak tamamlamıştır. Hande Soral’ın Tv ekranlarıyla tanışması şu şekilde olmuştur; 2008 yılında Komedi Dükkanı adlı programda konuk oyuncu olarak yer alır ve Tv dünyasına ilk adımını atmış olur. Kendisi gibi oyunculuk yapan Bensu Soral isminde birde kız kardeşi bulunmaktadır.

Hande Soral, 2008 ve 2011 yılları arasında yayınlanan “Küçük Kadınlar” isimli diziyle oyunculuğa başladı. Dizide canlandırdığı Armağan karakteriyle başrol oynadı. 2014 yılında Çağan Irmak’ın yönettiği “Çalıkuşu” dizisinde yardımcı oyuncu olarak rol aldı. Hande Soral, 2015 yılında “Birleşen Gönüller” adlı sinema filminde Cennet karakterini canlandırdı.

Güzel oyuncu 2017 Yılında kanal D ekranlarında yayımlanan “Evlat Kokusu” isimli dizide Zeynep karakterine hayat vermiştir. “İsimsizler” dizisinde Handan karakteri ile izleyicilerin karşısına çıkan Hande şu sıralar TR1 ekranlarının Fenomen Dizisi “Diriliş Ertuğrul” projesinde ilbige hatun karakterine hayat vermektedir.

Diriliş Ertuğrul İlbige Hatun kimdir?

diriliş ertuğrul ilbige hatun kimdir, ilbige hatun nereli, tarihte ilbige hatunun yeri, ilbige hatun kimin sevgilisi

Tarihte İlbilge Hatun, Göktürk Devleti’nin Türk Kağanı Bilge Kağan’ın annesidir. Eşi Göktürk Devleti’ni yeniden kuran İlteriş Kutlug Kağan’dır.

Diğer oğlu Kül Tegin’dir. Ertuğrul Bey zamanında yaşamamıştır.Orhun Kitabeleri’nde İlteris Kagan’in en büyük destek ve yardimcilarindan birinin esi İlbilge Hatun oldugu belirtilmektedir. 683 yılında doğdu. Babası Göktürk Devleti´ni yeniden kuran İlteriş Kutlug Kağan, annesi İlbilge Hatun´dur. 8 yaşında babasını yitiren Bilge, 24 yıl boyunca Göktürk Devleti kağanlığı yapan amcası Kapağan Kağan’ın elinde büyüdü. Bilge Kağan, amcası öldüğünde yerine geçen oğlu İnal´ı devirerek 32 yaşında Göktürk Devleti’nin başına geçti. Devletin yönetimini ele alan Bilge’nin ilk işi iyi bir yönetim oluşturmak oldu. Bunun için, ordunun başına 31 yaşındaki kardeşi Kül Tegin’i, vezirliğe de Tonyukuk’u getirdi. Bilge Kağan´ın en büyük hayali milletini yerleşik hayata geçirip onları şehirlerde oturtmak idi. Ama buna vezir Tonyukuk karşı çıkarak, “Türkler, Çinlilerin yüzde biri kadar bile değildiler. Su ve otlak peşindedirler. Avcılık yaparlar. Belli bir yerleri yoktur ve savaşçıdırlar. Kendilerini güçlü görünce, orduları yürütürler. Güçsüz bulunca kaçarlar ve gizlenirler. Çinlilerin sayı üstünlüklerini böylece etkisiz kılarlar. Türkleri surlarla çevrili bir kentte toplarsanız ve bir kez Çin’e yenilirseniz, onların tutsağı olursunuz ” dedi.

Hande Soral Boyu, Kilosu, Kişisel Bilgiler

Tam Adı
Hande Soral

Doğum Tarihi
2 Şubat 1987 (29 yaşında)

Sevgilisi
Güntaç Özdemir

Güneş Burcu
Kova

Doğum Yeri (Nereli)
İnegöl / Bursa

Göz Rengi
Ela

Doğal Saç Rengi
Kahverengi

Kilosu
56

Boyu
1.60 m veya 160 cm

Güncelleme: 02/01/19

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın