Tolga Sarıtaş Kimdir - Boyu kilosu kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi kim? | Fisilti.NET
Biyografi

Tolga Sarıtaş Kimdir – Boyu kilosu kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi kim?

Dizi ve Film dünyasının başarılı oyuncuları arasında yer alan Tolga Sarıtaş performansı ile ilgi odağı olmaya devam ediyor.. Peki Kimdir Tolga Sarıtaş? aslen nereli, Boyu Kilosu kaç, kaç yaşında, sevgilisi kim? işte bütün detaylar..

Tolga Sarıtaş kimdir? boyu kilosu kaç, kaç yaşında, sevgilisi kim?
Tolga Sarıtaş

Tolga Sarıtaş Kimdir

            Tolga Sarıtaş aslen Sivaslı olup, 30 Mayıs 1991 yılında İstanbul’da doğmuştur. İkizler burcu olan Tolga Sarıtaş görsel olarak da genç bir hayran kitlesine sahiptir. Mavi gözlü, koyu sarı saçları ve 1.81 boyu ile genç kızların büyük beğenisini toplamıştır. Öğrenimini, İstanbul Esenyurt’ta Halil Akkant lisesinde tamamlamıştır. Üniversite kariyerini ise açık öğretim fakültesi işletme bölümü olarak seçmiştir. Şuan 27 yaşında olmasına rağmen, oyunculuk sektöründe adından sıkça söz ettiren, ciddi hayran kitlesi olan oyuncular arasına girmeyi başarmıştır.

 Kariyeri  

            Lise yıllarını geride bırakır bırakmaz oyunculuk basamaklarını hızla tırmanmaya başlayan Tolga Sarıtaş, ilk yıllarını tiyatro oyuncusu olarak geçirdi. Aynı zamanlarda bir müzik grubunda gitarist olarak sahne kariyerini sürdürmeye devam ediyordu. Sonrasında televizyon dizilerinde sık sık rastlanılan yüzler arasında girmeyi başardı.

 Oynadığı Dizi ve Filmler  

            İlk dizi deneyimini, 2011 yılında sende gitme adlı dizi ile yaşadı. 2012 yılında arka sokaklar ve öyle bir geçer zaman ki dizilerindeki performansından sonra, Tolga Sarıtaş kimdir sorularına izleyiciler cevap bulmaya çalıştı.2013 yılında 20 dakika adlı dizide, yine 2013 ve 2014 yıllarında izleyiciyi ekran başına kitleyen muhteşem yüzyıl dizisinde yer almış ve performansı ile izleyiciyi kendisine hayran bırakmayı başarmıştır. Sonrasında ise Benim Adım Gültepe, Güneşin Kızları, Büyük Sürgün Kafkasya projelerinde yer almıştır.

            2017 yılından beri devam etmekte olan söz dizisinde, başrol oyuncusu olarak halen oyunculuk kariyerine devam etmektedir. Bahtı Kara oynadığı ilk filmdir. Kaledeki Yalnızlık ve Kötü Çocuk filmlerinde de oynamıştır. Bununla birlikte reklam filmlerinde de oynamıştır. 44.Altın kelebek ödüllerinde, en iyi erkek oyuncu ödülünü alarak kariyerini taçlandırmayı başarmıştır.

 Aile Hayatı  

            Mütevazi bir hayat yaşayan, ev hanımı bir anne ile tekstilci bir ortanca çocuğudur. Berfin ve Gencer adında iki kardeşi vardır.

Tolga Sarıtaş Kişisel Bilgiler Boy, Kilo, Yaş

Tam Adı
Tolga Sarıtaş

Doğum Tarihi
30 Mayıs 1991

2018 Yılına Göre Yaşı
27 Yaşında

Güneş Burcu
İkizler

Sevgilisi
İlknur Şeref

Doğum Yeri (Nereli)
İstanbul / Türkiye

Göz Rengi
Mavi

Doğal Saç Rengi
Koyu Sarı

Kilosu
77

Boyu
1.81 m veya 181 cm

Güncelleme: 30/03/19

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın