IŞİD şüphelisinin telefonunda dehşete düşüren görüntüler | Fisilti.NET
Genel

IŞİD şüphelisinin telefonunda dehşete düşüren görüntüler

Ankara’da yılbaşı öncesinde saldırı hazırlığında olduğu belirlenen 5 şüpheli yakalandı. Şüphelilerin cep telefonu ve bilgisayarlarındaki görüntüler, örgütün çocuklara eğitim verdiğini ortaya koydu.

Ankara’da polisin terör örgütü IŞİD’e yönelik düzenlediği operasyonda, eylem için silah ve malzeme temini arayışı içerisinde oldukları belirlenen Iraklı 5 şüpheli gözaltına alındı.

Ankara Terörle Mücadele Şube ve İstihbarat Şubesi ekipleri, terör örgütü IŞİD’e yönelik sürdürülen çalışmalar kapsamında, yabancı uyruklu 5 kişinin, örgüt ve örgütün çatışma bölgeleri ile irtibatlarını belirledi. İstihbari çalışmalarda örgütün infaz görüntülerini sosyal medya hesaplarında paylaşan şüphelilerin, ‘yalnız kurt’ tarzı eylem için silah ve malzeme temini arayışı içinde oldukları da belirlendi. Özel Harekat Şube Müdürlüğü ile koordineli gerçekleştirilen operasyonda 5 kişi yakalanarak, gözaltına alındı. Soruşturma sürdürülüyor.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada da “IŞİD silahlı terör örgütüne müzahir şahıslara yönelik operasyon kapsamında 5 Irak uyruklu şüpheli hakkında gözaltı kararı verilmiş olup, şüpheliler yakalanmıştır” denildi.

Güncelleme: 31/12/19

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın