Demet Evgar Kimdir - Boyu kilosu kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi kim? | Fisilti.NET
Biyografi

Demet Evgar Kimdir – Boyu kilosu kaç, Kaç yaşında, Nereli, Sevgilisi kim?

Son dönemde Avlu dizisi ile yıldızı parlayan demet evgar kimdir; 19 Mayıs 1980 yılında Manisa’da doğdu. Aslen Arnavut kökenli olan Evgar, oyunculuğa 17 yaşında başladı. Manisa’da amatör bir tiyatro topluluğu olan Afsem Tiyatrosu’da oyunculuk kariyerine başlayan Evgar, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuar Tiyatro Bölümü’nü bitirdi.

demet evgar kimdir aslen nereli, evli mi, kaç yaşında, sevgilisi kim
demet evgar kidir

 Konservatuar eğitimi sırasında Tiyatro Kılçık adında bir topluluk kuran Evgar, burada tiyatro oyunları yazdı ve yönetti. Oyunculuk kariyerine 2000 yılında Yedi Numara dizisi ile başlayan Evgar, Aslı ile Kerem, Emret Komutanım, Tatlı Hayat, Vatanım Sensin, Avlu gibi sevilen dizilerde rol aldı. 1 Kadın 1 Erkek dizisinde durum komedisi tarzında farklı bir konsept ile izleyenlerinin karşısına çıkan Evgar, Emre Karayel ile birlikte 8 sezon 416 bölüm oynadı.

 2009 yılında Kent Oyuncuları tiyatrosunda Cimri oyununda canlandırdı Elise karekteri ile 2010 yılında düzenlenen 8. Tiyatro Ödülleri ödül töreninde “Yılın Kadın Oyuncusu” ödülünü aldı. 2007’de, Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda sahnelenen ve büyük ilgi gören “Rock Müzikalleri’nde” rol aldı.

 Sinema kariyerine 2005 yılında Banyo filmi ile adım atan Evgar, Aile Arasında, Güneşi Gördüm, Yok Artık, Vay Arkadaş, Yahşi Batı ve Sofra Sırları filmlerinde farklı farklı karakterlere hayat verdi. Kötü Kedi Şerafettin isimli animasyon filminde Tacettin ve Misket karakterlerini seslendirdi.

 1.62 boyunda olan demet Evgar, 58 kilodur. Kardeşi Yiğit Evgar’da kendisi gibi tiyatro oyuncusudur. Evgar ayrıca Lays markasının da reklam yüzüdür.

Güncelleme: 01/07/19

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın