Abdurrahman Doğar Kimdir - Aslen Nereli, Kaç yaşında? | Fisilti.NET
Biyografi

Abdurrahman Doğar Kimdir – Aslen Nereli, Kaç yaşında?

HDP’nin merakla beklenen Ağrı Belediye Başkan adayı Abdurrahman Doğar kimdir? aslen nereli, kaç yaşında, hangi görevlerde yer aldı daha bir çok soruya yanıt yazımızın devamında..

31 Mart 2019 Yerel seçimlere doğru giderken merakla beklenen Ağrı belediye başkan adayları açıklandı. Ak Parti’nin Belediye başkan adaylığı için Savcı Sayan  hamlesine karşı HDP Abdurrahman Doğar’ı Ağrı Belediye Başkan adayı olarak açıklaması sonrası Ağrı’lı seçmenler Abdurrahman Doğar kimdir sorusuna yanıt aradı..

Abdurrahman Doğar kimdir?

Abdurrahman Doğar, 1963 Ahlat doğumludur. İlk ve orta öğrenimimi Bitlis’te, lise öğrenimini Van’da tamamladı. 12 Eylül darbesinde 17 yaşında tutuklandı. Uzun yıllar kamu ve siyasi haklardan yasaklı kaldı.

Daha sonra yasak kalkınca 1991 yılında HEP ve DEP yöneticiliği yaptı.HADEP, DEHAP ve DTP gibi partilerde beş dönem Van İl başkanlığı yaptı. Üç dönem HADEP ve DEHAP’ta parti meclisi üyeliği görevinde bulundu. 2002 yılında Bitlis’te birinci sıra milletvekili adayı idi.

2004 yılında Tatvan Belediye Başkan adayı oldu. 2009 yılından itibaren ise Van Büyükşehir Belediye Başkan yardımcılığı görevini halen yürütmekte. Evli ve 3 çocuk babası olan Abdurrahman Doğar HDP Ağrı Belediye Başkan Adayıdır.

Güncelleme: 09/02/19

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın