Okay Köksal Kimdir?Survivor Okay Nereli, Boyu Kilosu, Kaç Yaşında? | Fisilti.NET
Biyografi

Okay Köksal Kimdir?Survivor Okay Nereli, Boyu Kilosu, Kaç Yaşında?

Survivor 2019 Türkiye Yunanistan kadrosunun performansı ile dikkatleri üzerine çeken yarışmacıları arasında yer alan Okay Köksal’ın hayatı merak konusu oluverdir. Peki Survivor Okay kimdir? aslen nereli, kaç yaşında, boyu kilosu kaç, evli mi, sevgilisi kim? gibi bir çok soruya yanıt yazımızın devamında yer almakta.

survivor okay nereli

Survivor Okay Kimdir

Artvin’in Ardanuç ilçesinde 6 mayıs 1987 tarihinde dünyaya gözlerini açan Okay Köksal, bulunduğu il Artvinde ilk okul öğretmeni’nin tarafından keşfedilir ve güreş ile tanışır.

Lisede Türkiye Şampiyonaları’nda  dereceler aldı ve Yıldız Milli Takımı’na seçilip ülkeyi temsil etmeye başladı. İlk uluslararası şampiyonluğunu Fransa’nın Lyon şehrinde yapılan Yıldızlar Grand Prix Turnuvası’nda kazandı. 2004’te Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümünde üniversite hayatına başladı.

Milli takım hocaları Murat Atmaca, İsmail Zurnacı, Yüksel  Şanlı ve Yakup Topuz; Okay Köksal’ı Ankara Tedaş Spor Kulübü’ne davet ettiler ve böylelikle güreş kariyerini profesyonel olarak bu kulüpte sürdürdü. 2007 yılı Gençler Türkiye Güreş Şampiyonluğu’nun yanı sıra Uluslararası Şampiyonlar Turnuvası’nda şampiyon olarak milli takıma girmeye hak kazandı. Belgrad’da yapılan Gençler Avrupa Şampiyonası’nda altın madalya alarak bayrağımızı göndere çektirmenin mutluluğunu yaşadı. Yine aynı yıl Pekin’de yapılan Dünya Şampiyonası’nda 2. oldu. 2009 yılında Bursa Büyükşehir Belediyesi Güreş Takımı’nda mücadele etti ve yine buradayken Büyükler Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası’nı kazandı. 2010 yılında mezun olup beden eğitimi öğretmenliğine başladı. 2012’de Türkiye Şampiyonası’nda derece alarak güreşe dönüş yaptı. Ankara İlbank Spor Kulübü’nün transfer teklifini kabul ederek, 2013-2017 yılları arasında güreşe ve öğretmenliğe aynı anda başarıyla devam etti. 2018’de Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’ne transfer oldu ve hala bu kulübün sporcusu olarak güreş hayatına devam ediyor.

Tv8 Ekranlarında yayımlanan Survivor 2019 yarışmasında Türkiye kadrosunda yer almaktadır. Güreşçi olmasının avantajı ile fizik güçünün üstünlük sağlayacağı oyunlarda rakiplerine rahatlıkla üstünlük sağlıyor.

Survivor Okay Boy, Kilo, Yaş Kişisel bilgiler

Tam Adı Nedir?
Okay Köksal

Doğum Tarihi Nedir?
Okay Köksal 6 Mayıs 1987 Tarihinde doğmuştur.

Hangi Burçtur?
Okay Köksal’ın burcu Boğa

Doğduğu Yer / Memleketi Neresidir?
Okay Köksal’ın doğduğu yer / memleketi Artvin

Mesleği Nedir?
Güreş

Boyu Kaç Cm’dir?
Okay Köksal’ın boyu 167 cm’dir.

Kilosu Nedir?
Okay Köksal’ın kilosu 62 kg’dir.

Saçları Hangi Renktir?
Okay Köksal’ın saç rengi Siyah

Sevgilisi Kim?
Bilinmiyor

Güncelleme: 05/03/19

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın