Özgü Kaya kimdir? – Aslen nereli, Boyu kilosu Kaç, Kaç yaşında, Sevgilisi kim? | Fisilti.NET
Biyografi

Özgü Kaya kimdir? – Aslen nereli, Boyu kilosu Kaç, Kaç yaşında, Sevgilisi kim?

Özgü Kaya Kimdir?

Özgü Kaya, 1996 yılında Uşak’ta doğdu. Lise hayatına Uşak ilinde devam eden Özgü Kaya, üniversite eğitimi için İstanbul’a geldi. İstanbul’da Konservatuvar eğitimi alan güzel oyuncu İstanbul Güzel Sanatlar Üniversitesi Opera ve Şan Bölümünü bitirdi. Aldığı eğitimlerden sonra kendisini doğrudan oyunculuğa atan Özgü Kaya’nın babası da sanat ile ilgilenmektedir.

özgü kaya kimdir

 Şuan 23 yaşında olan güzel oyuncu ilk olarak müzik eğitimi daha sonra da oyunculuk eğitimi almaya başlamıştır. Özgü Kaya’nın bir arkadaşının yaptığı yönlendirme sonrasında kendisi oyunculukla tanışmıştır. Oyunculuğu daha çok sevdiğini söyleyen oyuncu bu alanda devam edeceğini de belirtmiştir.

 ÖZGÜ KAYA’NIN ROL ALDIĞI DİZİLER

 Son zamanlarda pek çok dizi ve filmin ekranlardaki yerini almasıyla beraber yeni oyuncular da ekranları süslemeye başladı. Bunlardan birisi de Özgü Kaya’dır. ATV ekranlarında yayınlanan Kimse Bilmez dizisinde Sevda karakterini canlandıran Özgü Kaya‘nın oyunculuk hayatında pek çok dizi bulunuyor. Fakat yeni yayınlanan dizi ile beraber izleyiciler Özgü Kaya kimdir sorularını da sormaya başladı.

 Özgü Kaya, oyunculuk adına ilk deneyimini Adı Efsane dizisinde başrolleri Erdal Beşikçioğlu, Gökçe Bahadır ve Rojda Demirer ile paylaşarak Sibel karakterine can verdi. Bu diziden sonra ise TRT1 ekranlarında izleyiciyle buluşmuştur. TRT1 ekranında izleyici karşısına Mehmetçik Kut’ül Amare dizisiyle çıkan Özgü Kaya son olarak ATV dizisinde ekran karşısına gelmiştir. Şimdiden pek çok hayrana sahip olan güzel oyuncu, oyunculuk kariyerine başarı ile devam etmektedir.

Güncelleme: 24/10/19

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın