Engin Öztürk Kimdir – Boyu kilosu kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi kim? | Fisilti.NET
Biyografi

Engin Öztürk Kimdir – Boyu kilosu kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi kim?

Dizi ve Sinema sektörünün son zamanlarda öne çıkan isimlerinden Engin Öztürk, Fatmagül’ün Suçu Ne ve Behzat Ç. gibi projelerin yanı sıra TRT 1 Ekranlarının fenomen dizisi Diriliş Ertuğrul’da “Günalp Bey” karakterine hayat vermesinin ardından merak konusu olmuştu. Peki Engin Öztürk Kimdir? aslen nereli, kaç yaşında, boy kilo, burc’u ne sevgilisi kim gibi bütün sorularınıza yanıt yazımızın devamında yer almakta.

engin öztürk kimdir, nereli, kaç yaşında

Engin Öztürk Kimdir?

28 Eylül 1986 yılında Eskişehir’de dünyaya gelen Engin Öztürk, asker emeklisi bir baba ve ev hanımı bir annenin dördüncü çocuğudur. Eskişehir’de büyümüş ve Eskişehir Fatih Anadolu Lisesi’nden mezun olmuştur. Üniversite eğitimi için Ankara’ya gelmiş ve daha sonra 2008 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümünde okumaya başlamış, 2012 yılında mezun olmuştur.

2003 yılında Hava Astsubay Meslek Yüksek Okuluna girmiş ve 2005 yılında mezun olmuştur. Ancak daha sonra askerlik mesleğinin kendisine uygun olmadığını anlamış ve konservatuvara girmiştir. Tiyatro merakı da Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulunda girdiği Tiyatro Kolundan gelmektedir.

2010 yılında seçmelerine katıldığı Fatmagül’ün Suçu Ne? adlı Kanal D dizisinde Selim Yaşaran karakterine hayat verdi. Dizi Engin Öztürk‘ün Türkiye ve Arap ülkelerinde tanınmasına sebep olmuştur. Dizinin 2012 yılında sona ermesi üzerine üniversite okuduğu dönemde hem oyun oynadığı hem de barmenlik yaptığı barın sahibi ünlü oyuncu Erdal Beşikçioğlu’nun başrolünü üstlendiği Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi dizisinde Komiser Emre karakterini canlandırmıştır.

Bunun yanı sıra Star Tv’de yayınlanan Muhteşem Yüzyıl dizisinde II. Selim rolünü üstlenmiştir. Star Tv’de yayınlanan Hatırla Gönül dizisinin iç mimarlık okuyup marangoz olan Yusuf rolünü canlandırmış. En son 2016 Aralık’ta bitmiş olan Yüksek Sosyete adlı dizide Kerem Özkan karakterini canlandırmıştır. Engin Öztürk, Diriliş Ertuğrul dizisinde Günalp Bey karakterine hayat vererek bir anda en çok merak edilen dizi oyuncuları arasında yer almayı bilmiştir.

Engin Öztürk şu sıralar Kanal D ekranlarında yayına başlayan Yüzleşme isimli Dizide Ömer Aladağ karakteri ile baş rol oynamaktadır. Bu dizide Hande Doğandemir, Gülsim Ali, Uğur Yücel gibi isimlerde yer almakta.

Engin Öztürk Boy, Kilo, Yaş Kişisel bilgiler

Tam Adı
Engin Öztürk

Doğum Tarihi
28 Eylül 1986 (29 yaşında)

Sevgilisi
İdil Fırat

Güneş Burcu
Terazi

Doğum Yeri (Nereli)
Eskişehir / Türkiye

Göz Rengi
Açık Mavi

Doğal Saç Rengi
Koyu Sarı

Kilosu
79

Boyu
1.82 m veya 182 cm

Güncelleme: 18/02/19

Benzer Konular

Comments (1)

Bir Cevap Yazın