Sabriye Şengül Kimdir? Survivor Sabriye nereli, kaç yaşında? | Fisilti.NET
Biyografi

Sabriye Şengül Kimdir? Survivor Sabriye nereli, kaç yaşında?

Survivor 2019 Türkiye Yunanistan kadrosuna dahil olan Sabriye Şengül performansı ile dikkatleri üzerie çekmeye devam ediyor. Peki Sabriye Şengül Kimdir? aslen nereli, kaç yaşında, boyu kilosu kaç, Sevgilisi kim?

survivor  sabriye kimdir

Survivor 2017 Kadrosunda’da yer alan Sabriye Şengül Survivor 2019 kadrosuna dahil edildi. Geçtiğimiz aylarda kendi kilosunda Dünya Kick Boxing şampiyonluğu elde eden Sabriye Şengül’ü yakından tanıyalım..

Survivor Sabriye Kimdir?

1988 doğumlu olan Sabriye Şengül, aslen Trabzon’ludur. 2006 yılında boksla tanışan Sabriye Şengül’ün hayatı bu tarihten sonra değişti. Spor hayatına hentboll oynayarak başlayan Sabriye Şengül, tavsiye sonrasında kickboks’a yöneldi. 

Hayatında sporun önemli bir yer tuttuğunu belirten Sabriye Şengül‘ün en öne çıkan özelliği ise hırslı bir kimliğe sahip olması. Verdiği röportajlarda her fırsatta sporun hayatındaki önemini anlatan Sabriye Şengül, spor hayatını şu sözlerle anlatıyor: “Önceleri hentbol oynuyordum. Hırslı, mücadeleci ve pes etmeyen bir yapım var. Antrenmanlarda ve maçlarda bu yapımdan dolayı sertleştiğim oldu. Hocalarım, ‘Sabriye hentbolcular bize lazım. Sen boks ile uğraş’ deyince neden olmasın dedim. Boksta ve Kickboskta 3 Türkiye şampiyonluğum var. Uluslararası boks şampiyonluğum ve K1 Dünya Karması şampiyonluğum bulunuyor.”

Survivor sonrası yeni madalyalar…

Dünya Kick Boxing şampiyonluk ISKA kemer maçında Sabriye Şengül şampiyon oldu.

Avusturya Vienna’da yapılan Vendetta profesyonel Dünya Kick Boxing şampiyonluk ISKA kemer maçında Sabriye Şengül, Avusturyalı rakibi Christin Fedller’i yenerek 2’inci kez Dünya şampiyonu oldu…

Survivor Sabriye Boy, Kilo, Yaş Kişisel bilgiler

Doğum Adı
Sabriye Şengül

Doğum Tarihi
12 Kasım 1988

Burcu
Akrep

Doğduğu Yer
Trabzon

Mesleği
Kickboksçu ve Boksör

Boyu
169 cm

Kilosu
55 kg

Saç Rengi
Kahverengi

Göz Rengi
Kahverengi

Sevgilisi
Bilinmiyor

Güncelleme: 04/03/19

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın