Gülşen Kimdir - Boyu Kilo kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi Kim? | Fisilti.NET
Biyografi

Gülşen Kimdir – Boyu Kilo kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi Kim?

Bangır Bangır, Yatcaz Kalkcaz Ordayım gibi Hit şarkıların Sahibi Gülşen Türk pop müziğinin en başarılı Kadın şarkıcılarından biridir. Yaptığı evlilikler ve rahat yaşam tarrzıyla merak konusu olan Gülşen Kimdir? kaç yaşında, boyu kilosu kaç, aslen nereli sevgilisi kim? işte bütün detaylar yazımızın devamında yer almakta.

gülşen kimdir, boy kilo kaç, kaç yaşında, sevgilisi kim

Gülşen Bayraktar Kimdir?

Tam adı Güşlen Bayraktar olan ünlü kadın şarkıcı Gülşen, 29 Mayıs 1976 tarihinde İstanbul Fatih’te dünyaya gelmiştir. Babası Arslan Bayraktar, Annesi Nimet Bayraktar’dır. Aslen Ordu’lu olan Gülşen ailesine ait olan Fındık Bahçeleri için Ordu’ya her yıl gidip gelmiştir.

Güzel şarkıcı çocukluğunu ve genç kızlığını Fatih Çapa’da gecirmiştir.
Şehremini Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Türk Müziği Nazariyatı bölümüne başlamıştır aynı zamanda çeşitli gece kulüplerinde sahne almıştır. Okul ile Sahne hayatını bir arada yürütemeyen Gülşen henüz üniversite 1. sınıftayken okulu bırakmak zorunda kalır.

Lise yıllarında Uzak Doğu dövüş sporlarına merakının bir sonucu olarak karate eğitimi alarak siyah kuşak sahibi oldu. 17 yaşında bir arkadaşıyla birlikte sokakta maruz kaldığı sözlü taciz yüzünden günlük yaşantısında karateyi kullanmak zorunda kaldı ve bunun birkaç kez tekrarlandığını söyledi.

Üniversiteyi bıraktıktan sonra Türk halk müziği dersleri aldı, üç ay Çelik ve Bendeniz’e geri vokallik yaptı.

1995’te Ataköy’de bir barda sahnedeyken albüm yapımcısı Serap Turgay tarafından beğenilerek eşi Özkan Turgay ile tanıştırıldı ve albüm teklifi aldı. Teklifi kabul ederek Raks Müzik ile dört albümlük bir anlaşma imzaladı.

1996’da ilk albümü Be Adam ile çıkış yaparak adından söz ettirse de evliliğine odaklanması sonucunda birkaç yıl müzikal kariyerini geri plana attı. 2004’te dördüncü albümü Of… Of… ile daha büyük bir çıkış yaptı ve aynı adlı hit şarkıyla hem Altın Kelebek hem de Kral TV Video Müzik Ödülü kazandı.

MÜ-YAP sertifikalı Yurtta Aşk Cihanda Aşk (2006) albümünden sonra satış başarılarını sürdürerek Beni Durdursan mı? (2013) albümüyle Türkiye’de yılın en çok satanı oldu, bunu yılın en çok satan ikinci albümü olan Bangır Bangır (2015) takip etti.

“Yurtta Aşk Cihanda Aşk”, “Bi’ An Gel”, “Yeni Biri”, “Sözde Ayrılık”, “Yatcaz Kalkcaz Ordayım”, “Kardan Adam”, “İltimas” ve “Bangır Bangır” şarkılarıyla Türkiye Resmi Listesi’nde haftalarca bir numarada kaldı.

Şarkıcılığının yanı sıra müzik eleştirmenlerinden olumlu geri dönüşler alan şarkı yazarı kimliğiyle de öne çıkan Gülşen, özellikle kariyerinin erken döneminden sonra kendi yazdığı şarkıları seslendirmeye başladı ve meslektaşları için liste başarıları yakalayan birçok hit şarkı hazırladı.

2015’te YouTube’da en çok izlenen Türk şarkıcı olurken sonraki yıl tek bir video klibi iki yüz milyonun üzerinde izlenen ilk Türk şarkıcı olma unvanına erişti. Bugüne kadar altı Altın Kelebek ve dokuz Kral Türkiye Müzik Ödülü dahil olmak üzere onlarca ödül kazandı.

Gülşen Albümleri

Be Adam (1996) 
Erkeksen (1999) 
Şimdi (2001) 
Of… Of… (2004) 
Yurtta Aşk Cihanda Aşk (2006) 
Ama Bir Farkla (2007) 
Önsöz (2009) 
Beni Durdursan mı? (2013) 
Bangır Bangır (2015)

Gülşen Boy Kilo, Kişisel Bilgiler

Tam Adı
Gülşen Bayraktar

Doğum Tarihi ve Yaşı
29 Mayıs 1976’da doğdu, şuan 42 yaşında.

Güneş Burcu
İkizler

Doğum Yeri (Nereli)
Ordu, Türkiye

Sevgilisi/Eşi
Ozan Çolakoğlu

Doğal Saç Rengi
Doğal saçı siyah, fakat çoğunlukla sarıya boyatmaktadır.

Doğal Göz Rengi
Ela

Vücut Ölçüleri
85.5-57-83

Boyu
160 cm yada 1.60 m

Kilosu
49 kg

Mesleği
Pop Şarkıcı

Güncelleme: 09/01/19

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın