Savcı Sayan Kimdir - Aslen nereli Kaç yaşında? | Fisilti.NET
Biyografi

Savcı Sayan Kimdir – Aslen nereli Kaç yaşında?

Ak Parti Ağrı belediye başkan adayı olmasıyla birlikte merak konusu olan Savcı Sayan kimdir? aslen nereli, kaç yaşında, evli mi, hangi partilerde görev aldı, millet vekilliği yaptı mı gibi bütün sorularınıza yanıt yazımızın devamında yer almaktadır.

savcı sayan kimdir

Bir dönem CHP ağrı il başkanlığı yapmanın yanı sıra Deniz Baykal ile yakınlığı ile bilinen Savcı Sayan Chp’den ayrılarak Ak partiye geçmiştir.
Savcı Sayan AKP Ağrı Belediye Başkan adayı oldu. İşte Savcı Sayan hakkında merak edilenler…

Savcı Sayan Kimdir?

1971 Doğumlu olan Savcı Sayan, Ağrı ilinin Tutak ilçesinde dünyaya gelmiştir. 24 çocuklu bir ailenin bireyi olan Savcı Sayan ilk okulu doğduğu yer olan Tutakta okumuştur. Orta okul öğrenimini Muş Malazgirt’e okuduktan sonra Lise öğrenimi için tekrar Tutak’a gelmiştir.

Üniversite tahsilini İktisadi ve İdari Bilimler Fakultesi’nde tamamlayan Sayan, Pedagojik Formasyon alarak eğitimini tamamlamış ve bazı okullarda öğretmenlik yapmıştır. 1996-2000 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl ve ilçe gençlik kollarında MYK üyeliği gerçekleştirmiştir.

12 Eylül darbe sürecinde kapatılan CHP Gençlik Kolları’nın 1996 yılında yeniden aktifleştirilmesinde pay sahibi olan Sayan, Ağrı’da CHP il ve ilçe başkanlıklarında bulunmuştur.

Savcı Sayan yazarlık deneyiminin yanı sıra Beyaz Tv ekranlarında yayımlanan Dinamit isimli tartışma programında izleyicilerinin karşısına çıkmaktadır.

Doğu ve Güney Doğu Anadolu yörelerinde Töre cinayetleri, Kadınların Eğitimleri konularında çeşitleri çalışmaları mevcuttur. Bazı Sivil Toplum Kuruluşlarına üyedir.

2019 31 Mart yerel seçimlerin’de Ak parti Belediye başkan adayı olarak seçmenlerinden oy almak için çalışmalar yapmaktadır.

Not: Savcı Sayan Ağrı ilinin köklü aşiretlerinden Sipki Aşireti üyesidir bunun dışında bilgi sahibi olanlar konuya ek olarak eklemek istediğiniz bir şey varsa bizimle paylaşabilirsiniz..

Güncelleme: 07/02/19

Benzer Konular

Comments (1)

Bir Cevap Yazın